Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020

Dzień Rektorski dla dzieci w Uniwersytecie Wrocławskim

Dzień Rektorski odbędzie się 26 maja w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego przy pl. Uniwersyteckim 1. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich dzieci, które są ciekawe, jak wygląda świat akademicki z bliska, oraz ich rodziców i opiekunów.

Dzień Rektorski to coroczne, specjalne wydarzenie zainicjowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci, realizowane wspólnie z wrocławskimi uczelniami. Dla dzieci to wyjątkowa okazja do spotkania z przedstawicielami władz prestiżowych uczelni i odwiedzenia niedostępnych na co dzień miejsc na terenie uczelni. Podczas tegorocznego spotkania także nie zabraknie atrakcji. Rektor oprowadzi małych gości po swoim gabinecie, opowie o tym, jak wygląda jego praca, i zaprezentuje insygnia władzy rektorskiej. Dzieci będą mogły pytać o najbardziej nurtujące je kwestie. Zobaczą także, jak wygląda strój wizytowy rektora i będą mogły wziąć udział w sesji zdjęciowej.
W kolejnej części wydarzenia uczestnicy wraz z rodzicami wezmą udział w spacerze po Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego. Zwiedzą m.in.: Aulę Leopoldina, Oratorium Marianum, Wieżę Matematyczną.

Udział w Dniu Rektorskim jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.
Zapisy odbywają się przez formularz.

data ostatniej modyfikacji: 2018-05-21 12:27:12
Komentarze

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg
ATAS_220.gif
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
PUM_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności