Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020

22 marca – konferencja „Współczesna edukacja” dla dyrektorów i pracowników placówek oświatowych

Jak powinna funkcjonować placówka oświatowa w dobie zagrożenia atakami terrorystycznymi? W jaki sposób chronić młodzież przed destrukcyjnym wpływem sekt i radyklanych ugrupowań? Jak motywować i wspierać nauczycieli? Aktualne wyzwania, szanse i zagrożenia dotyczące współczesnej edukacji będą prezentowane w ramach otwartej konferencji dla pracowników placówek oświatowych organizowanej przez Collegium Civitas w dniu 22 marca w Pałacu Kultury. Wstęp wolny.

Wydarzenie jest częścią cyklu Szkoła XXI wieku adresowanego do szeroko rozumianej społeczności szkolnej, a w szczególności do dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, pedagogów szkolnych i psychologów pracujących z młodzieżą.

Podczas konferencji odbędzie się 6 sesji tematycznych prowadzonych przez ekspertów z Collegium Civitas, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Ignatianum w Krakowie. O obowiązkach prawnych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na terenie placówki będzie mówił Grzegorz Cieślak z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas. Pułapki współczesnej duchowości oraz możliwości przeciwdziałania działaniom sekt przedstawi dr Agnieszka Bukowska.
Zagrożenia wynikające z ruchów migracyjnych przedstawi Krzysztof Tomaszycki, Kierownik Pracowni Badań Zagrożeń Społecznych Collegium Civitas.

W drugiej części spotkania, dr Agnieszka Knap Stefaniuk z Akademii Ignatianum w Krakowie omówi oczekiwania współczesnych pracodawców i nowe role nauczycieli w organizacji, a dr Wioleta Karna z Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawi metody i wyzwania związane z motywowaniem pracowników placówek edukacyjnych. Konferencję zakończy wystąpienie dr Łukasza Burkiewicza dotyczące zarządzania kulturą w kontekście wyzwań edukacyjnych i potrzeb rynku pracy.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy uprzejmie o rejestrację: https://wspolczesnaedukacja.evenea.pl/

Konferencja odbędzie się 22 marca 2018 r., w czwartek, w siedzibie Collegium Civitas w Pałacu Kultury przy pl. Defilad 1. Miejsce wydarzenia: Aula A, XII piętro.

Więcej informacji: Agnieszka Krasińska-Gawrych, koordynator ds. projektów marketingowych
e-mail:agnieszka.gawrych@civitas.edu.pl

oraz na naszej stronie https://www.civitas.edu.pl/pl/uczelnia/kalendarium/coaching-i-psychologia-perspektywy-szanse-zagrozenia

Serdecznie zapraszamy!


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-06 13:40:25
Komentarze

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
ef_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura WSBiNoZ 4
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności