Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020
Społeczna Akademia Nauk zachęca do udziału w Otwartych Mistrzostwach Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Bowling. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 marca. Eliminacje szkół odbędą się 22 i 23 marca.
Dzień Liczby Pi odbędzie się 14 marca na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
10 marca na Wydziale Chemii UMCS (Aula A, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 2) odbędzie się pierwszy etap IV Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy chemicznej wśród młodzieży, rozwijanie i stymulowanie ich aktywności naukowej oraz przełamanie niechęci do nauk ścisłych. Nowością w tegorocznej edycji jest specjalna nagroda dla laureatów - indeks na dowolną specjalność realizowaną przez Wydział Chemii UMCS.
Agencja Wielobranżowa ATAS organizuje kurs językowy w Alicante. Oferta skierowana jest do osób w wieku 12-17 lat. Przy zapisie do 15 marca zniżka first minute 200zł.
Jak powinna funkcjonować placówka oświatowa w dobie zagrożenia atakami terrorystycznymi? W jaki sposób chronić młodzież przed destrukcyjnym wpływem sekt i radyklanych ugrupowań? Jak motywować i wspierać nauczycieli? Aktualne wyzwania, szanse i zagrożenia dotyczące współczesnej edukacji będą prezentowane w ramach otwartej konferencji dla pracowników placówek oświatowych organizowanej przez Collegium Civitas w dniu 22 marca w Pałacu Kultury. Wstęp wolny.
662 uczniów z całej polski weźmie udział w II Etapie (wojewódzkim) Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. W środę 7 marca punktualnie o godzinie 11:00 w 16 województwach uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzą się testem złożonym z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana jest od 8 lat przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.
Wydarzenie odbędzie się 6 marca na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przy ul. Obitza 1 w Olsztynie.
Już w najbliższą niedzielę – 4. marca w salonie iSpot Apple Premium Reseller w warszawskiej Arkadii, odbędą się bezpłatne warsztaty programowania. Dla dzieci zaplanowano zadania z kodowania w aplikacji OSMO, dla młodzieży – w aplikacji Swift Playground.
Ośrodek Nauczania Języków Obcych Just Time zaprasza na kursy językowe dla dzieci. Kursy standardowo rozpoczynają się na przełomie września i października i trwają do końca czerwca, a w wakacje szkoła proponuje młodym kursantom półkolonie językowo-przygodowe.
Językiada to program stypendialny przygotowany przez Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu SWPS. Adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych studiowaniem kierunków filologicznych.
W Politechnice Łódzkiej wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 lutego w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej przy ul. Żwirki 36. Udział weźmie młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz ostatnich klas gimnazjum.
Testy dla dzieci Cambridge English: Young Learners, znane również jako Cambridge Young Learners English (YLE), są dla rodziców oraz nauczycieli wiarygodnym i obiektywnym sprawdzianem umiejętności ich podopiecznych, a dla dzieci przyjaznym sposobem pokazania im, jak dużo już potrafią i skuteczną zachętą do dalszej nauki.
Collegium Medyczne Medica prowadzi rekrutację zimową. Już teraz, nie wychodząc z domu możesz zarezerwować miejsce na wybranym przez siebie kierunku.
Wciąż jest dofinansowanie w Szkole Policealnej Gloker. Jeśli chcesz się kształcić za darmo sprawdź ofertę szkoły.
Spotkania z fizyką organizowane na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie to jedna z form popularyzacji tej dziedziny nauki, mająca na celu przybliżenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych, nauczycielom i wszystkim zainteresowanym ciekawych zagadnień fizycznych. Wykłady - uzupełnione atrakcyjnymi doświadczeniami - prowadzą doświadczeni wykładowcy uniwersyteccy co sprawia, że spotkania cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od 1992 roku. W ramach inicjatywy prezentowane są aktualne problemy nurtujące fizyków.
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach w województwie śląskim od 2016 roku pełni rolę operatora Programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018”, realizując projekt operatorkultury.pl.W 2018 roku kolejny raz przeznacza 62 tysięcy złotych na realizację najciekawszych pomysłów edukacji kulturowej dzieci i młodzieży w regionie.
Kurs odbędzie się 16 marca w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera przy ul. Westerplatte 11. Początek o godzinie 9:00.
Kurs odbędzie się 9 marca w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera przy ul. Westerplatte 11. Początek o godzinie 9:00.
Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera prowadzi zapisy na II edycję warsztatów "Przestrzeń publiczna zależy od nas samych".
W sobotę, 17 lutego, rozpoczął się kolejny 21. semestr wykładów w Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym na Politechnice Łódzkiej. Cały program zapowiada się niezwykle ciekawie. Pierwszy wykład w lutym poprowadził gość z Wiednia.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg
ATAS_220.gif
ef_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
UMK_220_1.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Uniwersytet Jagielloński
miniatura Biblioteka
miniatura