aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Znajdź nas na    

Uniwersytet SWPS w Warszawie organizuje konkurs matematyczny GeoGebry

Warszawskie Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie SWPS zaprasza do wzięcia udziału w konkursie matematycznym organizowanym we współpracy z Akademickim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych AKCES, Fundacją AKCES oraz Stowarzyszeniem ROSE. Uroczyste rozdanie nagród autorom najlepszych prac odbędzie 28 czerwca. Konkurs adresowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zadaniem w konkursie jest przygotowanie przez uczniów prostej aplikacji w darmowym programie GeoGebra i ich zamieszczenie na GeoGebraTube wedle instrukcji zamieszczonej na stronie internetowej konkursu. Aplikacje konkursowe zamieszczają nauczyciele uczniów biorących udział w konkursie. Termin składania prac upływa 30 kwietnia 2016 r.

Założenia konkursu

Inicjatywa pozwoli uczniom pogłębić swoją wiedzę z matematyki i przedmiotów przyrodniczych oraz zaprezentować swoje zainteresowania i umiejętności. Uczestnicy konkursu mogą przygotowywać prace w kategoriach takich jak ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego, ilustracja twierdzenia, pojęcia lub zjawiska przyrodniczego, sztuka i GeoGebra.

Udział w konkursie ma przede wszystkim otworzyć uczniów na przedmioty ścisłe. Pokazać, że nauka może być ciekawym, wzmacniającym doświadczeniem wiążącym się z satysfakcją i poczuciem odniesionego sukcesu - mówi dr Katarzyna Winkowska-Nowak, wykładowca Uniwersytetu SWPS i prezes Warszawskiego Centrum GeoGebry.

Fascynujący świat matematyki

GeoGebra jest ogólnodostępnym oprogramowaniem do nauczania matematyki, które może być wykorzystywane na każdym poziomie edukacji. Korzystanie z GeoGebry sprawia, że nauka staje się dynamiczna, interaktywna i zwyczajnie przyjemna. Oprogramowanie łączy geometrię, algebrę, arkusz kalkulacyjny, wykresy, statystykę i analizę matematyczną. Posiada łatwy w użyciu interfejs i wiele przydatnych funkcji, dzięki którym uczniowie mogą lepiej zrozumieć przedmiot. W efekcie zdecydowanie lepiej rozumieją i szybciej przyswajają treści nauczania. Jest to niezwykle ważne, ponieważ głównym problemem dzieci i młodzieży w wieku szkolnym jest wyuczona bezradność w rozumieniu matematyki, utrwalana przez kolejne porażki edukacyjne.

Twórcy GeoGebry zadbali, aby przygotowane przez nich narzędzie niwelowało skutki wyuczonej bezradności poprzez umożliwienie procesu zrozumienia i doświadczenia matematyki we własnym tempie i wykorzystanie nowoczesnych technologii, w świecie których młodzi poruszają się z ogromną swobodą. Nowa formuła nauczania matematyki dobrze sprawdziła się w rzeczywistości szkolnej. Uczniowie biorący udział w lekcjach prowadzonych z wykorzystaniem GeoGebry o wiele lepiej przyswajali materiał niż grupa uczona tradycyjnie.

Organizatorzy konkursu

  • Uniwersytet SWPS
  • Warszawskie Centrum GeoGebry
  • Akademickie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych przy wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS
  • Fundacja Akademickie Centrum Edukacyjno-Społeczne AKCES
  • Stowarzyszenie ROSE
O Uniwersytecie SWPS w Warszawie



opublikowano: 2016-02-29
ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności