aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja

Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa narodowego, zawody strzeleckie, liczne konkurencje sprawnościowe i taktyczne – to wszystko elementy XII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym organizowanego przez Akademię WSB. Impreza odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia br. w Łazach.
Od pierwszego dnia po Świętach Wielkanocnych w polskich szkołach podstawowych zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie Ministra Edukacji dotyczące prac domowych. Zgodnie z nowymi przepisami, w klasach I-III szkoły podstawowej prace domowe pisemne oraz praktyczno-techniczne nie są zadawane, z wyjątkiem ćwiczeń pisemnych mających na celu usprawnienie motoryki małej. Dla uczniów klas IV-VIII wprowadzono zasadę, że prace domowe są nieobowiązkowe oraz nieoceniane. Zamiast tradycyjnych ocen, uczniowie otrzymują od nauczycieli informacje zwrotne na temat poprawności wykonania zadania oraz jego jakości.
Neuromarketing to stosunkowo nowa dziedzina, która zyskuje coraz większą popularność w świecie biznesu. Polega ona na wykorzystaniu wiedzy z dziedziny neurobiologii, psychologii oraz innych nauk związanych z funkcjonowaniem mózgu, w celu zrozumienia i uzyskania możliwości wpływu na decyzje zakupowe konsumentów. Co warto wiedzieć o neuromarketingu? Sprawdźmy!
Absolwenci szkół Żaka mają wyjątkową okazję do otrzymania dodatkowego wsparcia finansowego w formie vouchera zakupowego. W ramach akcji "Pochwal się swoim świadectwem i zgarnij voucher Allegro!" Żak oferuje pierwszym 500 absolwentom, którzy zechcą podzielić się swoim osiągnięciem edukacyjnym, voucher o wartości 50 zł do wykorzystania na zakupy w serwisie.
Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.
Projekt Dzień przedsiębiorczości skierowany jest do uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych. Sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji dotyczących ich dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.
Poprzez kilkugodzinne praktyki w wybranym miejscu pracy uczniowie i uczennice mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania. Bardzo istotne jest również włączenie środowiska dorosłych do przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy oraz zaktywizowanie przedsiębiorców na rzecz edukacji.
Archibald zaprasza na wakacyjne kursy stacjonarne dla młodzieży.
Wybór ścieżki kariery to jedno z najważniejszych życiowych decyzji. Dla osób, które poszukują zawodu łączącego pasję do liczb z odpowiedzialnością i stałą nauką, technik rachunkowości wydaje się być doskonałym wyborem. To zawód z kręgu administracyjno-usługowego, który staje się coraz bardziej kluczowy w każdej, nawet najmniejszej firmie czy instytucji. Jego rola polega na zarządzaniu szeroko pojętą rachunkowością, co obejmuje między innymi księgowanie faktur, rozliczanie świadczeń, przygotowywanie sprawozdań finansowych oraz analiz.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku organizuje zajęcia dla uczniów w ramach projektu biologia i chemia po akademicku.
Zajęcia będą prowadzone w formie stacjonarnej i adresowane są do uczniów klas trzecich i czwartych szkół ponadpodstawowych. Tematyka warsztatów obejmuje m.in.: dziennikarstwo, komunikację, media społecznościowe i bezpieczeństwo w sieci.
Cloud computing to termin, który stał się ostatnio bardzo popularny w branży IT. Niewątpliwie niesamowicie ułatwia pracę, dzięki czemu jest tak chętnie wybierany przez wiele osób. Jednakże wraz z coraz większą popularnością usług w chmurze, przedsiębiorstwa zaczynają zdawać sobie sprawę nie tylko z korzyści, ale też i z wyzwań, jakie niesie ze sobą ta technologia. Co zatem można zyskać, a na co trzeba uważać? Przekonajmy się!
Do udziału w konkursie zapraszamy pełnoletnich uczniów dwóch ostatnich klas szkół średnich – techników i liceów – z województwa podlaskiego, którzy chcą podjąć się rozwiązania problemu ważnego z punktu widzenia społeczności, w których żyją, uczą się czy odpoczywają. Zaproponowane rozwiązanie ma wykorzystywać energię pochodzącą z alternatywnych źródeł, np. słońca, wiatru czy wody. W projekcie mogą wziąć udział indywidualni uczestnicy lub zespoły liczące maksymalnie trzy osoby. W przygotowaniu pracy konkursowej pomocą służą eksperci organizatora konkursu, białostockiej firmy Electrum oraz partnera merytorycznego – Stowarzyszenia Rzeczników Nauki.
KSA to zespół artystycznych szkół policealnych oferujących kreatywne i przyszłościowe kierunki takie jak: projektowanie mody, kreatywna fotografia, projektowanie wnętrz, visual merchandising, aktorstwo, choreografia, reżyseria oraz konstrukcja ubioru. Naukę fotografii i projektowania mody można podjąć również w j. angielskim, w grupach międzynarodowych (Fashion Design School, School of Creative Photography).
15 marca Akademia Górniczo-Hutnicza organizuje Dzień Liczby Pi. Wydarzenie adresowane jest do uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej oraz zainteresowanych uczniów początkowych klas szkół średnich.
Zapraszamy ambitnych, kreatywnych uczniów do udziału w konkursie stypendialnym, gdzie oferujemy trzy rodzaje stypendiów: akademickie, muzyczne oraz artystyczne. Stypendia obejmują cały okres nauki w liceum (4 lata) lub dwa ostatnie lata zakończone maturą A Level. Program prowadzony jest w języku angielskim.
W dzisiejszych czasach ogromna ilość danych jest generowana każdego dnia. W związku z tym umiejętność prezentowania informacji w sposób interesujący i zrozumiały jest niezwykle istotna, a szczególnie w tak prężnie rozwijającej się branży, jaką jest IT. Co zatem można zrobić, aby przedstawiona wizualizacja była zarówno czytelna, jak i ciekawa dla odbiorcy? Przekonajmy się.
Masz świadectwo ukończenia szkoły średniej lub branżowej? Możesz otrzymać 1 z 500 voucherów na zakupy w serwisie Allegro. Pierwszych 500 szczęśliwców otrzyma voucher o wartości 50 zł.
Brak wykształcenia średniego utrudnia Ci rozwój zawodowy? Nie zniechęcaj się. Na naukę nigdy nie jest za późno. Z Żakiem możesz zdobyć wykształcenie średnie w rok. Poznaj eLO!
Bezpłatne studia w WSPiA, zakwaterowanie w mieszkaniu uczelnianym, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej oraz cenne upominki rzeczowe to nagrody, które można wygrać w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie. Jak co roku Konkurs organizuje WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Na zgłoszenia do VII edycji wydarzenia czekamy do 15 stycznia 2024 r.
W dzisiejszych czasach branża IT rozwija się w ekspresowym tempie, a wraz z nią rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z różnych dziedzin. Aby zdobyć pracę w tej dziedzinie, ważne są odpowiednie kompetencje, które będą wymagane przez pracodawców. O czym konkretnie mowa? Sprawdźmy to!
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności