aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Znajdź nas na    
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Liga starożytnicza

Dział: edukacja

Rozpoczął się nabór chętnych do udziału w VI edycji „Ligi starożytniczej”. Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z całego województwa kujawsko-pomorskiego mogą zgłaszać się do 12 października.

Liga starożytnicza jest wspólnym programem Katedry Filologii Klasycznej UMK, Koła Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Filologicznego oraz Fundacji „Traditio Europae” adresowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa
kujawsko-pomorskiego, realizowanym od roku szkolnego 2007/2008 przy współpracy Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy o kulturze antycznej, rozbudzanie i pogłębianie zainteresowań antykiem oraz kształtowanie wśród młodzieży świadomości wspólnej tradycji europejskiej.

Spotkania w ramach „Ligi starożytniczej” tradycyjnie będą odbywać się raz w miesiącu (w sobotę, o godz. 11:00), od października do maja (z wyjątkiem grudnia) w budynkach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (szczegółowy terminarz zostanie przedstawiony
na pierwszym spotkaniu).

Zgłoszenia (z imieniem i nazwiskiem ucznia, nazwą Szkoły i klasą, nazwiskiem wychowawcy bądź nauczyciela kierującego, kontaktowym numerem telefonu oraz adresem e-mail ucznia) należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: ligastarozytnicza@interia.eu


opublikowano: 2012-09-10
Komentarze
Polityka Prywatności