Edukacja - artykuły

II Otwarty Turniej Debat Oksfordzkich organizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu. Zgłoszenia czteroosobowych zespołów wraz z opiekunem przyjmowane są do 16 lutego 2017 roku.
Wykład dr inż. Macieja Rostańskiego p.t. "My w Sieci. Kłopoty w raju" odbędzie się w ramach Akademii Młodego Przedsiębiorcy. Spotkanie zaplanowane jest na 22 lutego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Częstochowie o godz. 11.00.
Wydział Filologiczny w Sosnowcu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje kolejną edycję Italofonii. Spotkanie promujące język włoski adresowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i odbędzie się 2 lutego w Sali Rady Wydziału. Tematem przewodnim tegorocznej Italofonii jest „Viva, viva il carnevale!”
Filharmonia Futura, pierwsza w Polsce multimedialna filharmonia, zaprasza na spektakl dla dzieci „Alicja w krainie muzycznej magii”, 22 kwietnia 2017 (sobota) 13.00, aula Katowice Miasto Ogrodów
Zajęcia detektywistyczne, pokonywanie grawitacji, rozrywka w amerykańskim stylu – sprawdzamy, dla których bytomskich atrakcji będzie warto wyjść z domu w tegoroczne ferie.
11 stycznia z okazji 6-lecia istnienia Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędą się jubileuszowe uroczystości. Gościem specjalnym wydarzenia będzie nadinsp. Andrzej Szymczyk, Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji.
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza 4 grudnia wszystkich chętnych do udziału w akcji charytatywnej "Graj i pomagaj" połączonej z Mikołajkami. Wstęp wolny!
Ruszyły zapisy do II edycji „Poligonu z Bankową”. Dzięki temu projektowi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego mają możliwość udziału w serii bezpłatnych szkoleń wojskowych pod okiem instruktorów.
Lubisz angielski? Myślisz, że dobrze go znasz? Weź udział w Wielkim Teście Języka Angielskiego, którego współorganizatorem jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miasta Częstochowy zapraszają na zajęcia w ramach Akademii Młodego Przedsiębiorcy. Projekt adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 23 listopada o godzinie 11:00 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie.
Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w spotkaniach z cyklu „Źródła kultury europejskiej”.
Co piąte dziecko poza szkołą nie ma żadnych zajęć ruchowych, a ponad 40 proc. uczniów w wieku 6-8 lat ma problem z nadwagą i otyłością. U co trzeciego wykryto wady postawy. Problemy te mają związek ze zbyt długim czasem, jaki dzieci spędzają przed komputerami. To wynik pilotażowych badań, które przeprowadzili studenci Koła Naukowego Fizjoterapii w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach zapraszają do udziału w V edycji Festiwalu Bezpieczeństwa. Impreza dla najmłodszych, ale nie tylko odbędzie się w Parku Chopina w Gliwicach.
Pierwszy etap Otwartego Turnieju Debat Oksfordzkich odbędzie się 23 maja 2016 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przy ul. Cieplaka 1c.
Przed nami trzynasta edycja Europejskiego Integracyjnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA Sosnowiec 2016. Ruszyły eliminacje do etapu ogólnopolskiego i regionalnego, które zakończone zostaną finałowym koncertem z udziałem gwiazdy wieczoru - Mieczysława Szcześniaka. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest znany poeta i autor tekstów pochodzący z Sosnowca – Jacek Cygan.
16 marca 2016 r. na katowickim wydziale Uniwersytetu SWPS odbędzie się Dzień z psychokryminalistyką czyli spotkania z wykładowcami i praktykami zawodu, którzy rozwieją wątpliwości i przedstawią nowy wymiar studiowania na uczelni.
Podczas tegorocznych ferii w Katowicach na najmłodszych miłośników własnoręcznie wykonanych skarbów czekają wyjątkowe zajęcia. Od 16 do 28 lutego salony Empik zapraszają na bezpłatne warsztaty kreatywne dla dzieci. W programie m.in. rękodzielnictwo, zabawa z plasteliną i tworzenie karnawałowych masek.
Uniwersytet Śląski Dzieci i Filharmonia Śląska organizują dla dzieci i rodziców widowisko „Alicja po drugiej stronie lustra”, które odbędzie się 5 grudnia 2015 r. o godz. 14.00 i o godz. 16.30 w sali koncertowej Filharmonii Śląskiej (Katowice, ul. Sokolska 2).
Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej? Interesujesz się tematami militarnymi? Chcesz dowiedzieć się więcej o technikach i procedurach związanych z bezpieczeństwem, a przy tym sprawdzić swoje umiejętności z najlepszymi w regionie? Weź udział w projekcie "Poligon z Bankową", który organizowany jest m.in. przez Wyższą Szkołę Bankową w Chorzowie. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 listopada.
Czy można zobaczyć falę dźwiękową? Jak malować dźwiękiem? Po co nam dwoje uszu i co to jest kopuła szeptów? – to tylko kilka z pytań, na które znajdziemy odpowiedzi w formie widowiskowych eksperymentów, jakie będziemy mieli okazję oglądać na nowej interaktywnej wystawie poświęconej dźwiękowi i akustyce, przygotowanej w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Szkoły policealneNauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
EF_Education_First_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
kursy_boks_2016.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Natalia Ślizowska
miniatura
miniatura