Edukacja - artykuły

Terminy:  ferie 2022  ferie 2023
VII Bałtycka Olimpiada Geograficzna – 7 medali dla polskich uczniów.
4 medale dla polskich uczniów na Europejskiej Olimpiadzie Fizycznej.
I Europejska Olimpiada Informatyczna Dziewcząt (EGO) – sukcesy naszej reprezentacji.
Sukces polskich uczniów na 33. Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej.
Takie pytanie zadaje sobie wiele osób poszukujących stabilnego zatrudnienia w Częstochowie. Czy pracodawcy zawsze szukają pracowników z doświadczeniem? A może pracę bez trudu znajdzie też ktoś dopiero po skończonej szkole? Czy ważne jest to, gdzie się szuka i lepiej zaufać doradcy z Urzędu Pracy zamiast działać samodzielnie? Poniżej rozwiewamy podobne wątpliwości!
Studia kładą największy nacisk na przedmioty specjalistyczne skorelowane z wybranym kierunkiem. Biorąc pod uwagę rosnącą potrzebę uzupełniania posiadanych kwalifikacji, wydaje się, że ta formuła studiowania jest dobrą odpowiedzią na wymogi współczesnego rynku pracy.
Rekrutacja rusza od 16 lipca. Studia trwają 3 semestry. Termin rozpoczęcia zajęć: październik 2021 r.
Studia prowadzone przez Instytut Filozofii są zaadresowane do nauczycieli, którzy chcą zdobyć wiedzę, kompetencję i umiejętności potrzebne do nauczania przedmiotu etyka w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym 2021 roku (w maju) przystąpiło 273 419 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). Stanowi to ok. 88% (310 976 osób) wszystkich uczniów.
W tym roku egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony od 25 do 27 maja 2021 r. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpili do niego w pierwszym terminie, napisali egzamin od 16 do 18 czerwca br.
Na stołecznym rynku pracy na zainteresowanych rozpoczęciem pracy czeka pełna gama ofert. Wśród nich można znaleźć także wiele propozycji dostępnych od zaraz. Gdzie można rozpocząć pracę od ręki? Na jakich stanowiskach jest ona dostępna? Gdzie szukać ofert w tej kategorii?
Dwa dni szkoleń praktycznych, wzrost jakości wykonywanych usług, a przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na transgranicznych obszarach polsko-słowackich. Rusza projekt edukacyjny dla górskich służb ratowniczych prowadzony przez Akademię WSB we współpracy z Uniwersytetem Żylińskim. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w kraju.
TEB Edukacja zaprasza kandydatów na roczne kursy online. Dzięki takiej opcji przygotowanej przez szkołę możesz zdobyć zawód już w rok.
Jeśli masz powyżej 16 lat i głowę pełną pomysłów, a w Twojej wyobraźni stale powstają kolejne innowacyjne produkty czy usługi, to nie wahaj się i już dziś zgłoś swój projekt w konkursie Herosi na Starcie!
Uniwersytet Dziecięco-Młodzieżowy Wyższej Szkoły Technicznej prowadzi rekrutację dla dzieci i młodzieży z Zabrza.
Szkoła Policealna Gloker prowadzi rekrutację na kierunek Asystentka stomatologiczna i Higienistka stomatologiczna.
International House zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty językowe.
Uczniowie z Włodawy, Krakowa oraz Raciborza Mistrzami Polski w zarządzaniu wirtualnymi firmami! O tytuł najlepszego zespołu uczniowskiego Polski w czwartych Szkolnych Mistrzostwach Menadżerskich walczyło 24 zespoły. W dniach 8,9 czerwca 2021 r. zmierzyli się z prowadzeniem wirtualnego Biura rachunkowego, Klubu fitness i Sklepu elektro. Finał kolejny raz ze względu na COVID-19 realizowany był w formie online. Pierwsze dwie edycje finału odbyły się w murach WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.
Już po raz siódmy WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa organizuje Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Tym razem ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia Święto odbędzie się w formule hybrydowej, a zamiast pokazów służb mundurowych uczelnia zaproponuje uczniom atrakcyjne zajęcia z tematyki związanej z pierwszą pomocą, samoobroną oraz kryminalistyką i kryminologią.
Collegium Medyczne Medica prowadzi nabór na nowy rok.
Centrum Nauki i Biznesu Żak oferuje nowe kierunki kształcenia.
Archibald zachęca do udziału w wakacyjnych kursach językowych dla młodzieży. Zajęcia w formie stacjonarnej lub online.
Każdy rodzic stara się zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki do życia. Warto także pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym na przyszłość, aby ułatwić mu start w dorosłość. Oprócz gromadzenia oszczędności, dobrym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia posagowego. Na czym polega taka polisa? Wszystkiego się dowiesz z niniejszego artykułu!
Do końca maja 2021 WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa czeka na zgłoszenia uczniów szkół średnich chcących zmierzyć się z wiedzą na temat bezpieczeństwa. Uczelnia w tym roku po raz V organizuje Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie. Na najlepszych uczestników czekają m.in. bezpłatne studia w WSPiA, zakwaterowanie w mieszkaniu uczelnianym, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej oraz cenne upominki rzeczowe.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności