Terminy:  ferie 2022

„Ucz się z głową” - konkurs organizowany w ramach Tygodnia Mózgu

Tag: UMCS
Dział: edukacja

Z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych przygotowany został konkurs „Ucz się z głową”, którego celem jest rozwijanie wiedzy związanej z budową oraz funkcjonowaniem centralnego układu nerwowego, dziedzinami neuronauk, a przede wszystkim neurobiologią i neuropsychologią. Przyczyni się on również do promowania młodych talentów i kreowania pozytywnego podejścia do nauki.

W konkursie może wziąć udział uczeń, który pod kierunkiem nauczyciela przygotuje pracę w dowolnej technice (referat, prezentację, film, komiks, grę komputerową lub planszową) zgodnie z zasadami wskazanymi w Regulaminie (w załączniku). Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca 2021 r. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody książkowe oraz gry planszowe. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 marca 2021 r. w trakcie obchodów Światowego Tygodnia Mózgu 2021.

*Tydzień Mózgu jest światowym świętem neuronauki – nauki leżącej na pograniczu wiedzy biologicznej, medycznej, biofizycznej, psychologicznej oraz informatycznej. Od 1998 r. Tydzień Mózgu obchodzony jest również w Polsce, zwłaszcza w dużych ośrodkach akademickich, np. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy Toruniu.


data ostatniej modyfikacji: 2021-03-12 10:49:30
Komentarze
Polityka Prywatności