Edukacja - artykuły

tag
Terminy:  ferie 2021, ferie 2022
W tym roku odbędzie się dziewiąta edycja Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej. Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, zainteresowanych naukami ścisłymi oraz technicznymi. Ponadto, w ramach akcji „Lato w mieście” uruchomiony został projekt "Eksperymentalne lato z chemią", zachęcający dzieci do nauki tego przedmiotu w przyszłości.
17 czerwca roboty ponownie zaatakują Politechnikę Warszawską! Dzieci z całej Polski przyjadą, aby pokazać swoje programistyczne umiejętności i wziąć udział w zawodach SUMO Robotów LEGO! Event organizowany przez Fundacje Dociekliwego Alberta jest przeznaczony dla rodziców i dzieci ze szkół podstawowych, które zafascynowane są światem robotów! Moc atrakcji i emocji gwarantowany! Robo-piłkarze - wyjątkowe warsztaty TwojRobot.pl dostępne dla każdego dziecka!
VI Festiwal Naukowy Skołowany Weekend odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej przy ul. Waryńskiego 1.
Politechnika Warszawska organizuje kursy programowania dla uczniów warszawskich gimnazjów i liceów oraz dla uczniów siódmych klas szkoły podstawowej. Celem zajęć jest nauka programowania w językach C++ i Java.
Zawody SUMO Robotów Lego dla dzieci odbędą się 21 maja na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75. Początek o godzinie 9:00.
Politechnika Warszawska zaprasza na "Warsaw Science Talks" czyli warsztaty i wykłady dla młodzieży, które odbędą się 8 i 9 kwietnia 2017 roku w PW.
Teatr Politechniki Warszawskiej zaprasza na spektakl "Mały Książę", który będzie można zobaczyć 5 listopada o godzinie 12:00 w Dzikiej Stronie Wisły. Wstęp wolny.
Od 24 września do 2 października 2016 roku potrwa XX Festiwal Nauki w Warszawie. W imprezie, podobnie jak w ubiegłych latach, bierze udział także Politechnika Warszawska.
Warszawscy gimnazjaliści mogą wziąć udział w bezpłatnym projekcie edukacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej "KLATRAT". Projekt odbędzie się w dniach 25-29 lipca 2016. Zapisy ruszyły 9 lipca i potrwają do wyczerpania puli 45 miejsc (decyduje kolejność zgłoszeń).
Festiwal Nauki Małego Człowieka odbędzie się w dniach 26-27.09.2015 w godz 10:00-16:00 na Wydziałach Fizyki oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz na dziedzińcu Wydziału Fizyki.
15 i 16 maja na terenie Kampusu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się Piknik Edukacyjny. Organizatorzy zapraszają wszystkich małych i dużych, samodzielnie, ze szkołą lub z rodziną.
Już po raz dziewiąty WIM PW zaprasza uczniów szkół średnich do uczestnictwa w Konkursie Wiedzy o Materiałach. Udział w nim otwiera drogę do zdobycia indeksu Wydziału Inżynierii Materiałowej przed egzaminem maturalnym i umożliwia uczestnictwo we wspaniałej przygodzie naukowej.
Politechnika Warszawska już po raz piąty organizuje Letni Obóz rekreacyjno-naukowy dla gimnazjalistów i licealistów. W 2014 roku Obóz odbędzie się w Polańczyku nad Soliną (Bieszczady) w dwóch terminach: od 26 lipca do 2 sierpnia 2014 roku (turnus dla gimnazjalistów) oraz od 2 do 9 sierpnia 2014 roku (turnus dla licealistów).
Po raz trzeci młodzież z warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będzie mogła poeksperymentować w laboratoriach chemicznych, fizycznych, czy też pracowniach architektonicznych Politechniki Warszawskiej.
Piotr Jaszkowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim wygrał "Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich - Matematyka". W nagrodę otrzymał laptopa ufundowanego przez rektora Politechniki Warszawskiej, która organizuje konkurs.
W sobotę 10 kwietnia 2010 Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki.
Od 5 sierpnia 2009 r. Politechnika Warszawska ogłasza dodatkową rekrutację na studia stacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie) na następujące wydziały i kierunki studiów:
W najnowszym zestawieniu TOP MBA 2009 została zakwalifikowana na 35 pozycji w Europie. Ranking bazuje na ocenach globalnych firm rekrutacyjnych.
Politechnika Warszawska zajęła I miejsce wśród uczelni technicznych, I miejsce w kategorii "Prestiż wśród pracodawców" oraz IV miejsce w ogólnym zestawieniu uczelni wyższych w kraju w rankingu Rzeczpospolitej i Wydawnictwa Perspektywy.
Politechnika Warszawska zaprasza kandydatów na studia w Politechnice Warszawskiej w dniach 21 i 22 marca br. W godz. 1000 – 1400 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej (Warszawa, Plac Politechniki 1) będzie można uzyskać informacje o wszystkich kierunkach i dowiedzieć się dlaczego warto zostać studentem Politechniki.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności