aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Technik masażysta – przykład praktycznego podejścia do zawodu

Szkoła Policealna Żak oferuje kierunek technik masażysta, który jest doskonałą propozycją dla osób pragnących pracować w dynamicznie rozwijającej się branży zdrowia i urody. To idealna ścieżka edukacyjna dla tych, którzy nie wyobrażają sobie codziennej rutyny w biurze i pragną bezpośrednio wpływać na poprawę samopoczucia innych.

Dla kogo jest ten kierunek?

Kierunek technik masażysta jest przeznaczony dla osób, które cenią sobie kontakt z ludźmi i chcą łączyć w swojej pracy umiejętności techniczne z wiedzą o ludzkim ciele. Jeżeli jesteś osobą, która chce w życiu zawodowym łączyć siłę fizyczną z precyzją i dokładnością wiedzy medycznej oraz fizjoterapeutycznej, to nauka w Żaku na tym kierunku będzie dla Ciebie idealnym wyborem.

Co zyskasz ucząc się na kierunku technik masażysta?

Słuchacze zdobywają kompleksową wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, podstaw fizjoterapii, a także naukę o różnych technikach masażu. Program nauczania obejmuje zarówno teorię, jak i bogaty segment praktyczny, dzięki czemu uczniowie mogą od razu przekładać zdobytą wiedzę na umiejętności zawodowe.

Ważnym elementem kursu jest także nauka pierwszej pomocy oraz podstaw psychologii i socjologii, które są niezwykle przydatne w codziennej pracy masażysty. Zajęcia z języka migowego oraz nauka terminologii medycznej w języku obcym zwiększają kompetencje uczniów, umożliwiając im pracę z klientami międzynarodowymi oraz otwierając perspektywy zatrudnienia za granicą.

Perspektywy zawodowe po kierunku

Absolwenci kierunku technik masażysta mogą znaleźć zatrudnienie w różnorodnych miejscach, takich jak gabinety masażu, fizjoterapii, odnowy biologicznej, SPA, kluby fitness, siłownie, a także kompleksy sportowe. Oferty pracy pojawiają się również w ośrodkach rehabilitacyjnych, prywatnych placówkach medycznych, sanatoriach, szpitalach i uzdrowiskach.

Dodatkowo, umiejętności zdobyte podczas nauki dają solidne podstawy do otwarcia własnej działalności gospodarczej, co jest atrakcyjną opcją dla osób pragnących być niezależnymi i prowadzić własny biznes w branży wellness i zdrowia.

Technik masażysta to zawód medyczny

Nauka na kierunku technik masażysta w Żaku to nie tylko możliwość zdobycia cennych umiejętności, ale również szansa na rozwój osobisty i zawodowy w prężnie rozwijającym się sektorze usług zdrowotnych i kosmetycznych. Z darmowym czesnym, dwuletnim czasem nauki oraz trybem stacjonarnym, ten kierunek stanowi atrakcyjną ofertę edukacyjną dla przyszłych techników masażystów.

Artykuł na podstawie strony Żaka:

https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/technik-masazysta


ostatnia zmiana: 2024-05-07
Komentarze
Polityka Prywatności