Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020

MEGAFON na Politechnice Łódzkiej

Przez 4 miesiące – od marca do czerwca 2017 roku – w trzech jednostkach Politechniki Łódzkiej prowadzony będzie projekt pod nazwą „MEGAFON – Mega Fajne Odkrycia Naukowe”, dedykowany młodzieży gimnazjalnej z Łodzi i okolic.

Popularyzacja nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań jest głównym celem projektu realizowanego przez Wydział Chemiczny we współpracy z Wydziałem Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej oraz Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE. Dla niemal stuosobowej grupy młodzieży szkolnej w wieku od 12 do 16 lat zaplanowano wykłady, a także budzące szczególne zainteresowanie zajęcia laboratoryjne i projektowe.

W sobotę 4 marca 2017 roku w Centrum Technologii Informatycznych PŁ (budynek B-19, Wólczańska 217/223) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie projektu, połączone z wykładem inauguracyjnym oraz prelekcją na temat kryształów biogenicznych. Sobotnie spotkanie potrwa od godz. 9:00 do 14:00.

Harmonogram projektu zakłada 10 spotkań z uczniami. Młodzież będzie miała szansę na rozwinięcie zainteresowań przy jednoczesnym doskonaleniu umiejętności językowych oraz kompetencji miękkich i pracy w grupie. Podczas kolejnych zajęć gimnazjaliści dowiedzą się m.in. jak ludzie odbierają dźwięki, skąd bierze się prąd elektryczny i w jaki sposób otrzymać aspirynę w laboratorium chemicznym. Przez cały kwartał będą również pracować w grupach nad własnym mini projektem, łączącym pozyskaną wiedzę z nowo poznanymi umiejętnościami interpersonalnymi. Efekty zmagań młodych "studentów" zaprezentowane zostaną 10 czerwca 2017 roku podczas pikniku podsumowującego projekt

Projekt MEGAFON jest współfinansowany w ramach programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy, ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


data ostatniej modyfikacji: 2017-03-02 10:32:28
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSZUiE-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura WSIiZ - zajęcia
miniatura Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
Polityka Prywatności