Terminy:  ferie 2021, ferie 2022

Znamy zwycięzców Szkolnych Mistrzostw Menadżerskich

Uczniowie z Mielca i Koszalina to zwycięzcy trzeciej edycji Szkolnych Mistrzostw Menadżerskich. W dwudniowym finale, który rozegrany został 3 i 4 czerwca 2020 r. pokonali 14 trzyosobowych zespołów z całej Polski. Zadaniem uczniów było jak najlepsze poprowadzenie własnej firmy w branżowej symulacji firmy Revas. Partnerem Mistrzostw była WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższej oraz Revas Branżowe Symulacje Biznesowe.

Do finału III Szkolnych Mistrzostw Menadżerskich zakwalifikowało się łącznie 16 zespołów – 8 z klas licealnych i 8 z techników i szkół branżowych I stopnia. Zespoły reprezentowały Kraków, Białobrzegi, Warszawę, Kwidzyn, Przemyśl, Koszalin, Białystok, Gliwice, Łańcut, Tarnowskie Góry, Mielec i Lublin.

Co roku Mistrzostwa rozgrywane były w murach WSPiA. W tym roku jednak ze względu na pandemię koronawirusa finał zorganizowany został w formie on-line. Rozgrywka rozpoczęła się 3 czerwca 2020 r. Oparta była na Branżowych Symulacjach Biznesowych firmy Revas: “Salon kosmetyczny” oraz “Agencja eventowa”. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych symulatorów uczniowie mogli zdalnie podejmować realistyczne decyzje biznesowe m.in.: tworząc stanowiska, kupując sprzęt, zamawiając zasoby, zatrudniając pracowników i ustalając im wynagrodzenia, a także wykorzystują w swoim biznesie reklamy tradycyjne oraz internetowe.

Zwycięzcy

Najlepiej z tym zadaniem w kategorii klas licealnych poradzili sobie uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Drużynę Basia Beauty reprezentowali Tomasz Siembab, Kacper Czuchra, Bartosz Michoń oraz opiekun Barbara Pieróg. Kolejne miejsce zajęli drużyna Royal Beauty w składzie Jan Demkowski, Tymoteusz Niewiadomski, Filip Wójtowicz i opiekun Małgorzata Kowalczyk z IX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Bello z II LO w Tarnowskich Górach (skład: Maciej Żurecki, Karol Ligarski, Łukasz Pasek i opiekun Elżbieta Tomaszewska).

W kategorii techników i szkół branżowych I stopnia najlepsi okazali się uczniowie z Technikum Zawodowego w Koszalinie. Zespół Heliopartco. stworzyli Mariusz Klimas, Szymon Darnielewicz oraz Wojciech Markiewicz, a ich opiekunem jest Tomasz Sobczyk. Drugie miejsce zajął zespół Speeder z Technikum TEB Edukacja w Krakowie w składzie Ewa Ożóg, Bartosz Nowicki, Roksana Piszczek i opiekun Krzysztof Ciurka. Na podium znalazło się także Technikum Łączności nr 14 w Krakowie reprezentowane przez zespół KASIA w składzie Przemysław Szczepaniak, Jakub Ajchler, Dawid Wajda i nauczyciel Halina Siemińska.

Ogłoszenie wyników transmitowane było na profilu Revas na Facebooku https://www.facebook.com/watch/live/?v=253547996079430

Zwycięzcy otrzymali statuetki i cenne nagrody rzeczowe. Drobne upominki przewidziano także dla pozostałych uczestników. W ogłoszeniu zwycięzców uczestniczył m.in. Wojciech Pitura, Prezes zarządu firmy REVAS. – Gratuluje wszystkim finalistom odwagi i strategii. Podejmowaliście bardzo dobre decyzje, które często nas szokowały i zadziwiały. Pokazywały jednak waszą przedsiębiorczość i znajomość zasad panujące na rynku. Zrozumienie tych zasad będzie bardzo istotne przy prowadzeniu własnej firny. Dziękuję za zaangażowanie i gratuluję wytrwałości, która przyda się Wam w przyszłości. Warto wspomnieć także o ogromnej roli nauczycieli i opiekunów, którzy was prowadzili – tłumaczył Wojciech Pitura.

Według Elżbiety Szczepaniak, Prezesa zarządu Fundacji Przedsiębiorczości REVAS uczniowie pokazali, że praca zespołowa pozwala na osiągnięcie dużych sukcesów. – Cieszę się, że potrafiliście pracować razem i w zgodzie nad wspólnym projektem. Mam nadzieję, że po tegorocznym finale zostaniecie ambasadorami naszego konkursu w swoich szkołach. Życzę Wam także, żebyście, tak jak uczestnicy poprzednich finałów rozpoczęli prowadzenie własnego biznesu i radzili sobie na prawdziwym rynku, tak dobrze, jak w naszych symulacjach. Gratuluję także nauczycielom i mam nadzieję, że nadal będą kształcić młodych przedsiębiorczych ludzi – dodała Elżbieta Szczepaniak.

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie

Konkurs Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie skierowany jest do uczniów szkół średnich z całej Polski. Podzielony jest na dwie kategorie: Licea ogólnokształcące oraz Technika i Szkoły branżowe I stopnia. Realizowany jest z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych firmy REVAS. Mistrzostwa podzielone zostały na 3 etapy. Pierwszy to specjalne szkolenie dla nauczycieli pozwalające poznać zasady gry i możliwości symulatorów biznesowych. Drugi etap trwał dwa miesiące w formie uczniowskiej rozgrywki eliminacyjnej prowadzonej przez Internet. Podczas tej części każdy zespół musiał podejmować decyzje biznesowe w tygodniowych okienkach decyzyjnych. Trzeci etap to dwudniowa rozgrywka finałowa.

Głównym celem konkursu jest wykształcenie postaw przedsiębiorczych u uczniów szkół ponadpodstawowych biorących udział w projekcie. Uczestnicy konkursu zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Rozgrywka za pomocą symulatorów biznesowych ma także rozwijać kluczowe kompetencje m.in. umiejętności pracy w zespole, rozwiązywania problemów i stosowania technologii informatycznych. Jednym z założeń projektu jest także wzrost zainteresowania uczniów ekonomią i przedsiębiorczością. Dodatkowo konkurs prezentuje nauczycielom możliwości wykorzystania gier symulacyjnych w nauczaniu przedmiotów ekonomicznych.

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 3 ze względu na pandemię koronawirusa organizowane są w formie on-line. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Przedsiębiorczości REVAS. Konkurs współfinansowany jest przez Narodowy Bank Polski. Partnerami strategicznymi Mistrzostw są WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższej oraz Revas Branżowe Symulacje Biznesowe.

Szczegóły konkursu „Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie” można znaleźć na stronie https://www.fundacja.revas.pl/smm/

data ostatniej modyfikacji: 2020-06-05 15:13:32
Komentarze
Polityka Prywatności