aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Wraz z początkiem roku akademickiego Fundacja T.E.A.M. Teatrikon rusza z ogromem propozycji działań zarówno dla licealistów jak i studentów

Ruszyły kolejne edycje projektów: Lokomotywy i Stacje Kultury. Fundacja zaprasza też do uczestnictwa w nowych inicjatywach – portal I LUB YOU, Tworzywo Żywe i projekt Flow: Time management.

Ruszył portal I LUB YOU

Jeszcze w czerwcu młodzi redaktorzy, wśród których przeważają licealiści, zostali wybrani w drodze rekrutacji, a następnie przeszli szkolenia w zakresie tworzenia portalu. Nad ich przygotowaniem czuwali profesjonaliści tacy jak: Józef Szopiński, Alicja Bąk, Krzysztof Badowski czy Paweł Franczak. Na portalu będzie można znaleźć zarówno wszystkie najważniejsze informacje związane z życiem kulturalnym w Lublinie, jak i ich relacje czy recenzje. Pojawią się również wywiady oraz inne audiowizualne formy (foto i wideo relacje). Debiutujący dziennikarze będą mieli także okazję wskazać najciekawsze miejsca w Lublinie (klubokawiarnie czy kluby) dla ich pokolenia.

Adres portalu: www.ilubyou.pl

Projekt jest realizowany ze środków MKiDN.

Nominowano szkoły do tytułu Stacji Kultury

Już po raz trzeci lubelskie licea otrzymają tytuły Stacji Kultury - odznaczeń dla szkół ponadgimnazjalnych, które w sposób szczególny zaangażowały się w życie kulturalne Lublina. W tym roku o tytuł będą ubiegać się szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego, III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej, IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej, V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie, VII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej, IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta, Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Lublinie, Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Zespół Szkół Ekonomicznych im. m. A. i J. Vetterów. Na początku października rozpocznie się głosowanie internautów. Gala podsumowująca - 22 października. 2014r.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin.

Rozpoczęto promocję projektu Lokomotywy w szkołach

Rusza kolejna edycja projektu Lokomotywy. Jeszcze w czerwcu zrekrutowano grupę studentów, którzy uczestniczyli w szkoleniach pt.: "Wakacyjna Szkoła Coachów", zbierając tym samym wiedzę i umiejętności do zorganizowania w szkołach pondgimnazjalnych eventu kulturalnego. Teraz studenci przychodzą do szkół i zapraszają uczniów do współpracy. W minionych latach, dzięki Lokomotywom udało się zorganizować takie wydarzenia jak: Ciuch ciuch! Stare Miasto idzie w ruch - gra miejska, której celem było zintegrowanie uczniów oraz poznanie instytucji kultury znajdujących się na lubelskim Starym Mieście, Re-graff - konkurs na najlepsze graffiti oraz warsztaty z Sewerynem Chwałą. Szkoła po tej akcji odnowiła graffiti na klatce schodowej czy Coffezamoy - Młodzieżowa kawiarnia z dialogiem i kulturą. Uczniowie mogą również zgłaszać się do uczestnictwa w projekcie dzięki formularzowi internetowemu, zamieszczonemu na stronie facebookowej projektu:

https://www.facebook.com/LOkomotywy.projekt

Ruszyła rekrutacja do projektu Tworzywo Żywe

"Tworzywo żywe" narodziło się z idei łączenia. Łączenia dziedzin, a dzięki temu, także ludzi o różnych kompetencjach, w celu wzajemnego pobudzania się do kreatywności. W tym przypadku, zaaranżujemy przestrzeń do współpracy młodych artystów z młodymi inżynierami - czyli adeptów szkół plastycznych i technicznych. Chcemy zaszczepić w nich otwartość na eksperymentowanie wynikające z połączenia sztuki i technologii interaktywnych. Na projekt, składa się na cykl warsztatów elektronicznych i artystycznych oraz zajęcia medialbowe, podczas których uczestnicy obu cykli będą pracować wspólnie nad projektami instalacji artystycznych o interaktywnym charakterze. Ostatnim etapem "Tworzywa", będzie zorganizowanie wystawy prac uczestników. W projekcie odnajdą się uczniowie o zainteresowaniach elektronicznych, programistycznych, konstrukcyjnych, a także artystycznych w szczególności dotyczących sztuki mediów. Zgłoszenia można wysyłać na adres tworzywozywe@gmail.com do 4 października br.

Ruszyły zapisy do udziału w pierwszym spotkaniu z cyklu Flow: time management

Już 15 października odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Projektu FLOW, realizowanego przez Fundację T.E.A.M. Teatrikon. Podczas spotkań poruszane będą zagadnienia z zakresu rozwoju osobistego, umiejętności kognitywnych, alternatywnych metod nauczania i szeroko pojętego managementu. - dlaczego "zarządzanie sobą w czasie" nie do końca oddaje sytuację w jakiej się znajdujemy. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się również, czym jest triangulacja czasu i jakie składniki ją tworzą, jaki jest (prawdopodobnie) najlepszy sposób na prokrastynację i jak pisać skuteczny plan dnia. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Olifirowicz - animator młodzieżowy, kierownik HR Fundacji T.E.A.M.Teatrikon, trener rozwoju. Zapisy przyjmujemy pod adresem hr@teatrikon.pl do 13 października br.


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:08:28
Komentarze
Polityka Prywatności