aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Nowy semestr zajęć w Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym PŁ

W sobotę, 17 lutego, rozpoczął się kolejny 21. semestr wykładów w Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym na Politechnice Łódzkiej. Cały program zapowiada się niezwykle ciekawie. Pierwszy wykład w lutym poprowadził gość z Wiednia.

Na wykład inauguracyjny "Zatopione skarby wiedzy" ("Sunken Treasures of Knowledge") przyjechał Cyril Dworsky z Uniwersytetu Dziecięcego w Wiedniu. - Jest to największy uniwersytet dziecięcy w Europie, a może nawet na świecie - wyjaśnia dyrektor ŁUD, Anna Janicka, która jest częstym gościem w Wiedniu i inspiruje się zajęciami tam prowadzonymi.

Kolejny wykład jeszcze w lutym (24.02) zatytułowany "Jak powstaje 200 ml wody na dobę w organizmie człowieka jako produkt uboczny?'', poprowadzi dr Takao Ishikawa z Uniwersytetu Warszawskiego. Gość PŁ jest wykładowcą Uniwersytetu Dzieci.

Dyrektor Anna Janicka postanowiła w tym semestrze przybliżyć dzieciom najważniejsze ośrodki popularyzacji wiedzy w Polsce. Chciałaby aby dzieci dowiedziały się, że warto te miejsca odwiedzić. W marcu (17.03) przyjedzie do ŁUD-u dr Irena Cieślińska, dyrektor programowy największego w Polsce ośrodka dydaktycznego - Centrum Nauki Kopernik z wykładem ,,Czy biedronki mają uszy?''

W kwietniu (14.04) dzieci "Polecą w podróż kosmiczną! - czyli co wspólnego ze sobą ma skafander astronauty i patelnia?''. To temat wykładu dr. Pawła Barczyńskiego z Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, które jest otwarte dla zwiedzających od stycznia 2018 r.

Semestr letni zakończy wykład ,Matematyka w iluzji i magii'' (26.05) dr. inż. Jakuba Szczepaniaka, wykładowcy i znanego popularyzatora matematyki z Politechniki Łódzkiej.


ostatnia zmiana: 2018-02-19
Komentarze
Polityka Prywatności