Edukacja - informacje

Terminy ferii:  ferie 2023, ferie 2024
Po dwuletniej przerwie pandemicznej Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraca z kolejną ósmą edycją Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej.
Lekcja o IELTS przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych. Uczniowie biorący udział w lekcji powinni posługiwać się językiem angielskim na poziomie średniozaawansowanym (B1 – B2). Zajęcia odbywają się na platformie Zoom.
Zakres obowiązków pracownika ds. rachunkowości i finansów jest dość szeroki. Osoba zatrudniona na takim stanowisku zajmuje się między innymi rozliczaniem różnego rodzaju operacji finansowych, księgowaniem dokumentów, monitorowaniem rozliczeń i kontrolą formalno-rachunkową. Ponadto specjalista ds. rachunkowości i finansów uzgadnia rozrachunki i różnego rodzaju transakcje finansowe, a także przygotowuje i realizuje płatności gotówkowe i przelewy.
„Ryzyko wojny we współczesnym świecie oczami młodzieży” to temat otwartego panelu dyskusyjnego organizowanego przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Spotkania ma na celu pokazanie percepcji i postawy młodzieży wobec współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa międzynarodowego. Dyskusja odbędzie się w ramach działającego w Uczelni Podkarpackiego Forum Myśli o Bezpieczeństwie.
Uniwersytet w Białymstoku zachęca do udziału w Tygodniu z Filologią. Akcja skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich i nauczycieli.
19. lutego rozpoczyna się siódma edycja edCAMP, wydarzenia organizowanego przez akcelerator eduLAB, skierowanego do twórców startupów, pomysłodawców innowacyjnych rozwiązań dla edukacji. Od 19. do 25. lutego każdy może bezpłatnie sprawdzić potencjał biznesowy i technologiczny swojego projektu, wziąć udział w indywidualnych konsultacjach eksperckich oraz zaprezentować swój pomysł przed jury i powalczyć o zaproszenie do pre-akceleracji.
Konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” skierowany do uczniów klas VI szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników będzie stworzenie cyfrowego drzewa genealogicznego swojej rodziny w aplikacji konkursowej „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne”. Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca br.
Termin: 12 lutego 2022.
EF Global Future 24-godzinne targi online skierowane do uczniów i absolwentów szkół średnich, a także studentów pierwszych lat uczelni wyższych. Na uczestników czekają wyjątkowe warsztaty i anglojęzyczne wykłady poświęcone nauce języków, podróżom, wymianom kulturowym i międzynarodowej karierze. Uczestnicy targów będą mieli również szansę wygrać jedno ze stypendiów na wyjazd językowy do jednego z zagranicznych kampusów EF.
Collegium Medyczne Medica prowadzi nabór na semestr lutowy 2022.
Już w najbliższy czwartek Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na wykład otwarty "AIKIDO EMOCJONALNE - CZYLI JAK MĄDRZE KORZYSTAĆ Z MOCY EMOCJI". Wykład skierowany jest do osób zainteresowanych tematem inteligencji emocjonalnej a więc m.in. nauczycieli, pedagogów oraz kadry zarządzającej placówkami edukacyjnymi.
Warsztat odbędzie się 4 lutego o godzinie 10:00 w formie online.
Rozpoczyna się pierwsza edycja projektu „Przedsiębiorcza Młodzież”, będącego wspólną inicjatywą Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Urzędu Miasta Lublin. Jego celem jest rozwijanie wśród młodzieży kompetencji w zakresie przedsiębiorczości oraz wsparcie postaw przedsiębiorczych. Jest to kolejne wydarzenie wpisujące się w serię wydarzeń związanych z otrzymaniem przez Miasto Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży.
Trwa ogólnopolski projekt edukacyjny Akademia Wiedzy o Zdrowiu. To już druga edycja projektu.
Centrum Języków Obcych Archibald zaprasza w okresie ferii na kurs angielskiego dla młodzieży.
XV edycja Konferencji dla Dyrektorów Szkół Średnich „Nowoczesne Zarządzanie Szkołą” organizowana przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni odbędzie się w formule on-line 10 lutego 2022 roku. Wydarzenie jest dedykowane osobom, które pełnią funkcje zarządzające w szkołach oraz pedagogom. Jest bezpłatne.
Zapisz się do 22 stycznia w TEB Edukacji i zyskaj 15% zniżki w czesnym na drugi semestr nauki.
Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS serdecznie zapraszają do uczestnictwa w VII edycji Konkursu Językowego „Faces of America”, który odbędzie się w dniu 21 marca 2022 r. na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Konkurs Językowy „Faces of America” jest wydarzeniem cyklicznym z kilkuletnią tradycja, którego głównym celem jest promowanie znajomości języka angielskiego i podniesienie poziomu umiejętności językowych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy na temat kultury amerykańskiej. Począwszy od pierwszej edycji (marzec 2015 r.), konkurs skierowany był do uczniów ze szkół partnerskich UMCS z województw: lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego. Do uczestnictwa w tegorocznej edycji konkursu UMCS serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju.
Termin: 19.01.2022, godz. 12:00, temat: „Praca dla licealisty – Kto? Kiedy? Jak?”.
Termin: 12.01.2022, godz. 12:00, temat: „A co Ty wiesz o narkotykach?”.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności