Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020

SZTUKA PROSTOTY SZUKA - Warsztaty dla dzieci i młodzieży

SZTUKA PROSTOTY SZUKA - Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na powakacyjne zajęcia z cyklu ‘Sztuka prostoty szuka’, który ma pobudzić u dzieci zdolności syntetycznego i konceptualnego myślenia. Początek zajęć stanowić będzie krótka wycieczka po galerii, podczas której uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć wystawę fotografii Anity Andrzejewskiej „Niespiesznie”.

Anita Andrzejewska wiele podróżuje i fotografuje. Wszystkie zdjęcia wzięte są z życia codziennego i pozostają w nurcie fotografii dokumentalnej. W serii prac zauważamy motywy ulubione przez Andrzejewską: portrety - zapisy spotkań i rozmów; pejzaże - sytuujące fotografie w konkretnym miejscu i wreszcie martwe natury i detale - jako części codzienności, idealne dopełnienie historii. Widać w nich dużo spokoju, trwania i ciszy. Kompozycja jest zawsze starannie wypracowana, zapisany moment zdaje się bardziej uniwersalny.

Na przykładzie prac artystki udowodnimy, że jednym z najważniejszych elementów dobrego zdjęcia jest jego kompozycja. Bardzo istotnym jej aspektem jest z kolei rozmieszczenie w kadrze elementów istotnych dla fotografowanego tematu. Wyjaśnimy jak to się dzieje, że pewne kompozycje fotograficzne wydają się nam harmonijne i odpowiednie dla przedstawianego tematu, a inne przypadkowe i nieuporządkowane. Za percepcję zdjęć, podobnie jak obrazów, rzeźb i innych dzieł sztuk wizualnych, odpowiada mechanizm, u podstaw którego leżą bardzo proste prawa. Wraz z uczestnikami warsztatów będziemy odkrywać te reguły.

Zajęcia adresowane są dla grup zorganizowanych jak i osób indywidualnych. Wstęp na podstawie biletu do galerii - ulgowy 3 zł, grupowy 15 zł. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona 56/622 63 39, 791 358 555.


data ostatniej modyfikacji: 2014-09-22 09:47:02
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
EF_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności