Terminy:  ferie 2021, ferie 2022

"Młody popularyzator" - konkurs organizowany przez UWM

Kokurs Młody popularyzator

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zachęca uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie "Młody popularyzator". Zgłoszenia przyjmowane są do 11 września.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do udziału w konkursie "Młody popularyzator". Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą do 11 września przesyłać nagrania filmów przedstawiających prosty eksperyment naukowy. Zwycięzców poznamy podczas 18. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

18. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki odbędą się w dniach 23-25 września. Niedawno uczelnia zakończyła proces przyjmowania zgłoszeń od naukowców, którzy chcą włączyć się w przygotowanie warsztatów czy wygłosić wykład. "W tej chwili mamy już ponad 200 zgłoszeń. Połowa z proponowanych zajęć odbędzie się w formie online. Pozostałe - na tę chwilę - planujemy w maksymalnie 15-osobowych grupach"  - zdradziła nam Joanna Bondaruk-Przepióra z Biura Nauki UWM w Olsztynie.

W tym roku organizatorzy zapraszają także młodych odkrywców - uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie "Młody Popularyzator". Na czym polega? "Na nagraniu krótkiego filmu (maksymalnie 3-minutowy), który przedstawia jakieś zjawisko przyrodnicze, fizyczne, eksperyment - cokolwiek, co zaobserwuje młody człowiek. Warunkiem jest to, żeby wyjaśnił naukowo to zjawisko. Np. jeżeli zobaczy tęczę - niech nam opowie dlaczego ją widzi, jak to się dzieje."


data ostatniej modyfikacji: 2020-07-03 15:28:53
Komentarze
Polityka Prywatności