aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Eksperymenty dla szkół w PŁ

logo z napisem_300

Pod koniec tego tygodnia, czyli w piątek i sobotę - 3-4 listopada – przyjeżdża na Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej twórca programu Miniphänomenta profesor Lutz Fiesser. Wraz ze swoim zespołem z Flensburga będzie szkolił nauczycieli jak zbudować stacje do samodzielnego, interaktywnego i angażującego eksperymentowania. Przy tych stacjach ustawianych na szkolnych korytarzach dzieci będą mogły prowadzić doświadczenia, tak jak w centrach nauki.

Projekt Miniphänomenta to niezwykle ciekawe przedsięwzięcie, niewymagające zaangażowania drogich materiałów i znacznych środków finansowych. Trzeba jednak wiedzieć jak wykonać stacje eksperymentalne i jak pracować z dziećmi. Szkolenie dla grupy 20 nauczycieli odbędzie się w piątek od 15.00 do 19.00 i w sobotę w godz. 10.00-15.00 w Fabryce Inżynierów, na parterze i w sali DT U4.

- Już po raz drugi zaprosiliśmy 10 szkół do programu finansowanego przez firmę Boeing, sponsora ŁUD PŁ. Jest to projekt zakładający przeszkolenie nauczycieli, następnie wypożyczenie na 2 tygodnie 40 stacji eksperymentalnych do samodzielnego doświadczania podczas przerw w szkole - mówi Anna Janicka kierująca Łódzkim Uniwersytetem Dziecięcym Politechniki Łódzkiej. - W ubiegłym roku zaprosiliśmy pierwsze 10 szkół do projektu i powstały już mini centra nauki w łódzkich szkołach, między innymi w SP nr 2 i SP nr 199.
Od poniedziałku 6 listopada wystawa będzie w pierwszej z dziesięciu wytypowanych do projektu szkół.


ostatnia zmiana: 2017-10-31
Komentarze
Polityka Prywatności