Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020
Dni Indii i Bangladeszu organizowane przez Wydział Filologiczny w Sosnowcu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędą się 18 kwietnia w godzinach 9:00-14:00.
Wydarzenie odbędzie się 28 marca o godzinie 12:00 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.
Prawie 100 uczniów wzięło udział w pokazowej lekcji kryminalistyki w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie. Lekcje poprowadził wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej mgr Arkadiusz Szajna. Były to zajęcia prezentujące utworzoną przez WSPiA w Łańcucie klasę akademicką o profilu "Kryminalistyka i nauki pokrewne".
VI Festiwal Naukowy Skołowany Weekend odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej przy ul. Waryńskiego 1.
Jubileuszowa, dziesiąta, Ścieżka Edukacyjna Wydziału Chemicznego PŁ „Historia eksperymentu chemicznego” zostanie uroczyście otwarta we wtorek 20 marca 2018 r. o godz. 11:00 i potrwa do niedzieli 25 marca.
To już ostatnia szansa na zdobycie tytułu technika farmaceutycznego w TEB Edukacji. Do wyboru jest tryb nauki dzienny, wieczorowy lub weekendowy. Nauka trwa 4 semestry.
Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia z 2016 roku prawie 1 na 5 dzieci jest otyłych lub ma nadwagę, a z powodu chorób cywilizacyjnych współwystępujących z otyłością aż 16 mln ludzi umiera przedwcześnie, poniżej 70. roku życia. Jak można temu zapobiec? Właśnie takie pytanie zadała sobie grupa 10 uczennic V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Połączyła je pasja zdrowym stylem życia. W ten sposób powstał ich projekt społeczny o nazwie “NutriKIDS” w ramach platformy “Zwolnieni z Teorii”, którego głównym patronem i sponsorem jest Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia.
International House zaprasza najmłodszych uczniów na Easter Kids' Club, który odbędzie się 17 marca. Zajęcia potrwają od 10.00 do 12.00. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w recepcji!
Przed najlepszymi z uczestników konkursów języków obcych zDolnego Ślazaczka (szkoły podstawowe) i Ślązaka (gimnazja) etapy finałowe! Zakwalifikowani po etapie powiatowym do udziału w finałowych zmaganiach rozwiążą testy konkursowe w siedzibie Wyższej Szkoły Filologicznej, a następnie przystąpią do części ustnej w obecności członków komisji konkursowej. Uczestników etapu trzeciego wyłoniło bardzo gęste sito etapu powiatowego, a wcześniej szkolnego.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zachęca do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Innowacji i Twórczości w Edukacji, który odbędzie się 25 kwietnia 2018 r.
Italofonia odbędzie się 19 marca na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Początek o godzinie 10:00.
Do 15 marca 2018 r. można jeszcze zgłosić szkołę do Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Klasa ze snów”. Wystarczy wejść na stronę www.klasazesnow.pl i wypełnić formularz. Organizator proponuje konkurs plastyczny dla klas I-III, konkurs filmowy dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz konkurs metodyczny dla nauczycieli – można dokonać wyboru albo po prostu wziąć udział we wszystkich. Pracę należy dostarczyć do 16 kwietnia 2018 r. Warto powalczyć o cenne nagrody wśród których jest m. in. zestaw: tablica interaktywna Avtek 80 Pro z projektorem ViewSonic PJD5353LS, a także projektory Casio i ViewSonic czy klocki Jimu Robot wspierające naukę programowania.
Co to jest „Acquis communautaire” i norma prawna, na jakiej podstawie rozwiązuje się spółka cywilna, czy przygotowanie do popełnienia czynu zabronionego jest karalne oraz kto wykonuje zadania Krajowego Mechanizmu Prewencji. To tylko przykłady pytań, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie podczas II Etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. W środę 7 marca 2018 r. do testu przystąpiło ponad 660 uczniów z całej Polski. Kto przejdzie do finału, dowiemy się za dwa tygodnie.
Społeczna Akademia Nauk zachęca do udziału w Otwartych Mistrzostwach Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Bowling. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 marca. Eliminacje szkół odbędą się 22 i 23 marca.
Dzień Liczby Pi odbędzie się 14 marca na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
10 marca na Wydziale Chemii UMCS (Aula A, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 2) odbędzie się pierwszy etap IV Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy chemicznej wśród młodzieży, rozwijanie i stymulowanie ich aktywności naukowej oraz przełamanie niechęci do nauk ścisłych. Nowością w tegorocznej edycji jest specjalna nagroda dla laureatów - indeks na dowolną specjalność realizowaną przez Wydział Chemii UMCS.
Agencja Wielobranżowa ATAS organizuje kurs językowy w Alicante. Oferta skierowana jest do osób w wieku 12-17 lat. Przy zapisie do 15 marca zniżka first minute 200zł.
Jak powinna funkcjonować placówka oświatowa w dobie zagrożenia atakami terrorystycznymi? W jaki sposób chronić młodzież przed destrukcyjnym wpływem sekt i radyklanych ugrupowań? Jak motywować i wspierać nauczycieli? Aktualne wyzwania, szanse i zagrożenia dotyczące współczesnej edukacji będą prezentowane w ramach otwartej konferencji dla pracowników placówek oświatowych organizowanej przez Collegium Civitas w dniu 22 marca w Pałacu Kultury. Wstęp wolny.
662 uczniów z całej polski weźmie udział w II Etapie (wojewódzkim) Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. W środę 7 marca punktualnie o godzinie 11:00 w 16 województwach uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzą się testem złożonym z 50 pytań jednokrotnego wyboru oraz 6 pytań problemowych. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie organizowana jest od 8 lat przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.
Wydarzenie odbędzie się 6 marca na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przy ul. Obitza 1 w Olsztynie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
ef_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura projekt studenta kierunku Wzornictwo WST_2
Polityka Prywatności