aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Znajdź nas na    
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Program "Cyfrowa Szkoła"

Dział: edukacja

Program "Cyfrowa Szkoła" realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. „Cyfrowa Szkoła - Jestem na TAK" to kampania popierająca ten pilotażowy program. W kampanii biorą udział specjalni Ambasadorzy, czyli: Katarzyna Grochola, Grażyna Wolszczak, Magdalena Wójcik, Tamara Arciuch, Wojciech Malajkat i Paweł Wilczak.

Czego w szkole nie lubiła się uczyć Tamara Arciuch? Dlaczego z e-podręczników chciałby się uczyć Wojciech Malajkat? Tego można dowiedzieć się ze spotu promującego innowacyjny program „Cyfrowa Szkoła".

- Kiedy ja chodziłam do szkoły jedynymi pomocami naukowymi były podręczniki w moim tornistrze oraz encyklopedia i słownik wyrazów obcych stojące na półce. To tam szukałam wiadomości z każdej dziedziny życia, tam, często bezskutecznie, usiłowałam rozwiewać swoje wątpliwości. Teraz wszystko sprawdzam w Internecie. Kiedy nie mam dostępu do sieci, czuję się nieswojo. A nasze dzieci? Dla nich komputer i Internet to chleb powszedni. To stamtąd czerpią całą wiedzę o otaczającym świecie. Dlatego tak ważny jest projekt MEN, dzięki niemu dzieci mądrze i zgodnie z prawem będą mogły korzystać z dobrodziejstw nowych technologii, mówi Grażyna Wolszczak - Ambasadorka programu „Cyfrowa Szkoła"

Program „Cyfrowa Szkoła" ma na celu rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych podczas codziennych lekcji. Podstawowym narzędziem dla uczniów i nauczycieli biorących udział w programie będą e-podręczniki.

E-podręcznik to więcej niż elektroniczna wersja tradycyjnej książki papierowej.  To wciągające, interaktywne treści, które zmieszczają w sobie opisy, gry edukacyjne, filmy, obrazy 3D oraz muzykę. Dzięki temu nauka może być ciekawsza i efektywniejsza.

Zgodnie z założeniami „Cyfrowej Szkoły" do 2015 r. powstanie 18 e-podręczników do 14 różnych przedmiotów. Będą one przeznaczone do użytku w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 

Poza tym projekt zakłada stworzenie aż 2 500 zasobów edukacyjnych, stanowiących uzupełnienie e-podręczników. Co ważne, wszystkie dostępne będą na wolnych licencjach - każdy będzie mógł z nich swobodnie i bezpłatnie korzystać.

Szczegóły na:

http://www.cyfrowaszkola.men.gov.pl/

Źródło: MEN


opublikowano: 2012-12-17
Komentarze
Polityka Prywatności