Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020

Testy Cambridge Young Learners English w International House

Testy dla dzieci Cambridge English: Young Learners, znane również jako Cambridge Young Learners English (YLE), są dla rodziców oraz nauczycieli wiarygodnym i obiektywnym sprawdzianem umiejętności ich podopiecznych, a dla dzieci przyjaznym sposobem pokazania im, jak dużo już potrafią i skuteczną zachętą do dalszej nauki.

Testy YLE przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat i mają trzy stopnie trudności:

  • Starters - poziom początkujący
  • Movers - poziom A1 (wg skali Rady Europy)
  • Flyers - poziom A2 (wg skali Rady Europy)

Sprawdzają praktyczny, żywy język. Składają się z trzech części: czytanie i pisanie, rozumienie ze słuchu oraz mówienie. Zależnie od poziomu trwają od 45 do 75 minut. Przeprowadzone mogą być w dowolnym terminie i miejscu wybranym przez instytucje kierującą uczniów na egzamin. Zazwyczaj jest to siedziba szkoły, podstawowej bądź językowej, w której dziecko uczy się angielskiego. Znajome otoczenie pomaga bowiem eliminować stres i ułatwia dziecku odnalezienie się w nowej sytuacji.

Dlaczego warto przystąpić do egzaminów YLE?

  • Egzamin YLE stanowi doskonały, niezależny sprawdzian oferty edukacyjnej danej placówki w zakresie nauczania języka angielskiego.
  • Testy YLE w sposób przyjazny i łagodny pozwalają dziecku zdobyć pozytywne doświadczenia wyniesione z pierwszych kontaktów z egzaminami. Test przebiega bezstresowo, ma formę przyjaznej rozmowy z egzaminatorem Cambridge English Language Assessment, który jest odpowiednio przygotowany do pracy z dziećmi. Przeprowadzenie egzaminu koordynowane jest przez polskiego opiekuna.
  • Badania pokazują, że dzieci lubią uczyć się do egzaminów YLE, a także je zdawać. Wiele zadań egzaminacyjnych polega między innymi na kolorowaniu, rysowaniu czy rozmowie z egzaminatorem, co bardzo zachęca i inspiruje dzieci.
  • Egzamin YLE to doskonały sposób, by pokazać dzieciom jak dużo już umieją, a tym samym zachęcić je do dalszej nauki.
  • Egzaminy YLE wzmacniają wiarę dziecka we własne możliwości, a przez to przyczyniają się do edukacyjnych sukcesów w przyszłości i nabycia umiejętności zdawania coraz trudniejszych egzaminów.

Organizatorzy zapraszają na kursy YLE w International House. Ich program bierze pod uwagę wymagania testów YLE. Dzieci opanowują wszystkie umiejętności językowe ocenione podczas egzaminu, a z uwagi na część ustną są zachęcane, by dużo mówiły po angielsku w czasie zajęć. Zdobywają w ten sposób większa praktykę i nabierają swobody oraz pewności w komunikowaniu się przy użyciu obcego języka.


data ostatniej modyfikacji: 2018-02-23 09:57:47
Komentarze

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
ef_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSZUiE-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Marek Żermoski
miniatura
Polityka Prywatności