Terminy:  ferie 2021, ferie 2022

KWSPZ patronem projektu społecznego NutriKIDS

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia z 2016 roku prawie 1 na 5 dzieci jest otyłych lub ma nadwagę, a z powodu chorób cywilizacyjnych współwystępujących z otyłością aż 16 mln ludzi umiera przedwcześnie, poniżej 70. roku życia. Jak można temu zapobiec? Właśnie takie pytanie zadała sobie grupa 10 uczennic V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Połączyła je pasja zdrowym stylem życia. W ten sposób powstał ich projekt społeczny o nazwie “NutriKIDS” w ramach platformy “Zwolnieni z Teorii”, którego głównym patronem i sponsorem jest Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia.

W ramach projektu licealistki realizują serię warsztatów skierowanych do 460 uczniów klas 1-3, krakowskich szkół podstawowych.

Warsztaty składają się z dwóch części:

  • teoretycznej, w której omówią m.in. rolę owoców i warzyw oraz zawartych w nich witamin, opowiedzą o szkodliwych substancjach oraz podkreślą jak ważne jest picie wody,
  • praktycznej, gdzie wraz z najmłodszymi wspólnie przygotują zdrowy posiłek, tak aby dzieci zobaczyły, że zdrowe odżywianie nie musi być trudne, a tym bardziej nudne.

"W ciekawy i przystępny dla dzieci sposób chcemy zarazić ich zdrowym stylem życia, a to że niedawno same byłyśmy dziećmi na pewno pomoże nam lepiej je zrozumieć i zdobyć ich zaufanie" podkreśla pomysłodawczyni "NutriKIDS" Sponsorem generalnym projektu jest Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, a działania zostały objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na Facebooku, wpisując NutriKIDS.


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-14 10:24:09
Komentarze
Polityka Prywatności