Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020
Kierunkowskaz to cykl otwartych spotkań dla uczniów szkół średnich w trakcie, których wykładowcy WSB oraz partnerzy biznesowi Uczelni podzielą się swoją wiedzą z zakresu: bezpieczeństwa, marketingu, pedagogiki, psychologii, socjologii, przedsiębiorczości oraz zarządzania.
Do 5 października 2018 r. będą przyjmowane zgłoszenia do XII edycji "Ligi starożytniczej". Program edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa kujawsko-pomorskiego jest współorganizowany przez Katedrę Filologii Klasycznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Władze Uczelni Lingwistyczno-Technicznej w Świeciu, Koło Naukowe Open Mind oraz Samorząd Studencki, zapraszają uczniów szkół średnich województwa kujawsko – pomorskiego do wzięcia udziału w konkursie Countless Names of Love.
Rusza XI edycja „Ligi starożytniczej” organizowanej przez Katedrę Filologii Klasycznej UMK, Oddział Toruński Polskiego Towarzystwa Filologicznego oraz Fundację Traditio Europae przy współpracy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 października.
Do udziału w drugiej edycji Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów zachęca Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jest ona skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych oraz uczniów starszych klas szkół podstawowych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 2 października.
Już we wrześniu Fundacja Aleksandra Jabłońskiego rozpocznie kolejny cykl warsztatów przyrodniczych pn. „Mały Naukowiec”. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 3-12 lat i obejmują tematykę związaną z fizyką, chemią, biologią, geografią czy astronomią.
22 sierpnia w Centrum Astronomii UMK odbędzie się "Gala astronomiczna" dla licealistów i nauczycieli skupionych wokół Astrobaz Kopernik - czternastu przyszkolnych obserwatoriów astronomicznych znajdujących się w województwie kujawsko-pomorskim.
W sobotę 8 kwietnia 2017 r. od godz. 9:00 na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przy ul. Lwowskiej 1 w Toruniu odbędzie się IV edycja „Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej”.
Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika po raz kolejny znalazło się w czołówce najlepszych liceów w kraju, zajmując trzecią pozycję w 19. edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, opublikowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu wraz z wydziałem Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy zaprasza licealistów na wykłady otwarte, które odbędą się w siedzibie uczelni przy ul. Młodzieżowej 31a w Toruniu oraz na wydziale w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 74. Na spotkania obowiązują zapisy.
„Dziatki & Dziadki" to projekt edukacyjny Fundacji Amicus UNC, w ramach którego zrealizowany zostanie cykl sześciu warsztatów, na które zaproszone są zespoły składające się z dzieci oraz opiekunów (dziadków, rodziców - wybór należy do uczestników).
Trwa nabór do III edycji Uniwersytetu Młodych. Są jeszcze dostępne miejsca na czterech profilach – programistycznym, chemicznym, graficznym i dziennikarskim.
W sobotę 8 października o godz. 9.00 w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odbędzie się inauguracja VII edycji Uniwersytetu Dziecięcego przy UMK. Indeksy odbierze niemal 350 dzieci, które z tą chwilą staną się studentami UD.
Fundacja Aleksandra Jabłońskiego zaprasza dzieci do udziału w warsztatach przyrodniczych „Mały Naukowiec”. Zajęcia będą odbywać się w Instytucie Fizyki UMK od września 2016 do czerwca 2017 r. Początek już 6 września.
Trwają zapisy na półkolonie letnie Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici – Straszydła, potwory i inne dzikie stwory.
Liceum Akademickie Zespołu Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazło się na drugim miejscu w Rankingu Liceów STEM 2016, opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy".
Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickie zaprasza w sobotę 9 kwietnia na Drzwi Otwarte.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika zaprasza na warsztat Zagadkowa przygoda profesora Młynka, który odbędzie się 9 kwietnia, godz. 11 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, ul. Władysława Łokietka 5, w Toruniu.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika zaprasza na warsztat ROBOTICA - bazgrzące maszynki, który przeznaczony jest dla rodziców z dziećmi w wieku gimnazjalnym. Zajęcia odbędą się 19 marca o godzinie 11:00 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, ul. Władysława Łokietka 5, w Toruniu.
Jeśli jesteś uczniem szkół gimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego zgłoś swój udział w I edycji konkursu "Ciekawość - pierwszy stopień do statystyki", którego pierwszy etap trwa do 29 stycznia. Do wygrania między innymi tablet, smartfon i aparat.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg
ATAS_220.gif
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
nowe_media_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Zbigniew Walkiewicz
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności