Edukacja - informacje

Terminy ferii:  ferie 2023, ferie 2024
Centrum Języków Obcych Archibald zaprasza w okresie ferii na kurs angielskiego dla młodzieży.
XV edycja Konferencji dla Dyrektorów Szkół Średnich „Nowoczesne Zarządzanie Szkołą” organizowana przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni odbędzie się w formule on-line 10 lutego 2022 roku. Wydarzenie jest dedykowane osobom, które pełnią funkcje zarządzające w szkołach oraz pedagogom. Jest bezpłatne.
Zapisz się do 22 stycznia w TEB Edukacji i zyskaj 15% zniżki w czesnym na drugi semestr nauki.
Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS serdecznie zapraszają do uczestnictwa w VII edycji Konkursu Językowego „Faces of America”, który odbędzie się w dniu 21 marca 2022 r. na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Konkurs Językowy „Faces of America” jest wydarzeniem cyklicznym z kilkuletnią tradycja, którego głównym celem jest promowanie znajomości języka angielskiego i podniesienie poziomu umiejętności językowych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy na temat kultury amerykańskiej. Począwszy od pierwszej edycji (marzec 2015 r.), konkurs skierowany był do uczniów ze szkół partnerskich UMCS z województw: lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego. Do uczestnictwa w tegorocznej edycji konkursu UMCS serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju.
Termin: 19.01.2022, godz. 12:00, temat: „Praca dla licealisty – Kto? Kiedy? Jak?”.
Termin: 12.01.2022, godz. 12:00, temat: „A co Ty wiesz o narkotykach?”.
Termin: 26.01.2022, godz. 12:00, temat: „Odpowiedzialność karna w medycynie – lepiej być lekarzem czy prawnikiem lekarza?”.
Termin: 05.01.2022, godz. 12:00, temat: „Instytucja zatrzymania oraz prawa i obowiązki osoby zatrzymanej przez organy ścigania”.
Już w najbliższą środę Studencka Poradnia Prawna ALK zaprasza uczniów szkół średnich na kolejne warsztaty online, których tematem będą umowy sprzedaży w szczególności prawa konsumenta i obowiązki sprzedawcy. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in.: co może być przedmiotem umowy sprzedaży, czego może domagać się konsument oraz czy osoba poniżej 18. roku życia może być stroną takiej umowy? Omówione zostaną także zasady nawiązywania umowy sprzedaży a także warunki dokonywania sprzedaży na odległość oraz poza lokalem przedsiębiorstwa. Warsztat poprowadzą Aleksander Bojko i Jakub Figura.
Rozwój zawodowy jest kluczowy dla większości pracowników. Z tego względu coraz popularniejszy staje się udział w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Ciekawą alternatywą może być jednak również kształcenie jednoroczne. Kiedy warto pomyśleć o takiej formie nauki, na czym ona polega i jakie są jej zalety?
Celem konkursu jest kultywowanie tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych wśród uczniów, rozwijanie chęci muzykowania – śpiewania kolęd i pastorałek w zespołach klasowych i szkolnych. Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół podstawowych, liceów, techników, zespołów szkół specjalnych oraz domów kultury.
Po raz kolejny Studencka Poradnia Prawna ALK zaprasza uczniów szkół średnich na warsztaty online, podczas których przybliżona zostanie problematyka z zakresu prawa i postępowania karnego, prawa cywilnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa medycznego pod kątem karnym. Warsztaty mają na celu szerzenie świadomości prawnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.
Uniwersytet Gdański wznawia pokazy chemiczne. Najbliższe spotkanie odbędzie się 11 grudnia o godzinie 12:00.
Tegoroczna edycja Kierunkowsk@zów odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni przy ul. Śląskiej 35/37 (moduł dla uczniów) oraz online (moduł dla nauczycieli).
Prelegentami podczas wydarzenia byli wybitni eksperci: Sędzia Anna Maria Wesołowska i prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski oraz doświadczeni policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi: podinsp. Violetta Gawron i st. asp. Jarosław Ziemba.
Trwa zimowy nabór w TEB Edukacji. Wybierz kierunek dla siebie i rozpocznij naukę już w lutym!
Just Time organizuje w dniach 31.01.22 – 4.02.2022 zimowe półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat.
Rozpoczęła się zimowa rekrutacja w Żaku. Zapisując się do szkoły policealnej, szkoły medycznej lub na kierunki w ramach kształcenia jednorocznego kształcenie rozpocznie się w lutym.
Trwa ogólnopolski projekt edukacyjny Akademia Wiedzy o Zdrowiu. To już druga edycja projektu.
Celem projektu „Akademia Wiedzy o Zdrowiu” jest propagowanie wśród młodzieży prozdrowotnych nawyków związanych ze stylem życia oraz wiedzy o zdrowiu z uwzględnieniem takich dziedzin jak: dietetyka, chemia, chemia kosmetyczna, chemia żywności, kosmetologia, aktywność ruchowa, rozwój osobisty.
24- 25 listopada 2021r. Microsoft Teams
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności