Edukacja - artykuły

Organizatorzy zapraszają wszystkie Szkoły Partnerskie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (i nie tylko) do udziału w Turnieju o Puchar Rektora UMCS, organizowanym w ramach Drzwi Otwartych UMCS 2017.
Ferie z animacją organizowane przez Akademickie Centrum Kultury Chatka Żaka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz dr Joannę Polak odbędą się w dniach 16-20 stycznia w godzinach 9:00-14:00 w siedzibie ACK przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie.
Ferie w mieście wcale nie muszą być nudne. A już na pewno nie z Zimową Majsternią i Warsztatami Kultury. W programie między innymi ludowa prognoza pogody, szalone stemplowanie, pisanie gęsim piórem czy wyprawa do studia radiowego.
Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jak spędzić ferie, Centrum Kultury w Lublinie przygotowało kilka propozycji dla dzieci w różnym wieku – od zajęć muzycznych, plastycznych i projekcji kina familijnego, po gry planszowe, warsztaty teatralne i spotkania z fascynującymi mapami.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie przygotowała w swoich filiach bogatą ofertę działań dla dzieci i młodzieży. Proponujemy m. in.: ciekawe spotkania literackie, z grami planszowymi, warsztaty plastyczne.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach organizowanych w placówkach filialnych na terenie miasta.
Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział Lublin oraz Instytutem Historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej organizuje dziewiątą edycję konkursu „Rodzinna historia”. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 marca 2016 roku.
Z okazji ferii zimowych Centrum Kultury przygotowało różnorodną ofertę dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie ciekawych filmów w ramach codziennych seansów Kina za Rogiem dla dzieci, interaktywnych zabaw z Karuzelą Sztuki, czy warsztatów muzycznych.
Zapraszamy także na spektakl Teatru Czytelni Dramatu „Ony” w reżyserii Daniela Adamczyka i Rodzinny Koncert Rekreacyjny. Od 15 lutego w przestrzeniach Centrum Kultury zagości Festiwal Gier Planszowych i Karcianych Board Mania.
Ferie zimowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie, 15 – 26 lutego 2016
Już po raz drugi Biuro Promocji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej wraz z Centrum Nauczania i Certyfikacj Języków Obcych organizuje konkurs językowy "The Faces of America" skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zeszłoroczna edycja okazała się dużym sukcesem. W konkursie wzięło udział 36 zespołów z 4 województw. W finalnie najlepsza okazała się drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach.
Ośrodek Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej(OKO, ul. Braci Wieniawskich 5)będzie gościł wspaniałych ilustratorów z Ukrainy, Romanę Romanyszyn i Andrija Łesiva, którzy zaprezentują swoją autorską książkę The War That Changed Rondo. 19 PAŹDZIERNIKA 2015(PONIEDZIAŁEK), godz. 12.00, artyści przeprowadzą warsztaty plastyczne z dziećmi (godz. 13.00) i młodzieżą (godz. 14.00).

Ośrodek Książki Obrazkowej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) Miejskiej Biblioteki Publicznej rusza z projektem „OKO na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” łączącym cykl wystaw i warsztatów artystów dla czytelników.
Piknik Smakosza odbędzie się 09.08.2015 o godz. 14:00, Most Kultury, ul. Zamojska.
Sensoryka dla Smyka 08.08.2015 godz. 12:00 i 09.08.2015 godz. 12.00, Most Kultury, ul. Zamojska, wstęp wolny, obowiązują zapisy, oraz Twórczy recykling, Nowy Cyrk 09.08.2015 godz. 15:00 Centralny Plac Zabaw, wstęp wolny godz. 15.00.
Święto Pszczół odbędzie się 2 sierpnia 2015 roku w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
Uniwersytet Dziecięcy UMCS oraz Biuro Turystyczne „Stanpol” z Łęcznej organizują półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia będą się odbywały w godz. 7.00-16.00 w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16, Lublin).
Uczniowie z Krynek, Michałowa i Dołhobyczowa pod okiem specjalistów ze Stowarzyszenia Praktyków Kultury przygotują tego lata multimedialną wystawę o historii ich lokalnej społeczności. Wstępem do niej będą warsztaty z historii mówionej, robienia wywiadów i rejestracji video. Pozyskane materiały w formie mobilnej ekspozycji odwiedzą osiem przygranicznych miejscowości. Rekrutacja na warsztaty jest otwarta i są one darmowe.
Chcecie zobaczyć jak rośnie Inwestycja? Albo poszukać ukrytych Zaskórniaków? Macie odwagę stanąć oko w oko z Debetem? Nie wiecie o co chodzi? Bez obaw – wstąpcie do Ekonomicznego Zoo, a wtedy wszystko stanie się dla Was jasne. Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do Filii nr 37 (ul. Bazylianówka 85) do oglądania wystawy „Ekonomiczne Zoo” powstałej w oparciu o książkę „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Liczby kultury” Grzegorza Kasdepke oraz ilustracje Daniela de Latour. Ekspozycję będzie można oglądać od 2 do 16 lipca 2015 r.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na "LATO W BIBLIOTECE"
Marzysz o zagranicznych studiach i międzynarodowej karierze? Chciałabyś/Chciałbyś dowiedzieć się jak można aplikować na studia I/II stopnia, studia doktoranckie, lub jak zrobić transfer studiów z polskiej uczelni na uczelnie zagraniczną, a przy tym otrzymać satysfakcjonujące wsparcie finansowe?
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Szkoły policealneNauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
EF_Education_First_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
kursy_boks_2016.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Natalia Ślizowska
miniatura
miniatura