Edukacja - artykuły

W weekend 18-19 listopada Galeria Północna zaprasza najmłodszych na spotkanie z Benem Tennysonem, bohaterem popularnej kreskówki Ben 10 i jego przyjaciółmi. Walcz z kosmitami, zbierz własną drużynę super bohaterów i zdobywaj punkty mocy w gwiezdnym quizie. Na uczestników misji w Galerii Północnej czekają wyjątkowe nagrody - koszulki z serialu Ben 10 z własnym zdjęciem!
Centrum Języków Obcych Archibald zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na Ferie językowe. Są to dwa turnusy zabawy połączonej z nauką języków.
Centrum Języków Obcych Archibald zaprasza podczas ferii zimowych młodzież z podstawówki (od 5 klasy), gimnazjalistów i uczniów szkół średnich na tygodniowy intensywny, konwersacyjny kurs języka angielskiego.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zachęca do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Eliminacje odbędą się w dniach 5 i 6 grudnia 2017 r. w Studiach Filmowych i Telewizyjnych Arterion AHE w Łodzi przy ul. Pomorskiej 69. Koncert galowy oraz wręczenie nagród odbędzie się 17 grudnia 2017 r. o godz. 13.00 w Sali Koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łodzi przy ul. Sosnowej 9.
Pierwszy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej za nami. Spośród 8688 uczestników z 284 szkół średnich, ponad pół tysiąca zdobyło wymaganą regulaminem liczbę punktów i zakwalifikowało się do drugiego etapu.
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zaprasza w dniach 13-16 listopada na bezpłatne spotkania organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Pod koniec tego tygodnia, czyli w piątek i sobotę - 3-4 listopada – przyjeżdża na Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej twórca programu Miniphänomenta profesor Lutz Fiesser. Wraz ze swoim zespołem z Flensburga będzie szkolił nauczycieli jak zbudować stacje do samodzielnego, interaktywnego i angażującego eksperymentowania. Przy tych stacjach ustawianych na szkolnych korytarzach dzieci będą mogły prowadzić doświadczenia, tak jak w centrach nauki.

W ramach światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego organizuje 16 listopada Dzień Przedsiębiorczości. Wydarzenie adresowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Początek o godzinie 9:00.
Collegium Medyczne Medica nadal prowadzi rekrutację. Zapisy kończą się 31 października.
Nadal są wolne miejsca w Centrum Nauki i Biznesu Żak. Zapisy trwają do 31 października 2017 roku.
Do końca października możesz zapisać się do szkół TEB Edukacja. Sprawdź dostępne kierunki, czesne już od 0zł.
Nadal trwa rekrutacja w Akademii Viessmann. W październiku możesz jeszcze dołączyć do grona słuchaczy.
Jeśli jesteś uczeniem szkoły średniej i interesujesz się bezpieczeństwem w swojej okolicy weź udział w I Wielkopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie "Moja okolica - bezpieczna i przyjazna". Do wygrania jest indeks na studia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.
Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej obchodzi jubileusz. Obchody 10-lecia szkoły zaplanowano w sobotę 21 października 2017 r. Ich oficjalna część rozpocznie się o godz. 10:30 w Sali Widowiskowej PŁ, przy al. Politechniki 3a.
Efektowna, komfortowa bielizna dzienna i nocna w szerokiej gamie rozmiarów oraz modne dodatki i akcesoria. Od piątku, 6 października mieszkanki Białołęki i okolic mogą korzystać z oferty pierwszego salonu polskiej marki bieliźnianej Sawren, zlokalizowanego w Galerii Północnej.
W roku akademickim 2017/2018 spotkania będą się odbywać we wtorki w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
W kalendarzu „Zaplanuj rok z PŁ” każdego miesiąca odbywają się wydarzenia dedykowane określonej dziedzinie wiedzy. Październik poświęcony jest włókiennictwu i wzornictwu. Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów zaprasza młodzież ze szkól średnich na zajęcia, pokazy, wystawy i inne atrakcje, pozwalające zrozumieć potencjał innowacji związanych ze współczesnym włókiennictwem.
Politechnika Warszawska organizuje kursy programowania dla uczniów warszawskich gimnazjów i liceów oraz dla uczniów siódmych klas szkoły podstawowej. Celem zajęć jest nauka programowania w językach C++ i Java.
Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej oraz stowarzyszenie Klatrat organizują dziewiątą edycję Szkoły Młodego Chemika - projektu adresowanego do młodzieży.
Startuje kolejna edycja Czwartków z Humanistyką, organizowana przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Pierwsze spotkanie czwartej edycji odbędzie się 26 października o godzinie 9:45.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
ASW_220_v2.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Anna Krysiak