Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020
RoboCamp to tygodniowe warsztaty organizowane w czasie wakacji przez Uniwersytet Łódzki i RoboNET dla dzieci w wieku 6-8, 7-11 i 9-14 lat. Zostały one stworzone z myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych i rozniecania w nich pasji do nauki.
Masz już dość przeszukiwania bez rezultatów fraz: ,,agencja interaktywna łódź', ,,studio graficzne łódź' czy ,,najlepsza agencja kreatywna w łodzi', w poszukiwaniu najlepszej agencji dla Ciebie? Szukasz miejsca które odpowie na Twoje potrzeby? Jeśli tak, to nie musisz szukać dalej!
Już w sobotę 5 marca, dzięki Warsztatom Masterclasses organizowanym w Politechnice Łódzkiej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych znajdą się bliżej CERN, największego centrum fizyki cząstek na świecie, w którym od października 2009 r. działa LHC - Wielki Zderzacz Hadronów. Miejsce warsztatów: Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, ul. Bohdana Stefanowskiego 18/22.
W sobotę 5 marca rusza Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny, wspólne przedsięwzięcie Filharmonii Łódzkiej i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. DUA to wykłady i warsztaty za zakresu muzyki i sztuk plastycznych, przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat. Poprowadzą je łódzcy artyści i performerzy, którzy będą dzielić się swoimi pasjami, odkrywać tajniki pracy orkiestry, eksperymentować z różnorodnymi technikami plastycznymi i zdradzą wiele ciekawostek z różnych dziedzin sztuki. Spotkania mają charakter interaktywny, warsztatowy. Studenci DUA mogą zwiedzić ciekawe budynki, pracownie, sale koncertowe, poczuć klimat pracy artystycznej. Mogą pogłębiać swoje zainteresowania lub odkrywać całkiem nowe.
15 lutego w województwie łódzkim rozpoczynają się ferie zimowe. W trakcie ich trwania zapraszamy dzieci wraz rodzicami i dziadkami do Teatru Powszechnego w Łodzi. 17, 18 i 19 lutego o 10:00 na Małej Scenie będzie można obejrzeć spektakl Mój tata chce latać jak ptak. Później zapraszamy na warsztaty plastyczne, opowieść o lataniu w sztuce oraz zwiedzanie kulis Teatru.
Uniwersytet Łódzki zaprasza na warsztaty RoboCAMP podczas ferii zimowych 2016r. Są to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów dla dzieci w wieku 6-8, 9-11 lat oraz 9-14 lat. Zajęcia odbywają się w formie półkolonii, w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 161, w budynku Liceum UŁ.
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży – tym razem zaprasza gimnazjalistów do udziału w II edycji Akademii Młodego Ekonomisty. Uczniowie będą mogli poznać podstawy funkcjonowania przedsiębiorstwa i zarządzania nim, a także rozwinąć swoje umiejętności rozwiązywania problemów.
8 stycznia 2016 r. (piątek) w godz. 16:00-20:00 na Wydziale Filologicznym UŁ przy ul. Pomorskiej 171/173 odbędzie się „Noc z filologią”, czyli akcja, która ma na celu zachęcić licealistów z Łodzi i z województwa łódzkiego do studiowania na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.
Inżynieria słów to wydarzenie wpisujące się w Europejski Dzień Języków. Odbędzie się ono w środę 30 września w najbardziej wielokulturowym i wielojęzycznym miejscu Politechniki Łódzkiej, czyli w Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE PŁ.
Już w gimnazjum uczniowie będą mogli wcielić się w rolę kierownika projektu, inwestora giełdowego czy negocjatora. Zdobędą wiedzę teoretyczną z zakresu marketingu, zarządzania w kryzysie, analizy przedsiębiorstw czy mierników dobrobytu gospodarczego. W tym roku po raz pierwszy zajęcia będą odbywać się również w Łodzi, na Wydziale Zarządzania UŁ. Do 18 września trwają zapisy do programu Akademia Młodego Ekonomisty – będzie w nim mogło uczestniczyć aż 100 chętnych.
Uniwersytet Łódzki organizuje w okresie wakacyjnym warsztaty RoboCAMP. Są to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy robotów dla dzieci w wieku 6-8 lat oraz 9-14 lat.
Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE jest największym tego typu w Polsce wydarzeniem kulturalno-edukacyjnym o charakterze interdyscyplinarnym i wielokulturowym. Odbędzie się w dniach 21 – 26 lipca 2015 w Łodzi.
Możesz nie przyjść. Tylko nie mów, że nie masz czasu (są wakacje) lub pieniędzy (bilety kosztują tylko złotówkę). Przyjdź do Teatru Powszechnego w Łodzi i zobacz, jak jedna Twoja decyzja może zmienić całe życie i Twoją przyszłość. Spektakl "Stopklatka" z brawurowa rolą Jakuba Firewicza mówi o każdym z nas – naszej bezmyślności i jej skutkach.
Tak wielkiej imprezy LEGO jeszcze nie było! Rekordowa powierzchnia 650 m2, 6 stref tematycznych, 2 dni zabawy! Z okazji Dnia Dziecka, w weekend 30-31 maja, firma LEGO Polska zaprasza wszystkie dzieci do łódzkiej Manufaktury.
Politechnika Łódzka organizuje 11 kwietnia kolejny "Bieg w Kasku". To cykliczna impreza organizowana w ramach akcji "Dziewczyny na politechniki" przez Akademicki Związek Sportowy.
Pałac Młodzieży w Łodzi zaprasza do udziału w czternastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego im. Jana Bułhaka pt. „Pejzaże wokół mojego miasta”. Konkurs jest nie tylko zaproszeniem do prezentowania krajobrazów z całej Polski, ale również ma na celu popularyzację wśród młodzieży postaci wybitnego fotografa, Jana Bułhaka.
21 marca 2015, godz. 10:00 – 21:00, Pałac Młodzieży w Łodzi, al. Wyszyńskiego 86

Dlaczego tak często odkładamy realizację ważnych zadań i porzucamy postanowienia? Czym są zasada dwóch minut i zasada 20/80 oraz jakie błędy w komunikacji popełniamy najczęściej? A w końcu – jak taką wiedzę stosować w praktyce i przekuć na sukces? Tego nauczą uczniów szkół ponadgimnazjalnych eksperci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Ruszyły zapisy na bezpłatne szkolenia „Autoprezentacja bez tajemnic” i „Zarządzaj swoim czasem”, które pozwolą przygotować się do egzaminu maturalnego.

Uniwersytet Łódzki organizuje podczas ferii zimowych warsztaty RoboCamp. Zajęcia odbędą się na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej, przy ul. Pomorskiej 149/153 w Łodzi.
W Mikołajkowy weekend 6 i 7 grudnia wszystkich najmłodszych kinomanów zapraszamy do Multikina na filmy familijne, spotkanie z Mikołajem oraz wiele innych atrakcji. W repertuarze m.in. „Wielka Szóstka”, „Piorun i Magiczny dom”, „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę” oraz premierowo film „Uwolnić Mikołaja”.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSZUiE-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura WSIiZ - zajęcia
miniatura Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
Polityka Prywatności