aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja

Terminy ferii:  ferie 2023, ferie 2024
Trwają zapisy na zajęcia w ramach ferii zimowych organizowane przez Centrum Języków Obcych Archibald. Do wyboru 2 turnusy: 13-17.02.2023 lub 20-24.02.2023.
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu eseju, pracy plastycznej lub krótkiego filmu, które będą nawiązywały do tematu przewodniego „Siła narodów według Dmowskiego”. Zgłoszenia można wysyłać do 26 stycznia 2023 r. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.
TEB Edukacja przygotowała 15% zniżki dla kandydatów, którzy zapiszą się do 22 stycznia.
Jesteś świeżo upieczonym studentem i dopiero wchodzisz na rynek pracy? A może chcesz się przebranżowić i zacząć od zera w nowej branży? Szukanie zatrudnienia bez doświadczenia może być ciężkie, ale nie jest niemożliwe. Wystarczy zapoznać się z kilkoma naszymi wskazówkami, które pozwolą Ci przekonać rekrutera do zatrudnienia Ciebie jako nowego pracownika.
Trwa zimowa rekrutacja w Collegium Medycznym Medica. Rozpoczęcie zajęć w lutym 2023.
Żak prowadzi zimowe zapisy na kursy, kierunki policealne oraz szkolenia.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku kontynuuje projekt „Biologia i Chemia po akademicku”, w ramach którego zapraszamy uczniów szkół średnich, w szczególności klas biologiczno-chemicznych, medycznych i pokrewnych, na zajęcia praktyczne oraz konsultacje w zakresie biologii i chemii. Na każde zajęcia uczniowie rejestrują się indywidualnie. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki- Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu Ministra Edukacji i Nauki.
Chcesz zdobyć ciekawy zawód, sprawić by praca stała się Twoim hobby, a może zmienić lub nabyć nowe kwalifikacje? GLOKER sprawdzi się również jeśli potrzebujesz wizy lub możliwości pracy na terenie Polski. Jeśli choć raz odpowiedziałeś TAK to jesteś w dobrym miejscu!
Studencka Poradnia Prawna Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza 20 grudnia na warsztaty dla licealistów. Początek o godzinie 15:00. Można w nich wziąć udział stacjonarnie w siedzibie Uczelni lub online na platformie MS Teams.
15 grudnia kolejna odsłona Czwartków z Humanistyką organizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski dla uczniów szkół średnich.
Na przestrzeni ostatniego roku niemal 400 uczniów szkół mechanicznych w Polsce i Czechach po raz pierwszy uczyło się zawodu z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości i oprogramowania ProfiAuto Wirtualny Warsztat. O projekcie oraz o tym, jak nadal wspierać wdrażanie nowoczesnych form kształcenia w polskich i europejskich szkołach, dyskutowano na organizowanej 7 grudnia br. konferencji pn. „Nowe horyzonty edukacji”, organizowanej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, przy współpracy z Akademią WSB i partnerami biznesowymi: ProfiAuto i VRTechnology. Patronat nad wydarzeniem oraz inicjatywą objęła m.in. NATO DEEP eAcademy – specjalna agenda Sojuszu Północnoatlantyckiego, wspierająca jego członków w reformowaniu systemów szkolnictwa. Konferencji towarzyszył II Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR, z udziałem 22 drużyn ze szkół województwa śląskiego.
Dzięki ciągłym zmianom na rynku międzynarodowym i nawiązywaniu nowych współprac znajomość języka angielskiego u kandydatów jest wręcz wyczekiwana. Dzięki niej pracownicy mogą rozwijać się w firmie oraz reprezentować ją podczas targów czy wielu spotkań. Niezależnie od tego, czy aplikujesz na oferty pracy do polskich, czy zagranicznych firm, rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim może spotkać Cię w obu przypadkach. Często służy ona weryfikacji poziomu języka. Jak się do niej przygotować? Sprawdźmy!
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zachęca uczniów szkół średnich do udziału w konkursie, w którym główną nagrodą jest indeks na wybrany kierunek w WSAiB.
Według danych resortu edukacji regularnie na WF z powodu zwolnień lekarskich nie chodzi ok. 30 proc. uczniów. Przez cały rok można nie ćwiczyć np. z powodu złamanego palca. Dr Janusz Dobosz z Narodowego Centrum Badania Kondycji Fizycznej, AWF Warszawa, jako jeden z przykładów spadku sprawności fizycznej młodzieży i dzieci podaje rezultaty próby zwisu na drążku na ugiętych ramionach. W 2018 r. chłopcy w wieku 10,5 lat byli w stanie przeciętnie utrzymać się w zwisie na drążku prawie 8 sekund.
Bezpłatne studia w WSPiA, zakwaterowanie w mieszkaniu uczelnianym, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej oraz cenne upominki rzeczowe to nagrody, które można wygrać w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie. Konkurs po raz VII organizuje WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Na zgłoszenia szkół i uczestników czekamy do 29 listopada 2022 r.  
Archibald organizuje w ramach ferii zimowych kurs angielskiego dla młodzieży.
Naukę w Żaku możesz zacząć dwa razy w roku - we wrześniu lub w lutym. Aktualnie Żak prowadzi nabór zimowy. Zajęcia rozpoczną się w lutym 2023.
„Moja pierwsza umowa o pracę - na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy o pracę." - warsztaty Studenckiej Poradni Prawnej ALK dla licealistów odbędą się 29 listopada o godzinie 15:00 stacjonarnie oraz w formie online.
„Zatrzymanie przez policję i co dalej? Prawa i obowiązki podczas zatrzymania” - warsztaty Studenckiej Poradni Prawnej ALK dla licealistów odbędą się 22 listopada o godzinie 15:00 stacjonarnie oraz w formie online.
Uniwersytet Morski w Gdyni zachęca młodzież z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego do udziału w projekcie "Rejs do Nauki"
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności