aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja

Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Projekt edukacyjny „Wakacje z HISTAR-em” to inicjatywa organizowana przez Wydział Historii i Archeologii UMCS od 2023 roku. Jego celem jest zapoznanie młodych uczestników z nowoczesną formą edukacji i nauki (m.in. historii), jak również zwiększenie sprawności myślenia, projektowania, rozwijania własnej wyobraźni, ćwiczeniu abstrahowania – jednym słowem – trening kreatywności.
Latem pragniemy korzystać z czasu wolnego, dobrze się bawić, wypocząć i odreagować stres. Jednak, żeby wakacje były naprawdę udane, muszą być bezpieczne i zakończone szczęśliwym powrotem do domu. O tym jak unikać kłopotów i radzić sobie w trudnych sytuacjach opowiadają eksperci w serii podcastów „Bezpieczne wakacje”.
Uniwersytet Dolnośląski organizuje bezpłatne, indywidualne konsultacje z psychologiem dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat.
Archibald organizuje stacjonarny wakacyjny kurs angielskiego dla młodzieży. Jego celem jest przełamanie bariery w swobodnej komunikacji w tym języku.
W nadchodzącym roku szkolnym czeka nas znacząca zmiana w systemie edukacji. Minister Edukacji Barbara Nowacka podpisała projekty rozporządzeń, które zmieniają podstawę programową kształcenia ogólnego dla 18 przedmiotów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Od 1 września nauczyciele i uczniowie będą pracować ze zmienioną podstawą programową, która została ograniczona o około 20% w zakresie treści nauczania. Zmiany te mają na celu stworzenie więcej czasu na spokojniejszą i bardziej dogłębną realizację programów nauczania.
Open space to fraza używana do opisu dużej otwartej przestrzeni biurowej. W tym systemie oznacza, że biurka pracowników poustawiane są tuż obok siebie, bez ścian działowych lub innego podziału na sektory. Praca w open space niesie za sobą wiele korzyści, lecz ma również wady. Jakie? Przekonajmy się!
Akademicki Związek Sportowy Klub Uczelniany Politechniki Opolskiej zaprasza dzieci na półkolonie letnie.
Według danych VULCAN-a, choć często dyskutuje się nad problemem zatłoczonych klas, rzeczywistość przedstawia bardziej złożony obraz. W Polsce aż 35% oddziałów w szkołach to grupy mniejsze niż 18 uczniów, a pojedyncze przypadki jednoosobowych klas również nie są rzadkością. Z uwagi na sytuację demograficzną i malejącą liczbę uczniów, liczba małych oddziałów będzie wzrastać.
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na zdrowie i estetykę swojego uzębienia, co sprawia, że zawód higienistki stomatologicznej cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Prywatne gabinety dentystyczne stają się coraz bardziej popularne, a długie kolejki pacjentów świadczą o wysokim zapotrzebowaniu na wykwalifikowany personel medyczny. Szkoła medyczna (policealna) Żak oferuje dwuletnie, bezpłatne kształcenie na kierunku Higienistka stomatologiczna, które przygotowuje przyszłych specjalistów do pracy w tej dynamicznie rozwijającej się branży.
W każdym miejscu zatrudnienia obowiązują odpowiednie zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, zależne od rodzaju zajmowanego stanowiska. Przepisy te mają za zadanie przede wszystkim zapobiegać zagrożeniom zdrowia i życia pracowników podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Jednak co w przypadku osób pracujących zdalnie? W jaki sposób powinny one przestrzegać zasad bezpieczeństwa? Sprawdźmy!
Obowiązkowe zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w ramach godzin wychowawczych, rezygnacja z przedmiotu historia i teraźniejszość dla uczniów, którzy rozpoczynają naukę w szkołach ponadpodstawowych – to najważniejsze zmiany, jakie wprowadza podpisane 20 maja br. przez Ministra Edukacji rozporządzenie w sprawie ramowych planów nauczania. Rozporządzenie wchodzi w życie 1 września 2024 r.
Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej i masz talent do rysowania? A może po prostu lubisz kreatywne wyzwania? Mamy dla Ciebie niesamowitą okazję! Zaprojektuj maskotkę naszej uczelni i zgarnij super nagrody!
Uniwersytet Dziecięcy UMCS we współpracy z Prywatną Szkołą Podstawową i Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Lublinie oraz III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej organizują zajęcia przygotowujące do udziału w olimpiadach przedmiotowych – Otwarte Koła Olimpijskie UMCS. Udział w inicjatywie jest bezpłatny.

W nowoczesnym świecie medycznym, zawód asystentki stomatologicznej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to profesja, która wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim umiejętności praktycznych. Szkoła Policealna Teb Edukacja oferuje kurs kształcący w zawodzie asystentki stomatologicznej z elementami implantologii, który trwa zaledwie dwa semestry.
Szkoła Policealna Żak oferuje kierunek technik masażysta, który jest doskonałą propozycją dla osób pragnących pracować w dynamicznie rozwijającej się branży zdrowia i urody. To idealna ścieżka edukacyjna dla tych, którzy nie wyobrażają sobie codziennej rutyny w biurze i pragną bezpośrednio wpływać na poprawę samopoczucia innych.
Praca w branży IT często wiąże się z natłokiem obowiązków, dużym stresem, presją czasu i goniącymi deadlinami. Nie od dziś wiadomo, że psy, koty, czy inne pupile pozwalają rozładować napięcie, odstresować się i utrzymać dobry humor. Dlatego też warto pozwolić pracownikom na przyprowadzanie swojego pupila do miejsca pracy. Jakie są inne, pozytywne strony takiego rozwiązania? Przekonajmy się!
W erze cyfryzacji i wszechobecnych technologii, kierunek technik informatyk w Teb Edukacja staje się idealnym wyborem dla młodych pasjonatów IT. To nie tylko możliwość zdobycia solidnego zawodu, ale także otwarcie drzwi do dalszej edukacji na poziomie wyższym. Kurs technika informatyka, łączący w sobie elementy praktyczne z solidną dawką teorii, przygotowuje do pracy w dynamicznie rozwijającej się branży IT, oferując jednocześnie opcję zdawania matury i kontynuowania nauki na studiach.
Teb Edukacja, znana sieć edukacyjna w Polsce, rozpoczęła nabor na rok akademicki 2024 już 1 kwietnia 2024 roku, oferując atrakcyjne zniżki dla wczesnych zapisów. Osoby, które zdecydują się na zapis do końca kwietnia, mogą skorzystać z 15% zniżki na czesne w drugim semestrze nauki. Aby otrzymać zniżkę, wystarczy podczas zapisu użyć kodu promocyjnego: FIRSTMINUTE.
W Polsce coraz więcej młodych ludzi staje przed wyborem odpowiedniej ścieżki edukacyjnej po zakończeniu gimnazjum czy szkoły podstawowej. Jedną z opcji, która zyskuje na popularności, jest technikum, które oferuje unikalne połączenie edukacji średniej z przygotowaniem zawodowym. TEB Edukacja, jako jedna z wiodących instytucji edukacyjnych, proponuje programy techniczne, które mogą być atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych liceów ogólnokształcących.
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie społeczne na opiekę nad osobami starszymi i niesamodzielnymi, Żak oferuje kierunek opiekun medyczny, który przygotowuje do pracy w tym coraz bardziej poszukiwanym zawodzie. Jako zawód niezbędny w starzejącym się społeczeństwie, opiekun medyczny to idealna propozycja dla osób o dużym poczuciu empatii, które pragną realnie pomagać innym.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności