Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020

ASTRONOMICZNA GALA W PIWNICACH

22 sierpnia w Centrum Astronomii UMK odbędzie się "Gala astronomiczna" dla licealistów i nauczycieli skupionych wokół Astrobaz Kopernik - czternastu przyszkolnych obserwatoriów astronomicznych znajdujących się w województwie kujawsko-pomorskim.

W programie spotkania przewidziane są wystąpienia pracowników Centrum Astronomii UMK na temat instrumentów znajdujących się w obserwatorium w Piwnicach oraz aktualnie prowadzonych badaniach naukowych. Uczniowie będą mieli szansę zapoznać się z pracą codzienną astronomów - zarówno jeśli chodzi o obserwacje, jak i symulacje komputerowe. Samodzielnie zaprojektują również obserwacje na 32-metrowym radioteleskopie RT4, który jest największym tego rodzaju instrumentem w Polsce, a następnie wykonają obserwacje i ich analizę. Spotkanie będzie także okazją, aby zaprezentować ofertę studiów na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK oraz poinformować o dostępnych programach stypendialnym (m.in. o konkursie "Olimpijczycy" dla laureatów krajowych konkursów i olimpiad przedmiotowych, realizowanym we współpracy z Fundacją Aleksandra Jabłońskiego i Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych). Wydarzenie stanie się również platformą do dyskusji nad przyszłością Astrobaz, które są unikatowym projektem edukacyjnym i wizytówką naszego regionu.

Wśród gości gali znajdą się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz samorządów lokalnych i szkół, którzy swoimi działaniami wspierają funkcjonowanie Astrobaz i promocję astronomii w regionie.

Spotkanie organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu przy merytorycznym wsparciu Centrum Astronomii UMK. Początek o godz. 16:00.


data ostatniej modyfikacji: 2017-08-21 09:04:56
Komentarze

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg
ef_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności