Terminy ferii:  ferie 2023, ferie 2024

Tydzień z Filologią na UwB

Uniwersytet w Białymstoku zachęca do udziału w Tygodniu z Filologią. Akcja skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich i nauczycieli.

Norwid, Sękowski, „Ballady i romanse”, bohaterki Słowackiego, podlaska kuchnia w XIX wieku, czy zabawy z polsko-rosyjskimi homonimami – m.in. takie wykłady online przygotowali dla uczniów i wszystkich zainteresowanych filolodzy z Uniwersytetu w Białymstoku w ramach akcji Tydzień z Filologią UwB. Jej pierwsza odsłona rozpocznie się 28 lutego, druga – 28 marca. Chętni mogą się już zgłaszać.

- Nasza akcja Tydzień z Filologią UwB kierowana jest przede wszystkim do młodzieży ze szkół średnich oraz nauczycieli, którzy chcieliby utrwalić i poszerzyć wiedzę nie tylko na tematy, przewidziane w programie nauczania, ale też poznać szerszy kontekst różnych zjawisk oraz procesów literackich, kulturowych i językowych. Do udziału w akcji zapraszamy również wszystkie osoby zainteresowane - nie tylko ze szkół - mówi dr hab. Monika Bednarczuk, jedna z organizatorek „Tygodnia z Filologią UwB”.

Tegoroczna akcja będzie miała dwie odsłony. Pierwsza rozpocznie się 28 lutego i potrwa do 4 marca. Druga odbędzie się w dniach 28 marca – 1 kwietnia. Podczas wykładów, które będą prowadzone online, przedstawiciele polonistyki, rusycystyki, romanistyki i amerykanistyki przybliżą młodzieży zagadnienia związane z nowoczesnymi badaniami z zakresu językoznawstwa, literatury i kultury. Jak zapewniają organizatorzy akcji - każdy znajdzie coś dla siebie

Szczegółowy program


data ostatniej modyfikacji: 2022-02-28 13:39:34
Komentarze
Polityka Prywatności