aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja

Terminy ferii:  ferie 2023, ferie 2024
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza do udziału w zajęciach przygotowanych dla osób zainteresowanych naukami przyrodniczymi. Będzie można poeksperymentować pod okiem ekspertów z SGGW. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Dlaczego Super Liceum jest super? Bo daje Ci darmowy dostęp do pełnej oferty kursów online. I to przez cały cykl trwania umowy. Uczysz się w liceum dla dorosłych w Żaku i dodatkowo próbujesz różnych nowych rzeczy.
Rozpoczęły się zapisy do kolejnej edycji Wielkiego Testu Języka Angielskiego "Challenge Accepted".
Przez pandemię model pracy zdalnej na stałe zagościł na rynku pracy. Dzięki niemu pracownicy mogą swobodnie wykonywać swoje obowiązki w zaciszu własnego domu, nie przejmując się dojazdem do miejsca pracy. Jedyne, co jest potrzebne do pracy zdalnej, to sprawny komputer z mikrofonem i dostępem do Internetu. Jak można zauważyć po ofertach np. na portalu Pracuj.pl, zainteresowanie tego typu pracą nie maleje. Sprawdź, jakie zawody można wykonywać zdalnie!
Lubisz rysować lub projektować różnorodne projekty za pomocą programów graficznych? A może jesteś osobą kreatywną i chciałbyś przedstawić swoje nowe pomysły za pomocą obrazów i projektów graficznych? W takim wypadku praca grafika komputerowego może być dla Ciebie idealna! Sprawdź, czym zajmuje się pracownik na tym stanowisku.
Trwa ósma edycja popularnego wśród młodzieży konkursu językowego „Faces of America” organizowanego przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie znajomości języka angielskiego, podniesienie poziomu umiejętności językowych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy na temat kultury amerykańskiej.
Serdecznie zapraszamy na finał konkursu, który odbędzie się 21 marca br. w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5, Lublin). Inauguracja wydarzenia nastąpi o godz. 10:30, zaś ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom – o godz. 13:50.
Zapraszamy uczniów klas przedmaturalnych szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego (niezdających matury w roku organizacji konkursu) do udziału w kolejnych edycjach konkursów organizowanych przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w ramach programu: Społeczna odpowiedzialność nauki „Ucz się z MaFil-ą 3”. Mowa o konkursach Rok przed Maturą – Matematyka i Rok przed Maturą – Fizyka.
od 1988 roku 14 marca obchodzone jest święto liczby Pi (14 marca to dzień urodzin Alberta Einsteina - 3.14 w amerykańskim zapisie daty urodzin). Dzień szczególnie hucznie obchodzony w Ameryce, ale w naszym kraju również z roku na rok zyskujący coraz większą popularność. Z tej okazji doświadczeni dydaktycy i popularyzatorzy nauki z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS oraz studenci Koła Dydaktyków MaFiI już po raz piąty organizują dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz ich nauczycieli warsztaty i zajęcia nie tylko promujące matematykę, ale również ukazujące tę naukę w przystępny i ciekawy sposób. Zapraszamy 14 marca w przestrzenie Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS (Instytut Matematyki i Instytut Informatyki). W ramach wydarzenia, dla ponad 300 uczniów z województwa lubelskiego i województw ościennych, odbędą się wykłady popularyzujące matematykę, konkursy zadaniowe oraz warsztaty z matematyki, robotyki i informatyki.
Do 17 marca trwa promocja w TEB Edukacji. Zapisz się t tym terminie i otrzymaj 10% rabatu.
Do 17 marca trwa promocja 10% rabatu na kursy roczne w Żaku.
Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w czwartej edycji cyklu wykładów z wiedzy o społeczeństwie "WOS Online w Koźmińskim". W tegorocznej edycji cyklu przygotowaliśmy cztery wykłady, które pozwolą uczniom zgłębić wiedzę z obszarów prawa i postępowania karnego oraz praw człowieka.
Trwa rekrutacja na rok 202/2024 w Szkołach Partnerskich Viessmann.
Tydzień z Filologią to akcja adresowana do uczniów oraz nauczycieli, która organizowana jest przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku. Pierwsza odsłona akcji w dniach 27.02.-3.03., kolejna 20-24.03.2023.
Oferty pracy zamieszczane w Internecie często nie są sprawdzane. Oznacza to, że każdy może napisać w nich, co zechce. Otwiera to furtkę dla oszustów, którzy chcą zebrać dane kandydatów czy wyciągnąć od nich pieniądze. Sprawdź, czego się wystrzegać, aby nie dać się oszukać podczas aplikowania na oferty pracy!
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest organizowana przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży” w partnerstwie z ekspertami Team Europe oraz punkty Europe Direct. Zgłoszenia do udziału w XVIII edycji konkursu przyjmowane są do 7 marca 2023 r.
Zbliżający się wielkimi krokami egzamin ósmoklasisty 2023 to poważne wydarzenie w życiu każdego ucznia szkoły podstawowej. Jest to pierwszy poważny sprawdzian na zakończenie pewnego etapu nauki. Warto zatem wiedzieć, czego można spodziewać się po tegorocznym egzaminie. Zobacz, jakie zmiany wchodzą w życie od 2023 roku.
Począwszy od września 2023 roku wszyscy uczniowie IV klasy otrzymają nieodpłatnie laptopy, które będą im służyły przez kolejne etapy edukacji – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KPRM. – W tym roku sprzęt trafi do 370 tys. uczniów.
1 lutego wystartował nabór wniosków w programie „Doskonała nauka II”. Dofinansowanie mogą otrzymać projekty związane z organizacją konferencji naukowych i publikacją monografii naukowych.
Praca jest ważnym elementem naszej codzienności i jedną z najważniejszych aktywności w życiu człowieka. Jej wykonywanie nie powinno zagrażać zdrowiu i życiu.
Celem konkursu jest rozwój i upowszechnianie wiedzy z zakresu chemii i biologii wśród uczniów szkół średnich oraz nabycie przez nich umiejętności uczenia się.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności