Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020

IV Ogólnopolski Turniej All-chemiczny

10 marca na Wydziale Chemii UMCS (Aula A, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 2) odbędzie się pierwszy etap IV Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy chemicznej wśród młodzieży, rozwijanie i stymulowanie ich aktywności naukowej oraz przełamanie niechęci do nauk ścisłych. Nowością w tegorocznej edycji jest specjalna nagroda dla laureatów - indeks na dowolną specjalność realizowaną przez Wydział Chemii UMCS.

Uczestnikami Turnieju mogą być uczniowie wszystkich typów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Podczas I etapu trzyosobowe drużyny uczestniczą w konkurencji teoretycznej oraz plakatowej. Osiem najlepszych zespołów, które przejdą do finału (8 czerwca 2018 r.), będą uczestniczyć w konkurencji laboratoryjnej. Wydarzenie cieszy się stale rosnącą popularnością - w tym roku do I etapu zarejestrowało się aż 40 drużyn.

Każda edycja Turnieju ma swoje hasło przewodnie. W poprzedniej była to "Radiochemia" - dla uczczenia 150. rocznicy urodzin Marii Curie-Skłodowskiej, patronki uczelni. W roku 2017 obchodzono również setną rocznicę powstania czasopisma "Przemysł Chemiczny". Ponadto 1 grudnia 2017, a więc w bieżącym roku szkolnym, przypada 150. rocznica urodzin Ignacego Mościckiego, prezydenta RP, wybitnego polskiego chemika, budowniczego polskiego przemysłu chemicznego oraz założyciela ww. czasopisma. "Technologia chemiczna" jako hasło przewodnie IV edycji wydało się organizatorom naturalnym wyborem.


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-07 10:04:35
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
ATAS_220.gif
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności