Terminy:  ferie 2021, ferie 2022

Rekrutacja na XVIII Szczyt Młodzieży RTW 2019

Rekrutacja na XVIII Szczyt Młodzieży RTW 2019

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Województwo Śląskie zapraszają młodzież województwa śląskiego do udziału w rekrutacji do kolejnej edycji projektu Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego! Rekrutacja trwa do 22 lipca 2019.

XVIII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego

18-24 sierpnia 2019 r., Nadrenia Północna-Westfalia, Duisburg-Niemcy

temat przewodni: „Żyć różnorodnością, zaangażować się na rzecz spójności społecznej i żyć razem”

Kto może zgłosić się do rekrutacji?

Osoby z województwa śląskiego w wieku 17-23 lat, ze znajomością języka angielskiego, zainteresowane tematyką europejską, otwarte na nowe osoby i kultury, zaangażowane w życie lokalnej społeczności.

Jeśli spełniasz te warunki to szukamy właśnie Ciebie! Zgłoś się już dziś! Formularz rekrutacyjny jest dostępny na naszej stronie internetowej (link do informacji: www.haus.pl/aktualnosci-1613.html ).

Wysyłając swoje zgłoszenie masz szansę spędzić ten wakacyjny czas w niesamowitej idei otwartości i tolerancji wobec inny kultur i narodów w gronie młodych obywateli wspólnoty europejskiej i światowej. Jeśli chcesz być jej częścią, wyjazd na tegoroczny Szczyt Młodzieży koniecznie musi się znaleźć na Twojej liście obowiązków!

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!

W ramach projektu zapewniony jest transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie wraz z wyżywieniem, a przede wszystkim cenne doświadczenie związane z udziałem w międzynarodowym, wielokulturowym spotkaniu młodych, ambitnych i zaangażowanych osób!

Chętnych do wzięcia udziału w projekcie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do 22 lipca 2019 r. mailem (klaudia.skapczyk@haus.pl, artur.szafraniec@haus.pl), bądź pocztą (liczy się data wpłynięcia zgłoszenia) na adres:

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

ul. Bojkowska 35A

44-100 Gliwice

Czym jest Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego?

Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między Województwem Śląskim, Nadrenią Północną-Westfalią oraz Hauts-de-France, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę tych regionów.

Co roku w ramach tego porozumienia organizowany jest Szczyt Młodzieży RTW, który umożliwia młodym ludziom spotkanie z rówieśnikami zamieszkujących dane regiony, wymianę doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. Tegoroczna edycja poświęcona jest tematowi: „Żyć różnorodnością, zaangażować się na rzecz spójności społecznej i żyć razem”.

W trakcie projektu uczestnicy biorą udział w warsztatach tematycznych, debatach, spotkaniach z przedstawicielami różnych środowisk i nie tylko – w programie nie zabraknie również innych atrakcji!

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany dzięki finansowemu wsparciu Województwa Śląskiego.

data ostatniej modyfikacji: 2019-06-19 10:08:18
Komentarze
Polityka Prywatności