aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Czy technikum to dobry wybór dla ciebie?

Dział: edukacja

W Polsce coraz więcej młodych ludzi staje przed wyborem odpowiedniej ścieżki edukacyjnej po zakończeniu gimnazjum czy szkoły podstawowej. Jedną z opcji, która zyskuje na popularności, jest technikum, które oferuje unikalne połączenie edukacji średniej z przygotowaniem zawodowym. TEB Edukacja, jako jedna z wiodących instytucji edukacyjnych, proponuje programy techniczne, które mogą być atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych liceów ogólnokształcących.

Dlaczego warto wybrać technikum?

Technikum w TEB Edukacja to więcej niż tylko szkoła średnia - to przede wszystkim miejsce, gdzie edukacja łączy się z praktycznym przygotowaniem do zawodu. Uczniowie spędzają aż 50% czasu na zajęciach praktycznych, co daje im solidne podstawy do rozpoczęcia pracy zawodowej zaraz po ukończeniu szkoły. Dodatkowo, rok więcej spędzony w technikum pozwala na głębsze zgłębienie wybranej specjalizacji.

Program nauczania w technikum jest tak skonstruowany, aby uczniowie mogli nie tylko zdobyć maturę, ale również konkretny zawód. To daje absolwentom dwojakie bezpieczeństwo - możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych lub bezpośrednie wejście na rynek pracy z konkretnymi umiejętnościami i kwalifikacjami.

Specjalizacje dostępne w TEB Edukacja

Technikum TEB Edukacja oferuje szeroki wybór kierunków, które odpowiadają na potrzeby rynku pracy i zainteresowania młodych ludzi. Oto niektóre z nich:

  • Technik weterynarii – dla tych, którzy pragną pracować ze zwierzętami,
  • Technik programista ze specjalizacją w sztucznej inteligencji – współpraca z Intel,
  • Technik organizacji turystyki – idealny dla miłośników podróży,
  • Technik reklamy – skupiający się na grafice i mediach społecznościowych,
  • Technik informatyk z różnymi specjalizacjami, w tym technologie chmurowe Microsoft oraz E-SPORT z patronatem MSI,
  • Technik usług fryzjerskich – w ramach współpracy ze Schwarzkopf Professional,
  • Technik fotografii i multimediów – klasa patronacka Canon,
  • Technik logistyk – z elementami zarządzania produkcją,
  • Technik analityk z elementami kosmetologii.

Zalety nauki w technikum

Wybór technikum to decyzja, która oferuje młodym ludziom szereg korzyści. Po pierwsze, praktyczne przygotowanie do zawodu umożliwia szybkie znalezienie pracy i czerpanie satysfakcji z wykonywania pasjonujących zadań. Po drugie, atmosfera w szkole, która kładzie nacisk na rozwój i edukację praktyczną, sprzyja lepszemu przyswajaniu wiedzy. Ponadto, możliwość zdobycia matury otwiera drogę do dalszej edukacji na poziomie wyższym.

Studiowanie w technikum TEB Edukacja to nie tylko nauka, ale także rozwijanie pasji i zdobywanie konkretnych umiejętności, które są cenione na rynku pracy. To środowisko, które przygotowuje do realiów współczesnego rynku, zapewniając wszechstronne wykształcenie i praktyczne umiejętności. Bez względu na to, czy planujesz kontynuować naukę na studiach, czy wejść bezpośrednio na rynek pracy, technikum może być doskonałym wyborem, który pomoże zrealizować zawodowe ambicje.

Więcej informacji o kierunkach na stronie Teb Edukacji:

https://technikum.pl/kim-mozesz-zostac/ 


ostatnia zmiana: 2024-04-18
Komentarze
Polityka Prywatności