aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

XII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym

Test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa narodowego, zawody strzeleckie, liczne konkurencje sprawnościowe i taktyczne – to wszystko elementy XII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym organizowanego przez Akademię WSB. Impreza odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. w Łazach.

Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym to jedyne takie wydarzenie w kraju, które od 2012 roku jest cyklicznie organizowane przez Akademię WSB. Celem Turnieju jest nie tylko sprawdzenie wiedzy młodzieży z zakresu bezpieczeństwa i obronności, ale przede wszystkim sprawdzenie umiejętności działania w terenie.

- Konkurencje rozgrywane w Turnieju obejmują aktywności z obszaru tzw. sportów wymagających ponadprzeciętnych umiejętności, mają charakter pracy zespołowej i wymagają od uczestników wykazania się odpornością fizyczną i psychiczną, a także umiejętności podejmowania szybkich decyzji, pracy zespołowej, radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz wiedzę z zakresu problematyki bezpieczeństwa – mówi dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB, Dyrektor Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB.

Każdego dnia Turnieju odbywać się będą zróżnicowane pod kątem trudności konkurencje, podzielone na 5 modułów:

  • wychowanie patriotyczne

  • sprawności

  • strzelectwo

  • taktyka

  • test wiedzy

Wśród konkurencji będą m.in.: snajper, tor przeszkód PSP, concept Omaha, bieg jurajski, pętla taktyczna, concept żmija, czerwona taktyka TCCC, tor magnum.

Celem Turnieju jest wyłonienie najlepszego zespołu (zespoły mogą być męskie, żeńskie lub mieszane) reprezentującego szkołę ponadpodstawową realizującą program Edukacji dla bezpieczeństwa, przygotowującą potencjalnych kandydatów do pracy i służby na rzecz bezpieczeństwa państwa. Poprzez organizację wydarzenia wpływamy na postawy patriotyczne wśród młodych ludzi oraz przyczyniamy się do integracji środowisk związanych z edukacją i działaniami na rzecz bezpieczeństwa, w tym szkół z klasami o profilu mundurowym, przedstawicieli służb mundurowych, ośrodków akademickich, instytucji, przedsiębiorców oraz wszystkich osób działających na rzecz obronności. Stwarzając możliwość bezpośredniego kontaktu z żołnierzami i funkcjonariuszami służb, którzy na co dzień pełnią służbę w jednostkach wojskowych oraz instytucjach odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa kraju i narodu, przygotowujemy uczestników do działania w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa zarówno osób jak i mienia.

Relacja z poprzedniej edycji: https://tiny.pl/drc59


ostatnia zmiana: 2024-04-11
Komentarze
Polityka Prywatności