Terminy:  ferie 2022  ferie 2023

NANOPOLIS. UNIWERSUM PRZEZ LUPĘ

Tag: UMK
Strona www: www.umk.pl
Dział: edukacja

Apka, Sensor, Niuton i Esperanta – to bohaterowie świeżo wydanej, interaktywnej książki dla dzieci pt. „Nanopolis. Uniwersum przez lupę”, której akacja dzieje się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozwiązując zagadkę kryminalną, stworki-edukusy odwiedzają laboratoria, poznają naukowców oraz stosowane przez nich metody badań.

Książka ma charakter nieliniowy – czytelnik sam wybiera kolejność wątków (tropów w śledztwie), za którymi podąża, by rozwiązać zagadkę. Publikacja zawiera interaktywne zadania i eksperymenty, które dziecko może wykonać w domu z drobną pomocą opiekuna. Do książki dołączone są: pisak UV z latarką oraz torebka nasion “Kwietna łączka”.

„Nanopolis” nie tylko popularyzuje naukę i promuje UMK, ale rozbudza także ciekawość świata i naukowych pasji u dzieci, poszerza ich wiedzę o świecie, nauce i UMK. Młodzi czytelnicy kształtują umiejętność twórczego, samodzielnego myślenia i zespołowego rozwiązywania zadań, zyskują też pozytywny wizerunek świata nauki i uczą się czerpania przyjemności płynącej z czytania książek.

Merytoryczną zawartość książki zespół autorski konsultował z naukowcami różnych dyscyplin, których badania go zainspirowały. Autorka koncepcji i tekstu są pracowniczki Działu Promocji i Informacji: Kinga Nemere-Czachowska i Anna Bielawiec-Osińska (Programu „Absolwent UMK”), Anna Wielbińska (Toruński Festiwal Nauki i Sztuki), Liliana Radkiewicz (redakcja Portalu Informacyjnego). Ilustracje wykonał Jakub Sobczak (Katedra Projektowania Graficznego UMK).  

Publikacja nie jest przeznaczona do sprzedaży, ale można ją wygrać w kilku konkursach (https://absolwent.umk.pl/dzieci-kopernika/nanopolis/konkurs/). Trafi również do rąk słuchaczy Uniwersytetu Dziecięcego, a także do 150 szkół podstawowych z przeznaczeniem na nagrody dla najzdolniejszych uczniów. 

Książkę wydano z okazji 20-lecia Programu „Absolwent UMK”, w nawiązaniu do podobnej w charakterze publikacji „Psotopolis. Gigawędrówka” (https://absolwent.umk.pl/dzieci-kopernika/psotopolis/), wydanej w 2013 r.

Więcej na temat książki: https://absolwent.umk.pl/dzieci-kopernika/nanopolis/


data ostatniej modyfikacji: 2021-11-04 13:54:05
Komentarze
Polityka Prywatności