Edukacja - informacje

Terminy ferii:  ferie 2023, ferie 2024
Zapisz się do TEB Edukacji do 4 lipca i odbierz 20% zniżki w czesnym na II semestrze nauki.
10 czerwca o godz. 10:00 na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (al. Kraśnicka 2d) odbędzie się uroczyste podsumowanie etapu regionalnego konkursu „Geniallne Miejsca”. Jest to pierwsza edycja ogólnopolskiego przedsięwzięcia, które ma na celu zaangażowanie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w odkrywanie piękna małych ojczyzn oraz jednoczesne rozwijanie kompetencji cyfrowych.
9 czerwca w Instytucie Fizyki UMCS (Pl. M. Curie-Skłodowskiej 1) odbędzie się finał konkursu „Rok przed maturą – fizyka” zaś 13 czerwca w Instytucie Matematyki UMCS będzie miał miejsce finał „Roku przed maturą – matematyka”. Obie inicjatywy adresowane są do uczniów przedostatnich klas szkół średnich. Konkursy rozpoczynają się o godz. 9:00, zaś ogłoszenie wyników i wręczenie nagród z udziałem nastąpi o godz. 15:00 (czwartek) i godz. 16:00 (poniedziałek) w auli Instytutu Informatyki UMCS.
Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego organizuje dla uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 14-19 lat z całej Polski bezpłatne warsztaty z ekonomii eksperymentalnej „Pogromcy mitów ekonomicznych”.
Mecz badmintona pomiędzy prof. dr. hab. Stanisławem Roszakiem i dr. hab. Radosławem Biskupem, prof. UMK będzie zwieńczeniem atrakcji, które na 1 czerwca przygotował Wydział Nauk Historycznych. Wydarzenie adresowane jest do społeczności szkół średnich oraz studentów i studentek.
Rozpoczęły się zapisy na kolejną edycję niezwykle popularnego wśród młodzieży konkursu językowego pn. Wielki Test Języka Angielskiego "Challenge Accepted".
Dynamiczne pokazy i prezentacje wyposażenia służb mundurowych, „Mecz Przyjaźni” w Futsalu z udziałem wojsk amerykańskich, zawody sportowe oraz konferencja i seminarium naukowe dotyczące zagrożeń i konfliktów zbrojnych – to tylko wybrane punkty programu IX edycji Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa, organizowanego przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Impreza w tym roku zyskała szczególną rangę ze względu na Patronat Honorowy Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Uniwersytet Dziecięcy UMCS rozpoczyna obchody 10-lecia istnienia. Wspólnie z AZS UMCS jednostka organizuje I Mistrzostwa Polski w Płukaniu Lubelskiego Bursztynu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 28 maja br., w godz. 10.00-14.00 w Centrum Kultury Fizycznej UMCS (ul. Langiewicza 22, Lublin).
Atticus organizuje kursy języka hiszpańskiego dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz młodzieży w wieku 13-19 lat.
Szkoła Policealna Gloker prowadzi rekrutację na rok szkolny 2022/2023.
Wtorek, 24 maja to pierwszy dzień tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Zdający podejdą kolejno do egzaminów z: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Łącznie do egzaminu zostało zgłoszonych ponad 502 600 ósmoklasistów z prawie 12 600 szkół oraz ok. 7 150 uczniów będących obywatelami Ukrainy z ok. 2 500 szkół.
Zadaniem opiekuna medycznego jest dbanie o podstawowe potrzeby osoby starszej, chorej lub niesamodzielnej, która jest pod jego opieką. Opiekunowie medyczni pracują w sanatoriach, hospicjach, szpitalach, fundacjach, dziennych centrach dla seniorów oraz domach opieki i pomocy społecznej, ale są też zatrudniani prywatnie. To zawód, do którego trzeba mieć powołanie – jest ono tak samo ważne jak wiedza i doświadczenie, zdobywane odpowiednio w szkole oraz na praktykach.
Ośrodek Nauczania Języków Obcych Just Time organizuje półkolonie językowe dla dzieci.
International House zaprasza na wakacyjne kursy angielskiego dla młodzieży. Zajęcia będą odbywać się w formie stacjonarnej oraz online.
Collegium Medyczne Medica przygotowało limitowaną czasowo ofertę dla kandydatów - 25% zniżki w czesnym. Promocja trwa do 22 maja.
Podkarpacka młodzież zdecydowanie potępia rosyjską inwazję na Ukrainie i jest gotowa na walkę w obronie ojczyzny – tak wynika z badań przeprowadzonych na początku wojny przez pracowników WSPiA. Ankieta dotycząca poglądów młodzieży na temat konfliktu zbrojnego u wschodnich sąsiadów pozwoliła na opracowanie raportu pt. „Ryzyko wojny we współczesnym świecie”.
Ośrodek Rozwoju Edukacji zachęca do udziału w konkursie grantowym realizowanym w ramach projektu „Szkolenia i doradztwo dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego”. Maksymalna wartość grantu dla jednego organu prowadzącego wynosi 350 tys. zł.
Do 4 maja br. można nadsyłać prace w konkursie „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Zachęcamy uczniów klas VI szkół podstawowych do przesyłania zgłoszeń za pośrednictwem aplikacji „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne”.
14 aktualnych tematów złoży się na cykl „Wykładów Otwartych” przygotowanych przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą głównie dla uczniów z podkarpackich szkół średnich. Podczas spotkań z młodzieżą poruszone zostaną tematy dotyczące m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. Wykłady w formie on-line odbywać się regularnie od 23 marca do 5 kwietnia 2022 r.
Ponad 300 tysięcy uchodźców z Ukrainy znalazło schronienie w Warszawie. Większość z nich nie zna języka polskiego, co znacznie utrudnia odnalezienie się w nowych warunkach.
Aby im ulżyć, Akademia Finansów i Biznesu Vistula organizuje darmowy kurs języka polskiego. Lekcje będą odbywać się zdalnie. 
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności