Edukacja - artykuły

Terminy:  ferie 2022
Z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych przygotowany został konkurs „Ucz się z głową”, którego celem jest rozwijanie wiedzy związanej z budową oraz funkcjonowaniem centralnego układu nerwowego, dziedzinami neuronauk, a przede wszystkim neurobiologią i neuropsychologią. Przyczyni się on również do promowania młodych talentów i kreowania pozytywnego podejścia do nauki.
Konkurs: „I Ty możesz zostać milionerem. Poradnik licealisty – jak zarabiać, oszczędzać, inwestować. Nagroda Santander Universidades dla uczniów szkół ponadpodstawowych”. Pula nagród wynosi 10 tysięcy złotych. Organizatorem jest Akademia Leona Koźmińskiego.
Ogólnopolski Salon Liceów i Techników Perspektywy 2021 odbędzie się 28 marca 2021.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zachęca do udziału w III Konkursie Bioetycznym. Zgłoszenia uczestników do 15 marca. Zwycięzca otrzyma indeks UPJPII oraz laptopa.
Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości to ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, który organizowany jest przez członków Studenckiego Forum Business Centrę Club. Tegoroczna, XVI już, edycja konkursu zostanie w całości przeprowadzona w formie online.
CEMS Chance to inicjatywa charytatywna skierowana dla wszystkich uczniów klas ósmych oraz pierwszych klas ponadpodstawowych. Ideą projektu jest pomoc zaplanowaniu ścieżki kariery i rozwoju zgodnej z predyspozycjami i zainteresowaniami uczestników. Beneficjentami projektu jest młodzież znajdująca się w trudnej sytuacji materialnej, życiowej oraz pochodząca z małych miejscowości o utrudnionych możliwościach rozwoju.
JPEdukacja zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnych wykładach on-line w języku angielskim dla młodzieży.
Myślisz o zapisaniu się do zagranicznego liceum ale nie chcesz wyjeżdżać z kraju? Międzynarodowe liceum FH oferuje polskim uczniom możliwość zapisania się do szkoły online. Skontaktuj się ze Szkołą Języków Obcych Lexis i dowiedz się więcej.
Stowarzyszenie Cognitis już po raz XII organizuje konkurs „Talent za talent”. Jest to propozycja dla uczniów ostatniej klasy szkoły średniej, którzy wykazują się na co dzień inicjatywą, działają w wolontariacie, a także podejmują się dodatkowych aktywności tj. udział w olimpiadach i konkursach, harcerstwo, działalność społeczna. „Talent za talent” jest jednym z niewielu konkursów, który nagradza uczniów za ich dotychczasowe działania oraz osiągnięcia, a także wspiera w dalszym rozwoju.
Organizatorzy zapraszają nauczycieli wraz z uczniami do udziału w programie “Młodzi w akcji +”, realizowanego przez Uniwersytet SWPS w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
International House zaprasza do udziału w kursie przygotowującym do egzaminu ósmoklasisty. Początek zajęć 5 lutego.
Collegium Medyczne Medica prowadzi nabór zimowy. Zajęcia ruszają już w lutym.
TEB Edukacja przygotowała 15% zniżki w czesnym na drugi semestr nauki dla tych, którzy zapiszą się do szkoły w dniach 7.01-7.02.2021.
Organizatorzy XVII edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w dniach 17–24 września 2021 roku pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”, serdecznie zapraszają do udziału w pierwszym konkursie odbywającym się w ramach wydarzenia. Nosi on tytuł „What science looks like” i polega na wyłonieniu najlepszego projektu graficznego – prototypu maskotki Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Studencka Poradnia Prawna ALK zaprasza na warsztaty online dla licealistów. Uczniom przybliżona zostanie problematyka z zakresu prawa i postępowania karnego, prawa cywilnego, prawa gospodarczego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Archibald zaprasza uczniów szkół podstawowych (od klasy 6) oraz uczniów szkół średnich na tygodniowy kurs konwersacyjny języka angielskiego.
Spotkanie odbędzie się 9 grudnia o godzinie 19:30 w formie online. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy.
Raport "Moje samopoczucie w e-szkole" jest kolejnym głosem w dyskusji na temat skutków e-edukacji. Uzupełnia dotychczas opublikowane wyniki badań prowadzonych przez różne ośrodki akademickie o pomijane w tym dyskursie kwestie zdrowia uczniów i ich dobrego samopoczucia – pojęcia te wciąż jeszcze niezbyt często łączone są z różnymi aspektami życia szkolnego.
Chcesz zostać manikiurzystką? W Centrum Nauki i Biznesu Żak możesz zdobyć kwalifikacje w rok. Zapisy trwają.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zaprasza 27 listopada na Noc Naukowców. Tym razem wydarzenie odbędzie się w formie online.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności