Edukacja - artykuły

Ferie w Bytomiu - jakie atrakcje?

Zajęcia detektywistyczne, pokonywanie grawitacji, rozrywka w amerykańskim stylu – sprawdzamy, dla których bytomskich atrakcji będzie warto wyjść z domu w tegoroczne ferie.

W tym roku śląscy uczniowie zaczynają ferie jako pierwsi - wolne mają już od 16 stycznia 2017 r. Na jakie atrakcje mogą liczyć w Bytomiu?

Kreatywna rozrywka

Liczne atrakcje przygotowuje Agora Bytom. 14, 21 i 28 stycznia w ramach Klubu Odkrywców dzieci poznają sztuczki detektywistyczne, wykonają doświadczenia z trzema stanami skupienia wody, a także wzbiją w powietrze własne rakiety. Wszystkie spotkania zakończą warsztaty artystyczne - uczestnicy wykonają maski karnawałowe czy prezenty dla dziadków. Początek o godzinie 12.00. Wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej Agory Bytom.

Zabawy z animatorami

Zajęcia w ramach Klubu Odkrywców odbędą się na Bajtel Placu - kreatywnej sali zabaw dla dzieci. W godz. 12.00-17.00 na dzieci czekać będą tutaj bezpłatne zabawy z animatorami. Na tym nie koniec atrakcji w Agorze Bytom. Codziennie w godzinach 10.00-18.00 kursuje tutaj bezpłatna kolejka dla dzieci. Przystanek znajduje się przy salonie z zabawkami A KUKU (poziom +1).

Rozrywka w amerykańskim stylu

Największa galeria handlowa w Bytomiu ma również propozycje dla starszych uczniów. Rozrywkę w amerykańskim stylu lat 50. proponuje centrum rozrywki Pin-Up! W klubie można spędzić czas tańcząc lub grając w typowe amerykańskie gry - bowling i bilard. Przełamać bariery i pokonać grawitację pozwoli Centrum Wspinaczkowe City Climb. Z kolei spróbować czegoś zupełnie nowego będzie można w Studiu Tańca Iskra. Inny rodzaj obcowania z rozrywką proponuje kino Cinema City, które w ferie zapewni hollywoodzkie emocje.

Bezpłatna wystawa

W tegoroczne ferie na uwagę zasługuje również nowa wystawa "Monochrom" w Galerii na Poziomie. Ekspozycja jest zbiorem wybranych, najciekawszych zdjęć cenionego śląskiego fotografa Łukasza Kowalskiego. Wiele z nich pochodzi z zawodów jeździeckich i licznych podróży fotografa po Europie. Wśród prac znajdują się nagradzane w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, między innymi w prestiżowym FEI Solidarity World Photo Grand Prix czy HumanDOC Proclub Camera. Wstęp jest bezpłatny.

Nauka gotowania czy capoeira?

Kolejną propozycją dla młodych jest organizowana przez Bytomskie Centrum Kultury XVII Zimowa Feriada Artystyczna. W tym roku uczniowie wezmą udział w warsztatach fizyczno-chemicznych i spróbują swoich sił w gotowaniu. Poza tym BCK nauczy tworzenia maskotek, zabierze w wyprawę do epoki Średniowiecza, a także zaprosi do Pokoju Gier. Całość uzupełni nauka capoeiry i seanse kinowe. Szczegóły i pełen program można znaleźć na stronie internetowej Bytomskiego Centrum Kultury.

Propozycja dla aktywnych

Przez całe ferie miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli korzystać z uroków lodowiska przy placu Sobieskiego. Ślizgawka jest otwarta od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 20.45. W godzinach 15.00-16.00 trwa przerwa techniczna. W soboty, niedziele i święta, ślizgać można się od godz. 9 do 20.45 (przerwa techniczna trwa w tych samych godzinach). 45-minutowy pobyt na lodowisku kosztuje 3 zł. Na miejscu działa wypożyczalnia łyżew (4 zł za godzinę) i szlifiernia łyżew (7 zł za parę łyżew).


data ostatniej modyfikacji: 2017-01-11 15:50:21
Komentarze

Szkoły policealneNauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
kursy_boks_2016.jpg
EF_Education_First_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie 04