Edukacja - artykuły

Niestandardowe metody edukacyjne, interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę na wypowiedź - to nowa propozycja przekazywania młodzieży wiedzy o Unii Europejskiej, którą Komisja Europejska wraz z ekspertami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy współpracy z Stowarzyszeniem Absolwent, z powodzeniem realizuje pilotażowo na Podkarpaciu.
24 października, w dniu obchodów Dnia Organizacji Narodów Zjednoczonych, apartamenty mieszkańców Park Avenue Apartments przy ul. Czarodziejskiej 2 w Krakowie wypełniły się ciepłem i pozytywną energią, a w oknach zabłysnęły światełka na znak wsparcia dla ONZ.
Nowy rok szkolny i akademicki to również dobry moment na podjęcie kroków związanych z rozwojem językowym. Możliwości jest wiele, chociażby zaangażowanie w organizacje studenckie czy uczęszczanie na nieformalne spotkania językowe.
Jak powstaje plastik z mleka? Do czego służą kulki alginianowe? Czym dla biochemika jest „wstrząśnięty błękit”? M.in. tego dowiedzą się uczniowie kilkudziesięciu polskich szkół ponadpodstawowych. Już 25 października ruszy kolejna odsłona Roadshow ADAMED SmartUP, którą poprowadzą studenci Politechniki Śląskiej.
Wykłady i pokazy organizowane przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego dla uczniów dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych odbędą się w siedzibie Instytutu przy pl. Maksa Borna 9 w sali 60 im. Jana Rzewuskiego (rotunda). Początek każdego z nich zaplanowano na godz. 11.15.
Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w spotkaniach z cyklu „Źródła kultury europejskiej”.
To już trzecia edycja Czwartków z Humanistyką, które przygotował Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jest to cykl spotkań edukacyjnych. Składają się na nie interesujące wykłady i warsztaty skierowane do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.
Trwają zapisy na semestr jesienny w szkole policealnej Gloker. Do wyboru masz wiele ciekawych kierunków, np. technik informatyk, florysta i wiele innych.
Chcesz pracować jako producent filmowy? Od 4 listopada możesz uczyć się na kierunku Produkcja Filmowa w AMA Film School.
Trwają zapisy na kursy językowe dla dzieci i młodzieży w The Palms. Oferta dla młodzieży (kurs grupowy z programem autorskim Surfing Paradise, kurs grupowy przygotowujący do egzaminu językowego, zajęcia indywidualne, wyjazd językowy do Wielkiej Brytanii). Oferta dla dzieci (kurs ogólny z programem autorskim Akiki’s Playhouse, zajęcia teatralne w języku angielskim – Akiki’s Theatre).
Trwa nabór do III edycji Uniwersytetu Młodych. Są jeszcze dostępne miejsca na czterech profilach – programistycznym, chemicznym, graficznym i dziennikarskim.
USA, Kanada, Wielka Brytania oraz RPA - to tam możesz spędzić ferie zimowe i połączyć wypoczynek z nauką języka angielskiego. Więcej informacji na stronie szkoły językowej LEXIS.
Filmowa Akademia Językowa to ciekawy projekt, który realizowany jest przez Just Time oraz Kinotekę Multiplex. Pozwala on na naukę języka obcego poprzez wykorzystanie filmu.
W sobotę 8 października o godz. 9.00 w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odbędzie się inauguracja VII edycji Uniwersytetu Dziecięcego przy UMK. Indeksy odbierze niemal 350 dzieci, które z tą chwilą staną się studentami UD.
Trwa rejestracja na ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu jest kino przywracające pamięć historyczną. Szkoły zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą rejestrować się do 17 października.
Pod hasłem „Przywództwa w biznesie” ruszyła nowa edycja Olimpiady Przedsiębiorczości. W zawodach zdobyć można nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale też indeksy SGH i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Do udziału zaproszona jest młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym. Zapisy trwają do 31 października br.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zachęca do udziału w konkursie Nie. Bezpieczna Budowa. Znajdź niebezpieczną sytuację, sfotografuj i zaproponuj prawidłowe rozwiązanie w wybranej kategorii. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Termin nadsyłania prac: 10.10.2016, ogłoszenie wyników: 20.10.2016.
Tylko do 30 września trwa nabór zgłoszeń do udziału w bezpłatnych zajęciach z zakresu finansów, zarządzania i przedsiębiorczości, prowadzonych na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Zarządzania w Sopocie). Spotkania realizowane są w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, a patronat honorowy nad inicjatywą sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
Chodzisz do gimnazjum lub szkoły średniej i interesujesz się finansami? Napisz pracę na temat oszczędzania albo odpowiedzialnego zadłużania się i wygraj cenne nagrody. Konkurs trwa do 16 października 2016 roku.
Od 24 września do 2 października 2016 roku potrwa XX Festiwal Nauki w Warszawie. W imprezie, podobnie jak w ubiegłych latach, bierze udział także Politechnika Warszawska.
Następne
Kanał RSS dla tej listyNauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
EF_Education_First_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
kursy_boks_2016.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura