Terminy:  ferie 2021, ferie 2022

W środę I etap IV Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w WSPiA

Blisko 800 uczniów z 41 szkół z Podkarpacia, Małopolski, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego zgłosiło się do Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Konkurs po raz IV organizuje WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. I etap (szkolny) odbędzie się w środę 4 marca 2020 r. O godzinie 10:00 uczniowie zmierzą się z testem jednokrotnego wyboru złożonym z 30 pytań. Na odpowiedź będą mieli 30 minut. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody w tym bezpłatne studia w WSPiA.

Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów szkół średnich nie tylko z Podkarpacia. W trzech poprzednich edycjach w I etapie konkursu wzięło udział blisko 1500 uczniów, głównie ze szkół, w których działa prowadzona przez WSPiA Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa. W tym roku do konkursu zgłosiło się blisko 800 uczniów z 41 szkół średnich z województwa Podkarpackiego, Małopolskiego, Lubelskiego oraz Świętokrzyskiego.

I Etap (szkolny) Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie odbędzie się w środę 4 marca 2020 r. Napiszą go uczniowie m.in. w Rzeszowie, Krakowie, Tarnowie, Krośnie, Stalowej Woli, Jarosławiu, Kolbuszowej, Mielcu, Łańcucie, Sandomierzu, Biłgoraju. Etap szklony zorganizują również szkoły z Ropczyc, Staszowa, Rymanowa, Przemyśla, Strzyżowa, Kołaczyc, Jasła, Tyczyna, Ustrzyk Dolnych, Niska, Kamienia, Dynowa, Gorlic, Przeworska oraz Dębicy. W tych szkołach uczniowie punktualnie o godzinie 10:00 zmierzą się z testem jednokrotnego wyboru złożonym z 30 pytań. Na odpowiedź będą mieli 30 minut. Do II Etapu Konkursu przejdą uczestnicy, którzy otrzymają co najmniej 24 punkty (wyniki poznamy 16 marca).

II Etap konkursu, czyli Finał odbędzie się w siedzibie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej 1 kwietnia 2020 r. Podzielony będzie na dwie części. W pierwszej wszyscy zakwalifikowani uczniowie rozwiążą test złożony z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Na odpowiedzi będą mieli 30 minut. Do części II zakwalifikuje się 30 uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów z testu. W tej części Konkursu uczniowie będą udzielać pisemnej odpowiedzi na 1 zagadnienie wybrane z zestawu 3 pytań problemowych. Maksymalnie mogą zdobyć 5 punktów.

Konkurs w dwóch etapach wyłoni osoby z największą wiedzą z zakresu szeroko rozumianej problematyki bezpieczeństwa i prawa. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody ufundowane przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Do wygrania są m.in.: bezpłatne studia w WSPiA, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej na studia, bezpłatne miejsce w Wielomieszkaniowym Domu Studenckim WSPiA oraz nagrody rzeczowe.

Konkurs

Podkarpacki Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą po raz czwarty. Jest on elementem realizowanego przez Uczelnię unijnego projektu „Akademia Bezpieczeństwa WSPiA”. Konkurs ma na celu szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych postaw patriotycznych, popularyzację wiedzy na temat systemu obronności RP i obowiązków instytucji i obywateli w tym zakresie. Promuje umiejętności z zakresu zachowania się w sytuacjach kryzysowych, edukację obywatelską oraz wiedzę z zakresu różnych dziedzin prawa związanych z bezpieczeństwem. Tematyka i zagadnienia Konkursu oparte są na programie realizowanym podczas zajęć w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa.

Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie jest częścią realizowanego od kilku lat przez WSPiA programu edukacyjno-badawczego „Bezpieczna Przyszłość”. Przedsięwzięcie to jest także jedną z wielu form działalności, istniejącej od 2010 r. Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa prowadzonej przez WSPiA pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, we współpracy z Podkarpackim Kuratorem Oświaty. W zajęciach w ramach Akademii co roku uczestniczy około 1200 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z największych miast województwa podkarpackiego.

data ostatniej modyfikacji: 2020-03-03 14:00:18
Komentarze
Polityka Prywatności