Edukacja - artykuły

Warszawscy gimnazjaliści mogą wziąć udział w bezpłatnym projekcie edukacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej "KLATRAT". Projekt odbędzie się w dniach 25-29 lipca 2016. Zapisy ruszyły 9 lipca i potrwają do wyczerpania puli 45 miejsc (decyduje kolejność zgłoszeń).
Wakacje – na to hasło każde dziecko czeka cały rok szkolny. Dwa miesiące laby i braku obowiązków jak najbardziej należy się naszym dzieciom i wcale nie oznacza, że w tym okresie chłonny umysł dziecka przestaje się rozwijać. Wręcz przeciwnie – wypoczęta głowa łatwiej przyswaja wiedzę, co można sprytnie wykorzystać przy różnych okazjach, przemycając wiedzę wtedy, kiedy nasze dzieci nawet tego nie zauważą. Jak to zrobić?
W dyskusji nad proponowanymi zmianami w szkolnictwie mocno skupiono się na likwidacji gimnazjów. Mało kto zwrócił natomiast uwagę na to, że w Polsce wreszcie będzie wprowadzony dualny system kształcenia zawodowego.
Lexis jest szkołą, która pomaga w nauce języka oraz studiowaniu za granicą. Wśród ofert szkoły jest wiele programów szkół w Anglii. Jedna z tych ofert jest dość wyjątkowa. Pozwala na naukę z zakwaterowaniem w internacie za stosunkowo niewielkie pieniądze. Oferuje stypendium w wysokości do 10.000 GBP dla wybitnych uczniów z Polski w renomowanej szkole Ackworth!
Z programu stypendialnego mogą skorzystać uczniowie gimnazjum i liceum (dowolna klasa), których znajomości języka angielskiego zbliżona jest od poziomu B2 lub wyższa.
Już 23 czerwca rusza 6. edycja PGNiG Transatlantyk Festival w Łodzi! Dzięki współpracy z marką Rossmann zapraszamy najmłodszych i ich opiekunów na dwie bezpłatne sekcje: Rossmanowe Kino dla Rodzica z Dzieckiem oraz Dziecięcy Klub Filmowy Rossmana.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach organizowanych w placówkach filialnych na terenie miasta.
Zielonogórzanin został jednym z najlepszych młodych mówców na świecie. Wygrał w międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych EF Challenge.
W wakacje Muzeum Etnograficzne zaprasza dzieci do skorzystania z oferty warsztatów (program Etnokonkretno 2016 – Natura Wynalazków), a dorosłych do spędzenia czasu w kinie letnim organizowanego w ramach programu „Wesela 21”. Latem kontynuowane także będą czwartkowe spotkania w ramach cyklu „Muzeum Etnograficzne w terenie” (w Ogrodzie Zabaw przy ul. Piekarskiej). W planach wspólne piknikowanie i warsztaty.
Trwają zapisy na półkolonie letnie Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici – Straszydła, potwory i inne dzikie stwory.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach zapraszają do udziału w V edycji Festiwalu Bezpieczeństwa. Impreza dla najmłodszych, ale nie tylko odbędzie się w Parku Chopina w Gliwicach.
Rozglądasz się za pracą? Chcesz wzbogacić swoje CV? Fundacja Rozwoju Talentów oraz Fabryka Imperial Tobacco S.A. zapraszają do udziału w bezpłatnych 2-dniowych warsztatach praktycznych dla przyszłych Elektroników. Termin: 17 i 18 czerwca 2016 r. w godzinach od 9:00 do 17:00.
RoboCamp to tygodniowe warsztaty organizowane w czasie wakacji przez Uniwersytet Łódzki i RoboNET dla dzieci w wieku 6-8, 7-11 i 9-14 lat. Zostały one stworzone z myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych i rozniecania w nich pasji do nauki.
Barbie, najbardziej znana lalka na świecie, która przez ostatnie 60 lat wykonywała niemal każdy możliwy zawód, z okazji Dnia Dziecka zapytała polskie maluchy o ich marzenia związane z przyszłością. Okazuje się, że dziewczynki i chłopcy wcale nie pragną być wpływowymi biznesmenami czy superbohaterami, a marzą o byciu lekarzami, policjantami, strażakami i nauczycielami. Co ciekawe, tylko 1% dzieci odpowiedziało: „chcę być jak mama lub tata”.

Liceum Akademickie Zespołu Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazło się na drugim miejscu w Rankingu Liceów STEM 2016, opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy".
Nazywa się Photon. To mały, interaktywny robot, sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, który pozwala dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie programowania ucząc je kodowania i logicznego myślenia. Wynalazek polskich studentów pojawił się właśnie na amerykańskiej platformie crowdfundingowej Kickstarter. Plan minimum to zebranie 35 tys. dolarów, choć twórcy Photona mierzą wyżej. Kampania na Kickstarterze potrwa 5 tygodni.
Koncerty, warsztaty, muzyczne zabawy i wiele innych atrakcji jak co roku Orkiestra Sinfonia Varsovia przygotowała dla swoich najmłodszych słuchaczy. Dzień Dziecka na Grochowskiej odbędzie się 4 czerwca w siedzibie orkiestry przy Grochowskiej 272, a wspólne świętowanie uświetni koncert Aidy, znanej dzieciom z piosenki „Mucha w mucholocie”.
Nie możesz oderwać się od gier komputerowych? Grasz online, rywalizując z innymi i jesteś w tym naprawdę dobry? To świetnie się składa! TEB Edukacja przygotowuje zupełnie nową, zaskakującą specjalizację na kierunku Technik informatyk – e-sport i gaming.
W sobotę, 4 czerwca na trzech krakowskich uczelniach odbywać się będzie Dzień Rektorski, czyli spotkanie dzieci w wieku od 6 do 11 lat z rektorami. Uniwersytet Rolniczy i Uniwersytet Jagielloński gościć będą dzieci w wieku 6-9 lat, a Politechnika Krakowska w wieku 10-13 lat.
Czarujące słowa, szalejące endorfiny, komplementy, adrenalina ... Brzmi dobrze? Jak najbardziej! O czym mowa? O zawodzie fryzjera! Ale zaraz, zaraz ... Gdzie we fryzjerstwie emocje i zachwyt? Właśnie tam, gdzie jest dobry fryzjer! Fach w ręku to podstawa – tego można się nauczyć. Jednak pasja, kontakt z ludźmi, udane metamorfozy i zadowolone oczy klientów – to właśnie prawdziwe, ekscytujące życie fryzjera!
Pierwszy etap Otwartego Turnieju Debat Oksfordzkich odbędzie się 23 maja 2016 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przy ul. Cieplaka 1c.
Następne
Kanał RSS dla tej listyNauka języka za granicą
kursy_boks_2016.jpg
EF_Education_First_220.jpg
ATAS_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura