Znajdź nas na
Warszawskie Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie SWPS zaprasza do wzięcia udziału w konkursie matematycznym organizowanym we współpracy z Akademickim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych AKCES, Fundacją AKCES oraz Stowarzyszeniem ROSE. Uroczyste rozdanie nagród autorom najlepszych prac odbędzie 28 czerwca. Konkurs adresowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
26 listopada 2015r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się kolejne wydarzenie popularnonaukowe, skierowane do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.
IV Seminarium "Bez matematyki kariery nie zrobisz" to jedno z kluczowych wydarzeń Roku Matematyki na Pomorzu. Pierwszy dzień, 26 marca, dedykowany jest nauczycielom, przedstawicielom samorządów i środowiska gospodarczego. Wykłady i warsztaty drugiego dnia (27 marca) przygotowano dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich.
Małgorzata Grymuza, prowadząca zajęcia MathRiders oraz Dyrektor Regionalny programu w Polsce, wymienia zabawy i ćwiczenia, które pomogą zainteresować i oswoić malucha z matematyką.
20 listopada Akademia Morska w Gdyni przeprowadzi spotkanie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Celem tego spotkania będzie promocja kierunków matematycznych, przyrodniczych oraz technicznych.
Czy istnieje większa połowa? Czy kilogram żelaza waży tyle, ile kilogram pierza? Ile potrwa przebycie takiej samej drogi samochodem, a ile pociągiem? Pytania kilkulatków mogą stać się przyczynkiem do rozpoczęcia przygody dziecka z matematyką. Jak przekuć tę naturalną ciekawość w pasję do nauki?
Matematyka to jeden z przedmiotów, które najczęściej spędzają sen z powiek uczniom i ich rodzicom. Jej przyswajanie może być jednak przyjemne i efektywne. Radzimy, co zrobić, by ułatwić dziecku zmagania z „królową nauk”.
W tym roku co szósty maturzysta nie zdał egzaminu dojrzałości z obowiązkowej matematyki, a średni wynik tych, którym się udało to 55%. Od lat matematyka sprawia uczniom najwięcej problemów. Czy istnieje jakiś sposób, aby to zmienić? W jakim wieku dziecko powinno zacząć oswajać się z nauką, aby osiągać sukcesy w przyszłości?
„Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM” jest to projekt edukacyjny realizowany od 2010 roku przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Głównym celem projektu jest zainicjowanie zmian w systemie edukacyjnym młodzieży uczącej się w gimnazjach i liceach. Projekt głównie skierowany jest do nauczycieli matematyki, podstaw przedsiębiorczości i informatyki.
Politechnika Warszawska zaprasza szkoły do testowania innowacyjnej platformy edukacyjnej "Archipelag Matematyki". Dzięki innowacyjnemu podejściu matematyka przestaje wydawać się uczniom niepojęta.
Akademia Dobrej Edukacji im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku zaprasza uczniów klas 1-3 gimnazjum oraz 4-6 szkoły podstawowej do udziału w matematycznym biegu na orientację.
Niespodziewanie duża liczba, bo aż 1432 uczniów (876 licealistów i 556 gimnazjalistów) z województwa łódzkiego wzięło udział w konkursie „Matematyka – moja pasja”.
24 października rusza kolejna edycja, ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Meridian, który powstał z myślą o uczniach uzdolnionych matematycznie. Zmagania będą toczone w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum.
Uroczyste zakończenie konkursów wraz z wręczeniem nagród odbyło się we wtorek, 24 maja 2011 r. w Wyższej Szkole Handlowej. W imieniu gospodarzy konkursów, wszystkich przybyłych gości powitał prof. nadzw. dr hab. Zdzisław Jagiełło – Rektor WSH, w trakcie uroczystości wystąpił również chór UNISONO z Gimnazjum Nr 9 we Wrocławiu pod opieką pani Marii Gąsieniec.
Już 7 maja o godz. 14:00 w Warszawie kolejna odsłona Mini Akademii Matematyki na Politechnice Warszawskiej. Tym razem o nieskończoności.
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza GIMNAZJALISTÓW na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. MiNI Akademia Matematyki jest pomyślana jako cykl zajęć dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Mini Akademia Matematyki to projekt Politechniki Warszawskiej, przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli i pasjonatów matematyki. W ramach MAM - u odbywają się wykłady, na których poruszane są "arcyciekawe zagadnienia matematyczne".
Ruszył Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich organizowany przez Politechnikę Warszawską, który promuje młode matematyczne talenty z całej Polski. Przedsięwzięcie wspierają: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz firma Casio.
Gry i strategie wygrywające będą tematem pierwszego w sesji jesiennej kółka matematycznego dla licealistów na Politechnice Warszawskiej, która odbędzie się 21 października.
Politechnika Świętokrzyska dokształci z matematyki uczniów z 45 szkół w regionie, by zwiększyć ich szanse przyjęcia na studia techniczne. Uczelnia otrzyma ponad 1,5 mln zł unijnego wsparcia na sfinansowanie korepetycji. We wtorek podpisano umowę w tej sprawie.