Edukacja - artykuły

Nie możesz oderwać się od gier komputerowych? Grasz online, rywalizując z innymi i jesteś w tym naprawdę dobry? To świetnie się składa! TEB Edukacja przygotowuje zupełnie nową, zaskakującą specjalizację na kierunku Technik informatyk – e-sport i gaming.
W sobotę, 4 czerwca na trzech krakowskich uczelniach odbywać się będzie Dzień Rektorski, czyli spotkanie dzieci w wieku od 6 do 11 lat z rektorami. Uniwersytet Rolniczy i Uniwersytet Jagielloński gościć będą dzieci w wieku 6-9 lat, a Politechnika Krakowska w wieku 10-13 lat.
Czarujące słowa, szalejące endorfiny, komplementy, adrenalina ... Brzmi dobrze? Jak najbardziej! O czym mowa? O zawodzie fryzjera! Ale zaraz, zaraz ... Gdzie we fryzjerstwie emocje i zachwyt? Właśnie tam, gdzie jest dobry fryzjer! Fach w ręku to podstawa – tego można się nauczyć. Jednak pasja, kontakt z ludźmi, udane metamorfozy i zadowolone oczy klientów – to właśnie prawdziwe, ekscytujące życie fryzjera!
Pierwszy etap Otwartego Turnieju Debat Oksfordzkich odbędzie się 23 maja 2016 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przy ul. Cieplaka 1c.
Squla, największa w Polsce platforma edukacyjna, w dniach 16-20 maja 2016 roku organizuje dla szkół podstawowych ogólnopolski turniej Fun Week Squli. Zasady turnieju są bardzo proste.
W niedzielę, 22 maja, odbędzie się Wrocławski Piknik Rodzinny Prudential. Organizatorzy zapraszają rodziny z Wrocławia i okolic do odwiedzin popularnego miejsca wypoczynku Wrocławian – Pergoli przy Hali Stulecia. Dzieci będą miały szansę spotkać bohaterów programu edukacyjnego Cha-Ching i w lekki oraz przyjazny sposób dowiedzieć się, jak mądrze korzystać z pieniędzy. Gościem pikniku będzie popularna aktorka – Daria Widawska – ambasadorka programu i mama, zarówno serialowa, jak i w życiu prywatnym.
Którą reklamę pamiętasz z dzieciństwa? Zabawek, słodyczy, perfum czy mydełka? Które reklamy teraz – po latach zwracają uwagę – proszku do prania, ubezpieczenia czy marki obuwia? Czy mówi Ci coś pojęcie kampanii teaserowej? Czy wiesz, czym są billboardy? Citylighty? Proofy? Znasz trendy w reklamie? A może chcesz je sam kreować?
Jeśli wciąż nie masz czasu na naukę języka, nadchodzące wakacje mogą to zmienić! Wystarczy systematyczna nauka poświęcając kwadrans dziennie, by w dwa miesiące opanować język na poziomie co najmniej komunikatywnym. Trafne metody nauczania sprzyjają szybkiej i efektywnej nauce, a właśnie taką lubi młodzież. Kiedy nie zniechęca ich wymagany trud włożony w naukę.
W grudniu 2015 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało zmiany w podstawie programowej, których głównym celem ma być wprowadzenie w 2017 roku nauczania programowania we wszystkich szkołach i szerokopasmowego Internetu dla wszystkich szkół. Dziedzinę programowania MEN uważa jako podstawową kompetencję XXI wieku, a dotychczasowy program informatyki w szkołach nazywa „archaicznym”. Dlaczego nasze dzieci powinny umieć programować i na czym polega język scratch – o którym większość rodziców jeszcze nie słyszało?
Akademia Ignatianum w Krakowie zaprasza wszystkich zainteresowanych dziennikarstwem, komunikacja społeczną, mediami na warsztaty dziennikarskie, które odbędą się 16 maja 2016 r. w godz. 15.00 - 20.00 na Akademii Ignatianum oraz w Studio Inigo.
Przed nami trzynasta edycja Europejskiego Integracyjnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA Sosnowiec 2016. Ruszyły eliminacje do etapu ogólnopolskiego i regionalnego, które zakończone zostaną finałowym koncertem z udziałem gwiazdy wieczoru - Mieczysława Szcześniaka. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest znany poeta i autor tekstów pochodzący z Sosnowca – Jacek Cygan.
Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny dla najmłodszych sposób to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 13-14 maja 2016 na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc dydaktycznych atrakcji.
W dniach 18-31 maja będą odbywać się zapisy w ramach XIV edycji akcji „Angielski dla dzieci z sąsiedztwa” – lokalnej inicjatywy społeczności Uczelni Łazarskiego skierowanej do dzieci z okolicznych szkół podstawowych. Organizatorem bezpłatnego kursu jest Studium Języków Obcych. Zajęcia będą prowadzone na terenie uczelni w pierwszej połowie lipca br.
Koła naukowe działające na Wydziale Ekonomicznym UG zapraszają 12 i 13 maja 2016 r. do Sopotu na Bałtycki Festiwal Ekonomiczny. To cykl wydarzeń popularnonaukowych z zakresu ekonomii skierowanych zarówno do dzieci, jak i młodzieży. Wstęp wolny po dokonaniu rezerwacji pod adresem festiwalekonomiczny@gmail.com.
Pokolenie Z. Młodzież urodzona po 1995 roku. Nie znają życia bez smartfona, komputera, tableta, a już na pewno bez telewizora. Największą frajdę sprawia im czynne uczestnictwo w życiu wirtualnym. Funkcjonują na Facebooku, Instagramie, Snapchacie, Twitterze i to tam budują swoje relacje. Internet jest dla nich miejscem, gdzie budują swój wizerunek. Tworzą obraz samych siebie. Grafiki i sweetfocie, memy i demoty to ich codzienność. Wielu twierdzi, że zainteresowania młodych nie mają przyszłości. Upatrują schyłek „prawdziwych” pasji takich jak muzyka, taniec czy sztuki piękne. Nic bardziej mylnego.
Specyfika nauczania jaką charakteryzuje się nasz mózg coraz bardziej wpływa na to jaka ofertą pomocy naukowych dysponuje rynek. Neurobiolodzy już dawno dowiedli iż nasz mózg najlepiej uczy się poprzez osobiste doświadczenie i odbieranie rozmaitych bodźców z zewnątrz, najlepiej od wszystkich zmysłów. Jeżeli jesteśmy w stanie poznać daną teorię na własnym przykładzie, wziąć udział w doświadczeniu fizycznym osobiście dotykając, wąchając, widzą ci słysząc możemy być pewni iż zapadnie nam ta sytuacja w pamięć bez potrzeby jej powtarzania, przypominania.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu zachęca do udziału w Bajkowym konkursie, w którym zadaniem jest NAPISANIE BAJKI dla dzieci – zarówno tych małych, jak i nieco starszych. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2016 roku.
Prawie 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 8 podkarpackich miast weźmie udział w inauguracji II roku szkolnego Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Akademia działa przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji od 2014 r. Inauguracja połączona z seminarium pt. „Reżim przeciwko społeczeństwu, społeczeństwo przeciwko totalitaryzmowi” odbędzie się w najbliższy czwartek 21 kwietnia 2016 r. o godzinie 10:00.
20 kwietnia tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych zamiast do szkoły pójdzie do pracy. W ten sposób młodzież uczci Dzień Przedsiębiorczości, który od 13 lat organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Jak „Gwiezdne Wojny" mają się do praw fizyki? Czy można sterować komputerem wyłącznie za pomocą mózgu? Po co fizycy bawią się atomami? W jaki sposób fizyka widzi i leczy? Odpowiedź na te i inne pytania uzyskać będzie można na wykładach popularnonaukowych dla nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z cyklu "Naukowe czwartki".
Następne
Kanał RSS dla tej listySzkoły Policealne TEB Edukacja
Nasza oferta edukacyjna to pewny sposób na zdobycie przyszłościowego zawodu i wysokich kwalifikacji. Kształcimy w 45 miastach na ponad 60 kierunkach.
Sprawdź sam! www.teb.pl

logo_150.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.jpg
kursy_boks_2016.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
WSEiZ-220x300_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura