aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2023, ferie 2024

Jak poprawnie napisać podsumowanie zawodowe?

Dział: edukacja

Chciałbyś zwrócić uwagę rekrutera na swoje CV? W takim wypadku dobrym pomysłem będzie umieszczenie w nim dobrze napisanego podsumowania zawodowego. Dzięki temu rekruter w szybki sposób zapozna się z Twoim doświadczeniem zawodowym oraz kandydaturą i będzie mógł szybciej podjąć decyzję o zaproszeniu Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Sprawdź więc, jak w odpowiedni sposób napisać podsumowanie zawodowe!

Co to jest podsumowanie zawodowe?

Podsumowanie zawodowe to krótki opis umieszczony w górnej części CV, który podsumowuje dotychczas zdobyte doświadczenie zawodowe i umiejętności. Ta formuła jest streszczeniem całego CV, warto więc skupić się na odpowiednim wyeksponowaniu wszystkich najważniejszych informacji. Jest to również odpowiednie miejsce, w którym możesz podkreślić własne zalety i atuty, które miałyby skłonić pracodawcę do zatrudnienia Ciebie. Szczególnie dobrze jest podać konkretne efekty i liczby związane z osiągnięciami w pracy.

Jakie są zalety umieszczania podsumowania zawodowego w CV?

Poprzez umieszczenie podsumowania zawodowego w CV umożliwiamy rekruterowi szybszą analizę dokumentu pod względem tego, czy dany kandydat jest odpowiedni na dane stanowisko. Jednocześnie opis ten sprawia, że CV wygląda bardziej profesjonalnie, jest zwięzłe i czytelne.

Jak napisać podsumowanie zawodowe?

Aby móc napisać dobre podsumowanie zawodowe, musisz skupić się na kilku kwestiach. Po pierwsze przemyśl, co masz do zaoferowania danemu pracodawcy. Przed rozpoczęciem pisania sprawdź listę obowiązków na danym stanowisku, nawiązując do oferty pracy i postaraj się odnieść do nich własne umiejętności. Podkreśl również wszystkie swoje dokonania, umiejętności i odbyte szkolenia.

Postaw na minimalizm — podsumowanie zawodowe nie powinno być dłuższe niż 5 zdań. Dobrze jest umieścić je na górze dokumentu, w wyróżnionym miejscu, najlepiej tuż obok zdjęcia. Wypisz w nim tylko kluczowe i nawiązujące do danego stanowiska osiągnięcia. Zwróć również uwagę na swoje kluczowe cechy, które byłyby przydatne podczas pracy na danym stanowisku.

Jak napisać podsumowanie zawodowe bez doświadczenia?

Nie masz doświadczenia zawodowego i mimo tego chcesz stworzyć dobre podsumowanie zawodowe? W takim wypadku podkreśl w nim swoje mocne strony. Jeżeli ukończyłeś jakieś kursy, praktyki, wspomnij o tym w swoim opisie. Pracodawca dzięki temu zauważy Twoją motywację i ambicję, dzięki czemu łatwiej uda Ci się zdobyć posadę.


Źródło: pracuj.pl
data ostatniej modyfikacji: 2023-06-15 13:48:40
Komentarze
Polityka Prywatności