aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja

Terminy ferii:  ferie 2023, ferie 2024
Olimpiada to od wielu lat bardzo prestiżowa – przynajmniej w środowisku szkolnym – impreza. Do zmagań są typowani przez nauczycieli najzdolniejsi uczniowie, którzy mają reprezentować najpierw klasę, a później szkołę w regionie i kraju. Wygranie zmagań lub wysokie miejsce na olimpiadzie wiąże się z wieloma przywilejami. Coraz częściej jest to również spory krok w dorosłość i pierwszy, poważny wpis do CV, albo przynajmniej sygnał ku temu, że rynek pracy będzie mógł powalczyć o młodego, zdalnego człowieka. Jak zatem wygrać olimpiadę? Sekret tkwi oczywiście w odpowiednim przygotowaniu.
„Polska-Węgry – Historia Przyjaźni” to konkurs historyczny organizowany przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich oraz Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu jest rozwijanie wiedzy historycznej o stosunkach polsko-węgierskich i promowanie postaci zasłużonych dla obu krajów. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki.
Rynek pracy nieustannie się zmienia. To oznacza, że aby pozostać konkurencyjnym, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. W tym celu najlepiej sięgnąć po wiedzę specjalistyczną, która jest przekazywana na różnego rodzaju szkoleniach. W których kursach finansowych warto szczególnie wziąć udział?
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zaprasza licealistów na zajęcia "ćwiczenia prawidłowej emisji głosu i badanie narządu słuchu". Odbędą się one 7 oraz 22 listopada w ramach cyklu biologia i chemia po akademicku.
Trwa jesienna rekrutacja w AMA Film Academy. Zajęcia rozpoczną się w listopadzie.
Zapisz się do końca października na kurs w Żaku i otrzymaj 10% zniżki.
English + Coding to bardzo ciekawy kurs angielskiego dla dzieci od 6 do 12 roku życia. Kurs zawiera elementy STEAM (Science, Technology, Engineering, Art & Design, Maths) i CLIL (Content and Language Integrated Learning), co sprawia, że dzieci uczą się języka „przy okazji” poznawania świata i zabawy w doświadczenia z przyrody, fizyki, geografii, matematyki i kodowania. Dzięki temu w naturalny sposób łączą poznawany język z otaczającym światem.
Rynek soczewek nieustannie się rozwija. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość wyboru modeli idealnie dopasowanych do ich potrzeb. Z drugiej jednak strony osoby, które dopiero rozpoczynają stosowanie soczewek, mogą być nieco przytłoczone różnorodnością produktów dostępnych w sklepach. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ten krótki poradnik. Pozwoli Ci on zdecydować, który z najpopularniejszych trybów noszenia szkieł kontaktowych spełni Twoje wymagania.
Ponad 5000 młodych osób z Polski i krajów bałtyckich spotkało się 13 października, by oficjalnie rozpocząć kolejną edycję #YouthEmpowered – programu, w ramach którego Coca-Cola HBC wspiera młodzież w wyborach edukacyjnych i zawodowych. Wraz z lokalnymi partnerami, przygotowano dla uczestników pełne inspiracji i praktycznych informacji spotkania z przedstawicielami świata biznesu, ekspertami rynku pracy, przedsiębiorcami. W tym roku, polska odsłona programu realizowana jest wspólnie z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, organizacją należącą do nominowanego do Pokojowej Nagrody Nobla 2022 Junior Achievement Worldwide.
Jakie będą zawody i kompetencje przyszłości? Co zrobić, żeby z sukcesem wejść na rynek pracy? Czy
warto zakładać swój własny biznes?
Startuje II, ogólnopolska, odsłona programu grantowego Fundacji mBanku „Rosnę z
matematyką”. Na dofinansowanie edukacji matematycznej dzieci przedszkolnych w wieku 3-7
lat przeznaczymy 0,5 mln złotych.
O tym jak przygotować się do nauki za granicą i jak rozpoznać edukację w obcym kraju, dowiemy się na EduFestival, który odbędzie się już 6 października 2022 r., w godzinach 14:00-18:00, w hotelu Park Inn by Radisson w Krakowie. Wtedy to eksperci zdradzą, jak zrobić pierwszy krok w stronę międzynarodowej kariery :)
Zapisz się do Żaka i wybierz promocję dla siebie. Do wyboru 10% rabatu lub 25% rabatu.
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie „Jestem Eko” dla klas IV-VIII. Organizatorem konkursu jest Instytut Badań Edukacyjnych, a patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki. Udział w konkursie można zgłosić do 14 października br.
• 28 września br. (środa), godz. 9:00 – język polski,
• 29 września br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka,
• 30 września br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
Okulary to prosty przyrząd optyczny składający się z dwóch podstawowych części: soczewek, które pozwalają nam dobrze widzieć, oraz oprawek, do których są przymocowane. Oprawy okularowe dostępne są w przeróżnych kolorach i kształtach, od klasycznych po najbardziej ekstrawaganckie. Obecnie w modzie są zarówno modele w wersji korekcyjnej, jak i przeciwsłonecznej. Wybór opraw okularowych jest tak duży, że znalezienie odpowiedniej pary może być trudne. Oto kilka przykładów, które pomogą Ci wybrać dla siebie komfortowe rozwiązanie.
Konkurs organizowany przez Wydział Zarządzania i Nauki o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni adresowany jest do uczniów szkół średnich. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 października.
Szkoła Partnerska Viessmann prowadzi nabór na rok 2022/2023.
Zapisz się do 19 września do szkoły policealnej TEB Edukacja i skorzystaj z 15% rabatu.
Kiedy? 01.10.2022
O której? 11:00-18:00
Gdzie? Espot, Elektrownia Powiśle, ul. Zajęcza 2a, Warszawa
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności