aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja

tag
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
RoboCamp to tygodniowe warsztaty organizowane w czasie wakacji przez Uniwersytet Łódzki i RoboNET dla dzieci w wieku 6-8, 7-11 i 9-14 lat. Zostały one stworzone z myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych i rozniecania w nich pasji do nauki.
W sobotę, 4 czerwca na trzech krakowskich uczelniach odbywać się będzie Dzień Rektorski, czyli spotkanie dzieci w wieku od 6 do 11 lat z rektorami. Uniwersytet Rolniczy i Uniwersytet Jagielloński gościć będą dzieci w wieku 6-9 lat, a Politechnika Krakowska w wieku 10-13 lat.
Koła naukowe działające na Wydziale Ekonomicznym UG zapraszają 12 i 13 maja 2016 r. do Sopotu na Bałtycki Festiwal Ekonomiczny. To cykl wydarzeń popularnonaukowych z zakresu ekonomii skierowanych zarówno do dzieci, jak i młodzieży. Wstęp wolny po dokonaniu rezerwacji pod adresem festiwalekonomiczny@gmail.com.
W sobotę 5 marca rusza Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny, wspólne przedsięwzięcie Filharmonii Łódzkiej i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. DUA to wykłady i warsztaty za zakresu muzyki i sztuk plastycznych, przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat. Poprowadzą je łódzcy artyści i performerzy, którzy będą dzielić się swoimi pasjami, odkrywać tajniki pracy orkiestry, eksperymentować z różnorodnymi technikami plastycznymi i zdradzą wiele ciekawostek z różnych dziedzin sztuki. Spotkania mają charakter interaktywny, warsztatowy. Studenci DUA mogą zwiedzić ciekawe budynki, pracownie, sale koncertowe, poczuć klimat pracy artystycznej. Mogą pogłębiać swoje zainteresowania lub odkrywać całkiem nowe.
Warszawskie Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie SWPS zaprasza do wzięcia udziału w konkursie matematycznym organizowanym we współpracy z Akademickim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych AKCES, Fundacją AKCES oraz Stowarzyszeniem ROSE. Uroczyste rozdanie nagród autorom najlepszych prac odbędzie 28 czerwca. Konkurs adresowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Językiada” to program stypendialny przygotowany przez Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu SWPS. „Językiada” nie weryfikuje wiedzy z konkretnego języka. Jej zadaniem jest propagowanie kompetencji językowych i zdolności logicznego myślenia oraz inspirowanie do ich rozwijania w ramach studiów filologicznych. Uczelnia przygotowała stypendia dla dwóch osób, które uzyskają najwyższą liczbę punktów z testu kompetencji językowych.
16 marca 2016 r. na katowickim wydziale Uniwersytetu SWPS odbędzie się Dzień z psychokryminalistyką czyli spotkania z wykładowcami i praktykami zawodu, którzy rozwieją wątpliwości i przedstawią nowy wymiar studiowania na uczelni.
Od 8 lutego ruszają zapisy na nową edycję zajęć dla gimnazjalistów. Tym razem zapraszamy do siedmiu ośrodków akademickich: po raz pierwszy do Wrocławia, a także do Białegostoku, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Warszawy.
Wybuchy, eksplozje, mrożące krew w żyłach (dosłownie!) eksperymenty. Tak młodzi adepci nauki rozpoczęli 8. edycję Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. W sobotę 3 października 2015 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016.
Trwają zapisy do II edycji Uniwersytetu Młodych, projektu edukacyjnego Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici, adresowanego do gimnazjalistów.
Mają swoje własne indeksy, uczestniczą w prawdziwych akademickich wykładach, zdobywają wiedzę podczas ciekawych warsztatów, spotykają się z wybitnymi nauczycielami akademickimi oraz osobistościami ze świata nauki i kultury… Kto? Najmłodsi studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza do wzięcia udziału w organizowanym po raz pierwszy w ramach Nocy Naukowców konkursie „Fizyka nie tylko dla naukowców” przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Jak działa Internet? Dlaczego poruszają się kontynenty? Po co nam wojsko i czy dziewczyny mogą być żołnierzami? Czy japońska kaligrafia jest trudna? Skąd się bierze tęcza? Na takie pytanie poznają odpowiedź najmłodsi studenci Wyższej Szkoły Biznesu. Oprócz cyklicznych wykładów wezmą udział w warsztatach z budowy instrumentów, szyfrowania czy archeologii. Uniwersytet Dziecięcy to również liczne zawody sportowe, bale, spotkania z przyjaciółmi oraz rozgrywki uniwersyteckie.
Uniwersytet Dziecięcy UMCS oraz Biuro Turystyczne „Stanpol” z Łęcznej organizują półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia będą się odbywały w godz. 7.00-16.00 w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16, Lublin).
Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie prowadzi zapisy na Uniwersytet Dziecięcy. W związku z tym uczelnia zaprasza na imprezy cykliczne pod nazwą Piknik Rodzinny oraz Targi Śniadaniowe, które będą się odbywać na kampusie Dietla na osiedlu Kościuszkowskim 2A w dniach 9.05 i 30.05.2015, 13.06 i 20.06.2015 w godzinach od 11:00 do 15:00.
Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora zaprasza dzieci na zajęcia organizowane przez Humanistyczny Uniwersytet Dziecięcy. Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 lutego w Centrum Akademickim uczelni przy ul. Mickiewicza 36B, w sali 12.
Trwają zapisy na bezpłatne zajęcia Rzeszowskiej Akademii Inspiracji (RAI). Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów!
2 lutego br. rozpoczęła się rekrutacja na zajęcia letniej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu i Szczecinie. W minionej edycji wzięło udział prawie 800 uczennic i uczniów klas piątych i szóstych z całej Polski. Partnerem Strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski. Patronat honorowy nad programem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
Rozpoczęły się zapisy na bezpłatne zajęcia do kolejnej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzonego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania. W poprzednich uczestniczyło ponad 500 uczniów klas 5 i 6.
Naukowe Koło Logopedów UG zaprasza Dzieci z Rodzicami na warsztaty z cyklu: Uniwersytet Malucha - Wspomaganie rozwoju mowy dziecka w wieku od 3 do 6 lat. Pierwsze spotkanie: 18.12.2014, godz. 17.00, Katedra Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 58, Kampus Uniwersytetu Gdańskiego - Gdańsk Oliwa. Wstęp wolny.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności