Terminy:  ferie 2021, ferie 2022

The Palms uczy tak, żeby dzieci mówiły

Czy Twoje dziecko zna dużo słówek po angielsku, ale nie umie ich używać? Czy Twoje dziecko uczy się kilka lat angielskiego i nadal nie potrafi porozumiewać się po angielsku na wyjazdach zagranicznych? The Palms dobrze wie, co trzeba zrobić w takich sytuacjach! W szkole uczą tak, żeby dzieci mówiły!

Uczymy nawyków mówienia po angielsku

W szkole językowej The Palms od pierwszej lekcji wprowadzamy mówienie pełnymi zdaniami i „classroom language”, który uczy dzieci mówienia po angielsku w konkretnych sytuacjach szkolnych. Kiedy dzieci przekraczają próg naszej szkoły, od razu witają się po angielsku. Na zajęciach podają sobie karty do gry i używają zwrotów grzecznościowych po angielsku, a kiedy wchodzą do sali spóźnione – wiedzą jak przeprosić po angielsku. Dobre nawyki zostają na długo, a dzieci z łatwością przenoszą szkolne rytuały na inne sytuacje w życiu.

Inspirujemy do mówienia przez całą lekcję

Podczas lekcji w The Palms panuje pewien określony porządek: powitanie, powtórka, gra językowa, ćwiczenie przy stole, gra na dywanie, gra na tablicy interaktywnej. Ten ciąg powtarza się kilkukrotnie. Liczba powtórek i ćwiczeń na jednej lekcji powoduje, że dzieci przyswajają nowy materiał podczas lekcji – wystarczy dobra frekwencja i wyniki nauki widać jak na tacy. Dodatkowo, każde ćwiczenie inspiruje dziecko do wypowiedzenia pełnego zdania, a jeśli w grupie jest ośmioro dzieci, to każdy jeszcze kilkanaście razy usłyszy wypowiedź kolegów i koleżanek. Efekty mówienia pełnymi zdaniami gwarantowane!

Przełamujemy barierę mówienia podczas grania w gry

Gry językowe są najważniejszym filarem metody Five Stars Method, którą stosujemy w The Palms. Sprawdzają się idealnie w nauce języków (nie tylko u dzieci), bo element strachu i lęku dotyczący mówienia w obcym języku jest przykryty przez element rywalizacji i chęci wygranej. Dzieci łatwo zapominają, że są na lekcji angielskiego i podlegają procesowi nauki. Dla nich liczy się gra i zabawa, a nauczyciel zadba o to, aby w trakcie gry mówiły wyłącznie po angielsku, używając nowych słówek i potrzebnych w danej chwili konstrukcji gramatycznych. W rezultacie dzieci mają więcej przyjemności z nauki i więcej mówią - o to nam przecież właśnie chodzi!

Uczymy mówić przy przedstawieniach teatralnych

Co roku organizujemy festiwal teatralny „Akiki’s Theatre Show”, w czasie którego każda grupa dziecięca z naszej szkoły ma okazję wystąpić na scenie w anglojęzycznych bajkach. To duże wydarzenie szkolne dla wszystkich placówek The Palms (Kabaty i Miasteczko Wilanów). Dzieci przygotowują swoje przedstawienia przez kilka miesięcy na każdej lekcji, uczą się swoich ról, aby w pewnej chwili zacząć tworzyć z nich inne, podobne zdania. Trochę dla zabawy, trochę dla przekory podmieniają słówka w zdaniach, zaczynają do rodziców zwracać się po angielsku w różnych sytuacjach zbliżonych do sytuacji z bajki. Mówienie w obcym języku staje się częścią ich życia. Metoda pracy przy teatrzykach przynosi oszołamiające efekty!

Zapraszamy do szkoły The Palms w Miasteczku Wilanów, ul. Sarmacka 22 lub The Palms Ursynów przy al. KEN 19. Na początku września możesz skorzystać z bezpłatnych lekcji pokazowych! Sprawdź grafik!

Przed zapisaniem dziecka na kurs językowy organizujemy bezpłatne spotkanie z metodykiem szkoły w celu dobrania odpowiedniego programu nauki oraz rodzaju kursu. Spotkanie można umówić korzystając z formularza kontaktowego na stronie www.thepalms.edu.pl.


data ostatniej modyfikacji: 2019-08-23 09:13:10
Komentarze
Polityka Prywatności