aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii: ferie 2024, ferie 2025

Egzamin ósmoklasisty 2023: wszystko, co musisz wiedzieć

Dział: edukacja

Zbliżający się wielkimi krokami egzamin ósmoklasisty 2023 to poważne wydarzenie w życiu każdego ucznia szkoły podstawowej. Jest to pierwszy poważny sprawdzian na zakończenie pewnego etapu nauki. Warto zatem wiedzieć, czego można spodziewać się po tegorocznym egzaminie. Zobacz, jakie zmiany wchodzą w życie od 2023 roku.

Jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasisty 2023?

Każdemu uczniowi powinno zależeć na uzyskaniu satysfakcjonujących wyników z egzaminów po ósmej klasie. W końcu to od nich zależy dalsza edukacja w szkole średniej. Treść i konteksty literackie lektur, znajomość języka obcego na poziomie A2 oraz umiejętność rozwiązywania zadań matematycznych to tylko podstawowe zagadnienia, jakie obowiązują na testach.

Egzamin ósmoklasisty 2023 jest sprawdzianem obowiązkowym, którego kształt nie zmienia się drastycznie w bieżącym roku. Najpoważniejsza aktualizacja będzie miała miejsce w roku 2024, kiedy uczniowie zdawać będą cztery, a nie trzy (jak dotychczas) egzaminy.

W roku 2023 egzamin po ósmej klasie obowiązkowy jest zatem dla trzech przedmiotów. Podajemy je wraz z terminami testów poniżej:

  • Język polski (23 maja 2023, godz. 9:00).

  • Matematyka (24 maja 2023, godz. 9:00).

  • Język obcy nowożytny, np. angielski, niemiecki (25 maja 2023, godz. 9:00).

Na rozwiązanie zadań z języka polskiego uczeń będzie miał 120 minut. W przypadku matematyki czas ten wynosi 100 minut, natomiast egzamin z języka obcego potrwa zaledwie 90 minut. Testy są jednak skomponowane w taki sposób, żeby każdemu wystarczyło czasu na wykonanie wszystkich zadań.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty dostępne będą 3 lipca 2023 roku.

W jaki sposób przygotować się do egzaminu po ósmej klasie?

Nie taki egzamin ósmoklasisty 2023 straszny, jak go malują! Wciąż jeszcze pozostaje wystarczająco dużo czasu, żeby się do niego dobrze przygotować. Warto sięgnąć po sprawdzone i profesjonalne metody nauczania, jakie znaleźć można na stronie BUKI School.

Jest to szkoła internetowa, gdzie uczniowie szkół podstawowych mogą dołączać do indywidualnych kursów online. Zajęcia te przypominają korepetycje, aczkolwiek skupiają się przede wszystkim na przygotowaniu pod konkretne cele. W tym przypadku będzie to nauka do egzaminu po ósmej klasie.

Uczniowie mają możliwość powtórki materiału z wykwalifikowanymi i doświadczonymi nauczycielami, jacy prowadzą angażujące i ciekawe zajęcia online. W lekcjach języka polskiego, matematyki czy języka obcego można uczestniczyć bez wychodzenia z domu, co zapewnia ogromną wygodę i swobodę nauki.

Warto również podkreślić, że lekcje indywidualne w BUKI School, jak żaden inny kurs, stawiają na potrzeby ucznia. Pakiety lekcji nie mają swojej „daty ważności”, a zatem to uczeń wybiera, kiedy i czego chce się uczyć. W ten sposób zajęcia online zapewniają najlepszą dostępność jakościowych metod przygotowawczych przed egzaminem.

Nauka indywidualna kluczem do sukcesu?

Jak doskonale wiemy, w szkole nauczycielowi trudno podzielić uwagę pomiędzy wszystkimi uczniami. Zupełnie inaczej wygląda to w trakcie lekcji jeden-na-jeden. Wówczas pełna uwaga korepetytora skupiona jest na potrzebach i zaległościach tylko jednej osoby.

Podczas zajęć indywidualnych nauczyciel jest w stanie w najlepszy sposób odpowiadać na wymagania swojego ucznia. W efekcie, można skoncentrować się na wszelkich zaległościach, aby nadrobić je przed nadchodzącymi egzaminami.

Warto zatem sięgnąć po taką formę przygotowania do egzaminu ósmoklasisty 2023, gdyż zapewnia ona o wiele lepsze wyniki, niż uczenie się w tradycyjnych szkołach czy na kursach.


data ostatniej modyfikacji: 2023-02-06 15:03:50
Komentarze
Polityka Prywatności