Terminy:  ferie 2021, ferie 2022

Liga Mistrzów na Politechnice- zawody robotów

17 czerwca roboty ponownie zaatakują Politechnikę Warszawską! Dzieci z całej Polski przyjadą, aby pokazać swoje programistyczne umiejętności i wziąć udział w zawodach SUMO Robotów LEGO! Event organizowany przez Fundacje Dociekliwego Alberta jest przeznaczony dla rodziców i dzieci ze szkół podstawowych, które zafascynowane są światem robotów! Moc atrakcji i emocji gwarantowany! Robo-piłkarze - wyjątkowe warsztaty TwojRobot.pl dostępne dla każdego dziecka!

Event odbędzie się 17 czerwca 2018 roku w godzinach od 9.00 do 18.00 na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej przy ulicy Koszykowej 75 w Warszawie. Organizatorzy, Fundacja Dociekliwego Alberta, Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej oraz TwojRobot.pl, serdecznie zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami do udziału w wydarzeniu.

Główną atrakcją będą oczywiście zawody SUMO robotów, podczas których dzieci własnoręcznie zbudują i zaprogramują roboty do walk. W wydarzeniu tym może wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej. Co roku ponad setka dzieci zjeżdża się z całej Polski, by wziąć udział w konkursie. Co najważniejsze, ci młodzi naukowcy mogą pochwalić się wiedzą z programowania często na poziomie akademickim!

Drugą propozycją jest "Konkurs Freestyle", który łączy pokolenia! Dziecko wraz z rodzicem może wspólnie przygotować wyjątkowego i funkcjonalnego robota, którego przyniosą w dniu zawodów. Tu kreatywność odgrywa największe znaczenie, głównym zadaniem jest zbudowanie robota z dowolnego materiału i przedstawienie publiczności. Doskonałym przykładem jest Mateusz z Konina, który wraz z dziadkiem w zeszłym roku przygotował robota grającego na cymbałkach, a przy okazji nauczył dziadka programować!

Zawodników, kibiców i odwiedzających, którzy przyjdą tego dnia na Politechnikę Warszawską, czeka wiele atrakcji. Zaczynając od warsztatów z robotyki TwojRobot.pl pt. "Robo-piłkarz" dla najmłodszych dzieci, które uwielbiają tworzyć i bawić się klockami LEGO, po pokaz VR, podczas których będzie można zaprojektować swój pokój! Dzieci będą mogły zmierzyć się z misją Minecrafta, robotycznymi Angry Birds, a także przejść przez labirynt sterowanym przez tablet robotem. Organizatorzy przygotowali również pokaz nowych technologii kół naukowych Politechniki Warszawskiej, jak i instruktorów Twojrobot.pl. Jest to idealna okazja, by rozwinąć pasję, rozbudzić chęć poznawania świata i dać dzieciom szansę na niesamowitą przygodę z nauką!


data ostatniej modyfikacji: 2018-06-11 10:58:41
Komentarze
Polityka Prywatności