Edukacja - artykuły

Terminy:  ferie 2021, ferie 2022
Będzie to 18. edycja imprezy adresowanej do uczniów szkół średnich z Warszawy i okolic. Co roku bierze w niej udział około 700 uczniów, wspieranych przez swoich trenerów lub nauczycieli wychowania fizycznego. Najbliższa edycja zawodów odbędzie się 7 marca 2020 (sobota) w hali widowiskowo-sportowej Arena Ursynów, przy ul. Witolda Pileckiego 122 w Warszawie.
Akademeia High School to międzynarodowe liceum w Warszawie zorganizowane na wzór uniwersytetu, oferujące brytyjski program nauczania iGCSEs i A Levels. Szkoła kształci osoby ciekawe świata, poszukujące nowatorskich rozwiązań, odważne w zadawaniu pytań. Liceum oferuje również wsparcie dla zdolnych uczniów, którzy ze względów ekonomicznych nie mogą ubiegać się o przyjęcie do naszego liceum w trybie standardowym.
Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące znów najlepsze w Polsce! Swój doroczny ranking szkół ogłosił miesięcznik "Perspektywy".
ATAS przygotował kilka ofert na ferie zimowe specjalnie dla osób w wieku od 11 do 17 lat. Ferie, to dobry czas, wolny od nauki, w którym można podszkolić swój drugi język, przełamać barierę mówienia albo poznać kulturę i życie innego kraju poprzez wyjazd na kurs do zagranicznej szkoły językowej. Dostępne są miejsca w Wielkiej Brytanii (CAMBRIDGE, Brighton, Swanage) oraz w Niemczech (Radolfzell).
III Wojewódzki Turniej „Boccia 2019” dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, który odbędzie się 4 grudnia 2019 r. w godz. 9:00-16:00 w Centrum Kultury Fizycznej UMCS (ul. Langiewicza 22, Lublin).
Ruszył zimowy nabór w Collegium Medycznym Medica. Zapisując się do 5 grudnia możesz zaoszczędzić nawet 1500zł w ciągu cyklu kształcenia.
Centrum Nauki i Biznesu Żak prowadzi kształcenie jednoroczne. Już po 10 miesiącach nauki możesz zdobyć ciekawy zawód, na który jest zapotrzebowanie na rynku pracy.
W Szkole Policealnej Gloker możesz zdobyć zawód kucharza oraz cukiernika. Są to kierunki z dofinansowaniem.
Ponad 300 uczniów z 14 szkół średnich w Rzeszowie i okolicach weźmie udział w 13. edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka. W środę 30 października 2019 r. zmierzą się z testem złożonym z 30 pytań przygotowanych przez ekspertów z WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Konkurs organizowany przez Uczelnię od 13 lat jest zapowiedzią kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”.
Ośrodek Nauczania Języków Obcych Just Time organizuje w dniach 10-14.02.2020 Półkolonie Zimowe dla dzieci. Koszt 580zł, zniżka dla uczestników z poprzedniego roku oraz przy zapisie rodzeństwa zniżka 30zł na każde dziecko.
W Akademii Viessmann możesz zdobyć certyfikat instalatora OZE. System certyfikacji instalatorów odnawialnych źródeł energii (OZE), został wprowadzony w 2014r. Ma na celu promowanie stosowania energii ze źródeł odnawialnych przez podnoszenie kwalifikacji instalatorów. Jest wynikiem wdrażanie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/28/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r.
Są jeszcze ostatnie wolne miejsca w Żaku. Rekrutacja trwa do 31 października.
10 października odbyło się wyjątkowe wydarzenie - Inauguracja Uniwersytetu Młodego Studenta w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.
The Palms organizuje pobyt w Londynie w okresie ferii 2020 dla dzieci w wieku 13-18 lat.
Są jeszcze wolne miejsca w TEB Edukacji. Sprawdź kierunki, na wielu z nich nauka jest bezpłatna.
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Do wygrania roczne stypendium Warszawskiej Szkoły Filmowej, indeksy na uczelnie w całej Polsce oraz akredytacje na festiwale filmowe. Rejestracja na edycję 2019/2020 potrwa do 21 października 2019 r.
15 października br. rusza III edycja rozgrywek między zdolnymi nastolatkami. Sprawdzą oni swoje siły w programowaniu w Java, MySQL oraz finansach i krytycznym myśleniu a przy okazji zdobędą nagrody.
Szkoła Języków Obcych TFLS organizuje kurs z angielskiego przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty.
Centrum Nauki i Biznesu Żak przygotowało dla kandydatów 300zł na wyprawkę szkolną. Termin składania wniosków: 30 listopada 2019.
Collegium Medyczne Medica prowadzi nabór do szkół policealnych i medycznych.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności