aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Jesteś uczniem szkoły średniej i interesujesz się Unią Europejską – weź udział w XVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Gwiezdny Krąg”

Dział: edukacja

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest organizowana przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży” w partnerstwie z ekspertami Team Europe oraz punkty Europe Direct. Zgłoszenia do udziału w XVIII edycji konkursu przyjmowane są do 7 marca 2023 r.

- Olimpiada „Gwiezdny Krąg” to projekt realizowany od 2004 roku, który ma na celu popularyzację wiedzy o Unii Europejskiej i jej instytucjach. Kierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Korzyścią udziału w olimpiadzie są nie tylko fantastyczne nagrody takie jak m.in. płatny staż w Parlamencie Europejskim, ale również sprawdzenie swojej wiedzy i udział w przedsięwzięciu na skalę ogólnopolską. – informuje Joanna Sowińska z Europe Direct Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie, przewodnicząca komisji konkursowej etapu regionalnego konkursu.

Aby wziąć udział w olimpiadzie, szkoła do której uczęszczają zainteresowani uczniowie powinna wysłać formularz zgłoszeniowy na adres mailowy: kontakt@gwiezdnykrag.pl

Dotychczas – w konkursie - dwóch uczniów z Podkarpacia stawało na podium. Byli to: Jan Sobuś z I Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Łańcucie oraz Aleksander Hycnar z IX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie.

Melinda Tęcza, dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie podkreśla rolę nauczycieli, szkoły w przygotowaniu laureata – Spotykając osoby - takie jak Aleksander - ponadprzeciętne, bardzo ambitne, czujemy się w obowiązku, by je wspierać, pomagać w każdy możliwy sposób w realizacji ich planów i marzeń.

O wsparciu uczniów, umożliwianiu im wykazywania się swoją wiedzą i umiejętnościami poprzez uczestnictwo w konkursach mówi również Dorota Grzesik, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Łańcucie - Dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Europe Direct Rzeszów z I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie, uczeń naszej szkoły Jan Sobuś przeszedł do III etapu olimpiady i został jej laureatem. Szkoła wspiera takich uczniów, otacza ich opieką i motywuje innych do udziału w podobnych przedsięwzięciach.

Z kolei na korzyści wynikające z udziału w olimpiadzie z perspektywy ucznia wskazuje Aleksander Hycnar, zdobywca III miejsca w XV edycji konkursu - Udział w Olimpiadzie "Gwiezdny Krąg" pozwolił mi poznać i zgłębić historię, prawo, instytucje i procesy zachodzące w Unii Europejskiej. Wiedza ta przydaje mi się nie tylko w szkole czy na uniwersytecie, ale także w codziennym życiu jako jeden z prawie 450 mln obywateli zjednoczonej Europy.

Kto – i czy będą to również uczniowie z Podkarpacia - zostanie laureatem tegorocznej edycji Olimpiady przekonamy się w czerwcu podczas uroczystej Gali Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród w Słupsku.

Więcej informacji na temat olimpiady znajduje się pod adresem http://www.gwiezdnykrag.pl Kontakt do organizatorów: kontakt@gwiezdnykrag.pl


ostatnia zmiana: 2023-02-17
Komentarze
Polityka Prywatności