Terminy:  ferie 2021, ferie 2022

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące UMK najlepsze w Polsce

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące znów najlepsze w Polsce! Swój doroczny ranking szkół ogłosił miesięcznik "Perspektywy".

Ranking "Perspektyw", obejmujący półtora tysiąca polskich liceów i techników, powstaje na podstawie wyników matur oraz sukcesów uczniów w olimpiadach przedmiotowych. O jego ostatecznym kształcie decyduje kapituła, na której czele stoi prof. dr hab. Jan Łaszczyk, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej i przewodniczący Komisji ds. Kształcenia KRASP.

W tegorocznym zestawieniu zwyciężyło działające przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące. To kolejny sukces tej szkoły, która kilkukrotnie stawała na podium rankingu "Perspektyw". Szkoła powstała 21 lat temu jako liceum tworzące warunki kształcenia dla najbardziej uzdolnionej młodzieży z całej Polski. Do ubiegłego roku funkcjonowała jako Gimnazjum i Liceum Akademickie, Od września 2019 r. nosi nazwę Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące. W szkole uczy się prawie 400 uczniów, z których połowa mieszka w internacie.

Drugie miejsce w rankingu zajęło XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie, a trzecie V LO im. Stanisława Witkowskiego w Krakowie.


data ostatniej modyfikacji: 2020-01-10 13:42:52
Komentarze
Polityka Prywatności