Edukacja - artykuły

Otwarty Turniej Debat Oksfordzkich w WSB

II Otwarty Turniej Debat Oksfordzkich organizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu. Zgłoszenia czteroosobowych zespołów wraz z opiekunem przyjmowane są do 16 lutego 2017 roku.

Celem wydarzenia jest promowanie idei debat oksfordzkich, a jednocześnie kształcenie umiejętności oratorskich młodzieży, sztuki argumentacji i poszanowania dla reguł publicznej debaty. Idea debat narodziła się w Wielkiej Brytanii w 1823 roku, tworząc pole do akademickiej wymiany myśli i poglądów.

Pierwszy etap Otwartego Turnieju Debat Oksfordzkich odbędzie się 28 lutego br. w siedzibie Uczelni. Zakres tematyczny debaty będzie obejmował bieżące problemy społeczno-polityczne w Polsce i na świecie. O szczegółowych tezach uczestnicy wydarzenia zostaną powiadomieni po zakończeniu rejestracji on-line.

W finale, który odbędzie się 14 marca br., zmierzą się zwycięskie zespoły, spośród których wyłoniona zostanie najlepsza drużyna. Laureaci otrzymają tytuł Lidera Debaty Oksfordzkiej, statuetkę Złoty Argument 2017 oraz nagrody rzeczowe.

Zapisy oraz więcej informacji na stronie uczelni.


data ostatniej modyfikacji: 2017-02-14 14:58:15
Komentarze

Szkoły policealneNauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
kursy_boks_2016.jpg
EF_Education_First_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie 04