aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja

Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Społeczna Akademia Nauk zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów: zduńskowolskiego, sieradzkiego, łaskiego, pajęczańskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego oraz bełchatowskiego do udziału w Mikołajkowym Turnieju Strzeleckim. Zapisy do końca listopada.
Aktorstwo filmowe to specjalność oferowana przez Studium Aktorskie działające przy Wydziale Filmu i Fotografii Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.
Trwa rekrutacja do Szkoły Projektowania i Multimediów przy Wydziale Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Zapisy do 30 września.
Szkoła Projektowania i Multimediów pozostała pod merytoryczną opieką WSSiP w Łodzi. Rekrutacja trwa do 30 września a naukę można podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Uwaga, aby się zapisać nie potrzeba świadectwa maturalnego.
W latach 2021-2022 Uczelnia Nauk Społecznych współrealizuje innowacyjny projekt edukacyjny „Architekci wiedzy - szkoła ćwiczeń w Łodzi”, którego celem jest wsparcie wybranych szkół w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych.
Eliminacje szkół do VII Otwartych Mistrzostw Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Bowling odbędą się w dniach 28-29 marca w Kręgielni Grakula.
Konferencja odbędzie się 7 lutego o godzinie 10:00 w siedzibie Społecznej Akademii Nauk przy ul. Kilińskiego 98 w Łodzi.
Jubileuszowa, dziesiąta, Ścieżka Edukacyjna Wydziału Chemicznego PŁ „Historia eksperymentu chemicznego” zostanie uroczyście otwarta we wtorek 20 marca 2018 r. o godz. 11:00 i potrwa do niedzieli 25 marca.
Społeczna Akademia Nauk zachęca do udziału w Otwartych Mistrzostwach Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w Bowling. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 marca. Eliminacje szkół odbędą się 22 i 23 marca.
W Politechnice Łódzkiej wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 lutego w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej przy ul. Żwirki 36. Udział weźmie młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz ostatnich klas gimnazjum.
W sobotę, 17 lutego, rozpoczął się kolejny 21. semestr wykładów w Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym na Politechnice Łódzkiej. Cały program zapowiada się niezwykle ciekawie. Pierwszy wykład w lutym poprowadził gość z Wiednia.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zachęca do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Eliminacje odbędą się w dniach 5 i 6 grudnia 2017 r. w Studiach Filmowych i Telewizyjnych Arterion AHE w Łodzi przy ul. Pomorskiej 69. Koncert galowy oraz wręczenie nagród odbędzie się 17 grudnia 2017 r. o godz. 13.00 w Sali Koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łodzi przy ul. Sosnowej 9.
Pod koniec tego tygodnia, czyli w piątek i sobotę - 3-4 listopada – przyjeżdża na Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej twórca programu Miniphänomenta profesor Lutz Fiesser. Wraz ze swoim zespołem z Flensburga będzie szkolił nauczycieli jak zbudować stacje do samodzielnego, interaktywnego i angażującego eksperymentowania. Przy tych stacjach ustawianych na szkolnych korytarzach dzieci będą mogły prowadzić doświadczenia, tak jak w centrach nauki.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej obchodzi jubileusz. Obchody 10-lecia szkoły zaplanowano w sobotę 21 października 2017 r. Ich oficjalna część rozpocznie się o godz. 10:30 w Sali Widowiskowej PŁ, przy al. Politechniki 3a.
W kalendarzu „Zaplanuj rok z PŁ” każdego miesiąca odbywają się wydarzenia dedykowane określonej dziedzinie wiedzy. Październik poświęcony jest włókiennictwu i wzornictwu. Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów zaprasza młodzież ze szkól średnich na zajęcia, pokazy, wystawy i inne atrakcje, pozwalające zrozumieć potencjał innowacji związanych ze współczesnym włókiennictwem.
Od 11 do 15 września br. Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ organizuje już po raz ósmy dla uczniów liceów ogólnokształcących z terenu województwa łódzkiego Tydzień z matematyką i fizyką. W tegorocznej edycji weźmie udział aż 163 uczniów.
Politechnika Łódzka współpracuje z wieloma szkołami z województwa łódzkiego, wspierając uczniów w rozwoju ich talentów i wiedzy z nauk ścisłych. W czwartek 22 czerwca 2017 roku uczelnia i trzy szkoły ogólnokształcące podpisały umowy o współpracy.
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu przygotowała niespodziankę - bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 9-12 lat. Pierwsze spotkanie 24 czerwca na placu zabaw Dobra-Nowiny 8.
Juan (Tony) Castilleja Jr. inżynier z firmy Boeing, współpracujący z NASA przy programie systemu rakiet nośnych do misji na Marsa, wygłosi wykład dla Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Łódzkiej. Spotkanie odbędzie się 13 maja w gmachu Trzech Wydziałów w bud. B9 przy ul. Wólczańskiej 223. Wykład, tłumaczony na język polski, zostanie wygłoszony dwukrotnie: o godz. 10:00 i 12:00.
Przez 4 miesiące – od marca do czerwca 2017 roku – w trzech jednostkach Politechniki Łódzkiej prowadzony będzie projekt pod nazwą „MEGAFON – Mega Fajne Odkrycia Naukowe”, dedykowany młodzieży gimnazjalnej z Łodzi i okolic.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności