aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Technik informatyk – twoja przepustka do świata nowych technologii

W erze cyfryzacji i wszechobecnych technologii, kierunek technik informatyk w Teb Edukacja staje się idealnym wyborem dla młodych pasjonatów IT. To nie tylko możliwość zdobycia solidnego zawodu, ale także otwarcie drzwi do dalszej edukacji na poziomie wyższym. Kurs technika informatyka, łączący w sobie elementy praktyczne z solidną dawką teorii, przygotowuje do pracy w dynamicznie rozwijającej się branży IT, oferując jednocześnie opcję zdawania matury i kontynuowania nauki na studiach.

Kim jest technik informatyk?

Technik informatyk to specjalista, którego umiejętności są nieocenione w każdej nowoczesnej firmie. Zadaniem technika jest zarządzanie bazami danych, pisanie aplikacji mobilnych oraz monitorowanie i utrzymywanie infrastruktury IT. Absolwent tego kierunku może zarządzać systemami operacyjnymi, serwisować sprzęt komputerowy, tworzyć i administrować lokalnymi sieciami komputerowymi, a także projektować strony internetowe i aplikacje.

Co zyskujesz ucząc się na kierunku technik informatyk?

Praktyczne umiejętności: Już podczas nauki zdobędziesz praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci na samodzielne funkcjonowanie w branży IT. Nauka obejmuje przygotowanie systemów komputerowych, administrowanie sieciami oraz programowanie w najpopularniejszych językach takich jak Java czy PHP.

Możliwość zdania matury: Choć kierunek techniczny daje konkretne kwalifikacje zawodowe, uczniowie mają także możliwość zdania matury, co otwiera przed nimi drogę do dalszej edukacji akademickiej. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy w przyszłości planują rozwijać swoje kwalifikacje na poziomie uniwersyteckim.

Rozwój w kierunku technologii chmurowych Microsoft: Specjalizacja w technologiach chmurowych Microsoft to szansa na zdobycie wiedzy na temat najnowszych rozwiązań w chmurze, które są coraz szerzej stosowane w wielu sektorach przemysłu.

Perspektywy zawodowe

Technik informatyk to zawód z przyszłością. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w firmach technologicznych, start-upach, korporacjach oraz instytucjach publicznych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Możliwości zawodowe są szerokie – od administracji systemami i sieciami, przez programowanie, aż po wsparcie techniczne i konsulting IT.

Dlaczego warto wybrać Teb Edukacja?

Teb Edukacja oferuje nowoczesne zaplecze dydaktyczne, dostęp do specjalistycznego sprzętu i oprogramowania, co gwarantuje wysoki poziom kształcenia. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w projektach, praktykach i stażach, które są cennym doświadczeniem i przygotowują do realiów rynku pracy.

Podsumowanie

Wybór kierunku technik informatyk w Teb Edukacja to inwestycja w przyszłość w zawodzie, który nie tylko gwarantuje stabilność zatrudnienia, ale także oferuje szereg możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. To kierunek dla tych, którzy chcą stać na froncie technologicznych innowacji, z solidnym przygotowaniem do pracy i otwartymi drzwiami do dalszej edukacji na poziomie wyższym.

Więcej informacji na stronie Teb Edukacji:

https://technikum.pl/kim-mozesz-zostac/technik-informatyk-technologie-chmurowe-microsoft/ 


ostatnia zmiana: 2024-04-26
Komentarze
Polityka Prywatności