aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Wzornictwo i włókiennictwo w kalendarzu wydarzeń na Politechnice Łódzkiej

W kalendarzu „Zaplanuj rok z PŁ” każdego miesiąca odbywają się wydarzenia dedykowane określonej dziedzinie wiedzy. Październik poświęcony jest włókiennictwu i wzornictwu. Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów zaprasza młodzież ze szkól średnich na zajęcia, pokazy, wystawy i inne atrakcje, pozwalające zrozumieć potencjał innowacji związanych ze współczesnym włókiennictwem.

Czwartek 19 października 2017 r., to Dzień Wzornictwa. Rozpocznie się o godz. 13:00 wycieczką szlakiem kreatywności studentów wzornictwa. Uczniowie przekonają się jak twórcze projekty plastyczne z malarstwa, rzeźby, przykłady tkanin, powstały w ramach zajęć w uczelni. Obejrzą też kolekcje ubiorów, wykonanych jako prace dyplomowe. O wzorniczym wykorzystaniu filcu i innych zaletach studiowania inżynierii wzornictwa przemysłowego opowie dr Emil Saryusz-Wolski (godz. 14:00), a temat gorsetów w dziejach mody poruszy dr Łukasz Grzejszczak w wykładzie: "Być dobrze zasznurowaną" (godz.15:00).

Piątek, 20 października to czas poświęcony na przedstawienie innowacyjnych tekstyliów XXI wieku. Spotkanie rozpocznie o godz. 10:00. O zastosowaniach tekstroniki w ubiorze opowie dr hab. inż. Zbigniew Stempień. Ta nowa stosunkowo młoda dziedzina wiedzy związana jest z projektowaniem odzieży, która dzięki elektronice, informatyce etc. wkomponowanej w tekstylia staje się "smart". O godz. 12:00 uczestnicy spotkania zwiedzą laboratoria Instytutu Architektury Tekstyliów, gdzie będzie możliwość zapoznania się z innowacyjnymi tekstyliami na przykładzie odzieży ochronnej z tekstroniką dla strażaka oraz stroju z tkaniny bazaltowej dla odlewnika. Natomiast w Katedrze Materiałoznawstwa, Towaroznawstwa i Metrologii Włókienniczej obejrzą nowoczesną aparaturę pomiarową, a także poznają zasadę działania wybranych czujników tekstronicznych monitorujących funkcje życiowe człowieka. Godzinę wcześniej o zastosowaniu materiałów polimerowych w implantacji organów opowie dr inż. Agnieszka Komisarczyk.

Wykłady mają charakter otwarty, natomiast w przypadku zwiedzania laboratoriów wydziału liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zapisów. Prosimy o zgłaszanie list chętnych do odwiedzenia laboratoriów na adres e-mail: kinga.stasik@p.lodz.pl.

Więcej na http://rekrutacja.p.lodz.pl/pl/kalendarz


ostatnia zmiana: 2017-10-13
Komentarze
Polityka Prywatności