aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Tydzień z matematyką i fizyką w PŁ

Od 11 do 15 września br. Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ organizuje już po raz ósmy dla uczniów liceów ogólnokształcących z terenu województwa łódzkiego Tydzień z matematyką i fizyką. W tegorocznej edycji weźmie udział aż 163 uczniów.

"Z każdym rokiem obserwujemy coraz większe zainteresowanie naszą inicjatywą. Szkoły same dopytują się nas o termin przedsięwzięcia, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się przyjąć uczniów aż z 5 liceów." - podkreśla dr inż. Agnieszka Niedziałkowska z CNMiF, koordynująca projekt.

Politechnikę odwiedzą uczniowie z I LO w Sieradzu, I LO z Tomaszowa Mazowieckiego, II LO z Wielunia, II LO ze Zduńskiej Woli oraz z LO z Poddębic. Zakwaterowani w domach studenckich licealiści uczęszczać będą na wykłady, ćwiczenia i warsztaty oraz laboratoria zarówno z matematyki jak i fizyki.

"Chciałbym dowiedzieć się, jak bardzo wykłady na uczelni różnią się od zajęć szkolnych i dlaczego warto wybrać Politechnikę Łódzką. Mam nadzieję poznać wykładowców PŁ i poczuć się jak student" - mówi Kuba Jaruga, uczeń LO w Poddębicach.

Poza matematyką i fizyką licealiści będą mieli czas na zwiedzanie LabFactora, nowoczesnego budynku Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, poznanie Biblioteki PŁ oraz zajęcia sportowe na terenie Centrum Sportu PŁ.

ostatnia zmiana: 2017-09-08
Komentarze
Polityka Prywatności