aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Boccia 2023 - Wojewódzki Turniej o Puchar Rektora UMCS

Boccia 2023 - Wojewódzki Turniej o Puchar Rektora UMCS

VI Wojewódzki Turniej o Puchar Rektora UMCS „Boccia 2023” dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami odbędzie się 8 grudnia 2023 r. w godz. 10:00-14:00 w halach sportowych Centrum Kultury Fizycznej UMCS (ul. Langiewicza 22 w Lublinie).

Boccia to dyscyplina paraolimpijska wywodząca się z włoskiej gry bule. Jest grą integracyjną, lecz mogą w niej uczestniczyć także osoby pełnosprawne. Boccia kształtuje sprawność fizyczną, umożliwia również działanie w duchu tolerancji i wzajemnego szacunku.

Lubelskie rozgrywki odbędą się w parach, w pozycji siedzącej (dowolna konfiguracja par pod względem sprawności i płci). W zawodach swój udział potwierdzili uczniowie oraz absolwenci szkół specjalnych z Lublina, członkowie stowarzyszeń na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz zawodnicy Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” Lublin.

Organizatorzy: Centrum Kultury Fizycznej UMCS, Fundacja Akademia Odkrywców Sportu UMCS, Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem” UMCS oraz Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Wsparcia Psychologicznego UMCS.

ostatnia zmiana: 2023-12-04
Komentarze
Polityka Prywatności